19 czerwca 2021

Co w trawie piszczy?

 

                   Wakacje!!!

 

 

Wiecie co? Przydałyby się nam wakacje.

(Marty z filmu Madagaskar 2)

 

Kolejny rok szkolny właśnie zbliża się do końca. Był niewątpliwie trudny, bo zdalne nauczanie, konieczność izolacji i ciągłe siedzenie w domach nie było łatwe. Od miesiąca chodzimy do szkoły, ale to przyniosło ze sobą konieczność ponownego przyzwyczajenia się do lekcji, dyscypliny i innych szkolnych nieprzyjemności. Kończy się też kolejny rok na szkolnym blogu – zamieściliśmy bardzo ciekawe teksty, za które dziękuję ich autorom. Pojawiły się także liczne komentarze, a niektórzy uczynili z czytania i komentowania tekstów na szkolnym blogu miłą rutynę – dziękujemy, że byliście z nami! Nowe posty pojawią się we wrześniu i już cieszę na nie i na możliwość poznawania innych ludzi, ich sposobu widzenia świata, zainteresowań i pasji. Czekam na gorące dyskusje w komentarzach wiernych komentatorów i nowych czytelników szkolnych postów.

Teraz czas na wakacyjną przerwę, nasze myśli kierują się już na dwumiesięczną labę. Upalna pogoda, którą można się cieszyć od kilku dni, sprzyja spacerom, wycieczkom rowerowym, wypadom za miasto – do lasu i nad wodę. I tak ma być! Ruszmy się sprzed komputerów i wracajmy na łono natury. Przysłowie mówi: w zdrowym ciele, zdrowy duch, zatem, żeby zatroszczyć się o swój dobrostan i przygotować się na intelektualne wyzwania w nowym roku szkolnym, warto zadbać o tężyznę fizyczną. 

Ja właśnie odkurzam swój rower i już nie mogę doczekać się przejażdżki po Roztoczu. A Wy? Jakie macie pomysły, by się rozruszać? Czekam na Wasze propozycje i podpowiedzi w komentarzach. Do zobaczenia we wrześniu!

Blogerka

 

Grafika:

https://img-www.tf-cdn.com/movie/2/madagascar-escape-2-africa-2008.jpeg?_v=20160411085541&fit=crop&crop=faces%20entropy&w=1200&h=630

https://pixabay.com/pl/illustrations/społeczny-sieci-społecznościowe-1206603/

https://pixabay.com/pl/photos/rower-las-ścieżka-sportowych-1834265/

9 komentarzy:

 1. Czytam post i widzę, że jego wymowa zgadza się z tekstem piosenki Majki Jeżowskiej, która śpiewała:

  Pracowałeś prawie rok
  Oszczędzałeś każdy zarobiony grosz
  By wyjechać gdzieś stąd
  Musisz w końcu zresetować się (…)

  Możesz jechać dokąd chcesz
  Morze, góry, Mazury
  Kraków, albo Hel
  Wszędzie tam cudnie jest
  Nawet gdy na niebie słońca brak
  Każda nowa przygoda ma niezwykły smak
  Życie znów nabiera barw (…)

  A zatem, odpoczywajmy, bo zasłużyliśmy na to!

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że ten rok zapadnie każdemu głęboko w pamięć. Był wymagający, nieprzewidywalny, inny niż pozostałe ... wyjątkowy ! Nauczył nas o wiele więcej niż poprzednie. Sprawił, że zatęskniliśmy za tymi rzeczami, których nie dostrzegaliśmy, za Tymi ludźmi których nie docenialiśmy.

  Jestem pierwszoklasistką, spotkanie z tym blogiem było dla mnie zupełnie czymś nowym. Usłyszałam o nim na lekcjach języka polskiego. Na początku zaglądałam tu sporadycznie. Jednak z czasem lektura kolejnych postów stała się rutyną. To wyjątkowe miejsce, w którym poruszane są różnorodne tematy, każdy może znaleźć coś dla siebie, to miejsce, które jest tworzone przez wiele osób.
  Dziękuję za Waszą pracę i życzę udanego odpoczynku :)
  PS. Mój rower już czeka na mnie przed domem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja będę się wybierał na dalekie trasy rowerowe, żeby zadbać o swoją kondycję i trochę spalić nadmiar energii, a po powrocie będę czytał „Pana Tadeusza”.

   Usuń
  2. Zgadzam się z Tobą Kasiu w stu procentach. Ten rok był ciekawym przeżyciem, było to coś zupełnie nowego. Przez nauczanie zdalne zatęskniłem za chodzeniem do szkoły, byciem na lekcjach i za spotkaniami z kolegami. Chociaż ten rok był ciekawym przeżyciem mam nadzieję, że był to pierwszy i ostatni taki rok. W lecie zamierzam popływać:)

   Usuń
 3. Ja tak jak Kasia mam w planach jeździc rowerem na wakacjach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy post, z utęsknieniem czekam na wakacje. W planach mam jazde na rolkach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem przekonana, że każdy zapamięta ten rok na długo, ponieważ był on jednym z trudniejszych. Lekcje zdalne na pewno dały się wszystkim porządnie we znaki, a zmiana na nauczanie hybrydowe, a potem stacjonarne przysporzyła nam dużo stresu.

  Jestem pewna, że każdy ma jakieś, przynajmniej luźne plany na wakacje (spanie się liczy!). Osobiście, chcę spędzić je w siodle 😀

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten rok był dla nas niespodziewany i na pewno zapadnie w pamięć. Po całym roku ciężkiej pracy należy się nam zasłużony odpoczynek, dlatego ja na wakacje będę jeździła na rowerze oraz odpoczywała na plaży.

  OdpowiedzUsuń
 7. Formy aktywności na świeżym powietrzu – nie tylko dla dzieci. Moje ulubione! Odrobina szaleństwa odmładza i pozytywnie nastraja.

  - rób bukiety z polnych kwiatów,
  - biegaj na bosaka po trawie,
  - tańcz na deszczu,
  - jeźdź na rowerze bądź hulajnodze,
  - skacz po kałużach,
  - pleć wianki z polnych kwiatków,
  - rzucaj kamyczki do wody,
  - zrób zielnik,
  - obserwuj zwierzęta przez lornetkę
  - posłuchaj ptaków,
  - zrób ciekawe zdjęcia,
  - posadź jakieś nasionka i pielęgnuj je,
  - obserwuj chmury…


  OdpowiedzUsuń