Liczymy na Was!
Codziennie patrz na świat,
jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
(Éric-Emmanuel Schmitt, Oskar i pani Róża)
Dzisiejszym postem zaczynamy dziewiąty rok funkcjonowania szkolnego bloga. Czas naprawdę szybko leci! Za nami setki postów o różnorodnej tematyce, a teraz kolejne pokolenie blogerów zaczyna swoją przygodę z napisaniem pierwszego dziennikarskiego tekstu. Życzymy piszącym natchnienia, lekkiego pióra i mnóstwa pozytywnych komentarzy od zaciekawionych czytelników.
Mimo różnych obaw związanych z pandemią, zaczynamy naukę stacjonarnie i wszyscy mocno trzymamy kciuki, by lekcje zdalne nie były nam potrzebne. I chociaż blog jest ściśle związany z rzeczywistością wirtualną, ma cyfrową formę, to jednak trzeba przyznać, że zamknięcie uczniów w czterech ścianach własnych mieszkań wcale mu nie służy. Tematów na posty trzeba przecież szukać w kontaktach z innymi ludźmi, w doświadczaniu życia, podróżowaniu, realizowaniu wielu różnych pasji. Zatem wróćmy do normalności! Otwórzmy głowy, rozejrzyjmy się znowu wokół, porzućmy nawet najbardziej przytulne samotnie. A później pełni wrażeń siadajmy do klawiatury bądź łapmy za długopisy. Wokół nas tyle zmian, więc cieszmy się pisaniem oraz czytaniem własnych refleksji.
Na blogu publikujemy teksty w kilku działach tematycznych: Moje hobby, Oglądamy filmy, Przeczytane, przemyślane, skomentowane…, Kącik motywacji, Językowe potyczki, Co w trawie piszczy, Literackie fascynacje, Kącik młodego historyka, Podróże kształcą, Spotkania ze sztuką, Myśli o wychowaniu. Tematyka jest bardzo zróżnicowana i każdy znajdzie coś dla siebie, bo tak naprawdę to od Was i Waszego sposobu widzenia świata i zainteresowań zależy to, o czym napiszecie. Mamy nadzieję, że blog nadal pozwoli na wymianę myśli, doświadczeń, inspiracji, stworzy możliwość dialogu pomiędzy autorami postów a ich czytelnikami.
Liczymy na to, że posty pozwolą się Wam rozwijać, uczyć nowych rzeczy, dadzą chwilę intelektualnej przyjemności. Zatem od dziś aż do końca czerwca, co sobotę zaczynamy publikowanie tekstów i zachęcamy Was do dyskusji w komentarzach.
Blogerzy
Grafika:
https://cdn.pixabay.com/photo/2018/03/01/14/48/woman-3190829_960_720.jpg
https://pixabay.com/pl/photos/dziewczynka-huśtać-się-głaz-2067378/
https://pixabay.com/pl/photos/uścisk-dłoni-ręce-laptop-monitor-3382503
Ten tekst napełnił mnie radością i przypomniał jak bardzo lubię czytać posty na naszym szkolnym blogu. Już nie mogę się doczekać następnej soboty!
OdpowiedzUsuńW następną sobotę opublikujemy ciekawy post w rubryce "Literackie fascynacje". Zapraszam Cię, Paulino.
UsuńZ utęsknieniem czekałam na ten pierwszy powakacyjny post. Wakacje pozwoliły mi odpocząć od szkolnych obowiązków, nabrać sił na nowe wyzwania, ale także zatęsknić za tym miejscem... Do soboty :)
OdpowiedzUsuńMiło mi powitać po wakacjach wierną czytelniczkę naszego blogu. Do soboty!
UsuńBardzo cieszę się, że swoją działalność wznowił nasz szkolny blog.
OdpowiedzUsuńNie mogę doczekać się kolejnych wpisów.
My również cieszymy się, że dzięki takim jak Ty sympatykom nasza przygoda literacko - dziennikarska nieprzerwanie trwa od kilku ładnych lat.
UsuńMyślę, że nauka zdalna realnie pokazała, jak bardzo kontakty międzyludzkie wpływają na funkcjonowanie człowieka. Wchodzę w nowy rok szkolny z determinacją i wyczekuję kolejnych wpisów!
OdpowiedzUsuńMaciusiu, nie kalecz języka ojczystego i używaj polskich znaków (ż, ź, ś, ć, ł, ę, ą, ó).
UsuńPamiętaj o tym, że język polski zawiera specyficzne dla siebie litery(i dźwięki). I to go wyróżnia.
To prawda, blog jest świetną rzeczą. Dzięki niemu możemy nie tylko spędzić miło czas czytając, ale również poznawać ciekawe rzeczy i ciekawostki które mogą nas zainteresować, a nawet pogłębić naszą wiedzę na wszelakie tematy.
OdpowiedzUsuń