21 stycznia 2014

Przeczytane, przemyślane, skomentowane       Księżniczka dzieci IndygoCudownym dzieckiem nazywa się dziecko,
 zazwyczaj poniżej 15 roku życia, 
które opanowało
 co najmniej jedną trudną umiejętność
na poziomie  dorosłego profesjonalisty.
( z Wikipedii )


Paweł w swoim styczniowym poście uświadomił nas, kim są cudowne dzieci Indygo. Ja natomiast chciałabym przedstawić jedno z nich, mianowicie Akiane Kramarik – dziewczynę z potężnym talentem malarskim, pisarskim oraz z mądrością dojrzałej kobiety.


Akiane urodziła się w 1994 roku w USA. Jest artystką z Idaho , która zaskoczyła nawet Oprah Winfrey – amerykańską prezenterkę telewizyjną i aktorkę. Zaczęła szkicować w wieku 4 lat. Nikt nie nauczył jej, jak malować, sama czuła energię miłości i chciała pokazać ją całemu światu. Narysowała mnóstwo twarzy, setki rysunków. Niektórzy twierdzą, że Akiane została dotknięta ręką Boga. Celem jej  życia stało się pomaganie światu. Po pierwszej wizji, jaką przeżyła, Bóg stał się częścią jej życia. Rodzina dziewczyny nie była religijna, dopóki kontakt z Akiane nie zmotywował jej do zmiany. Zaczęła mówić o Bogu, co było bardzo dziwne dla rodziców,  którzy byli ateistami. Jednak ona, nie będąc pod wpływem chrześcijaństwa, kreowała chrześcijańskie myśli i obrazy. W jednym z wywiadów powiedziała: Bóg dał mi ten talent, bym podzieliła się nim z innymi, bym podzieliła się z innymi miłością Boga. Ostatecznie jej rodzina przyjęła chrześcijaństwo.
Gdy Akiane miała 8 lat, ukazała jej się postać przypominająca Jezusa. Natchniona namalowała wielki obraz Prince of peace- Książę pokoju , który stał się jej najbardziej rozpoznawalnym dziełem. Zapytana o ten obraz powiedziała: Jest to ktoś, kto się jeszcze nie narodził , ale który już wkrótce przyjdzie na Ziemię.  Budzi to wiele kontrowersji, ponieważ mężczyzna z obrazu jest bardzo podobny do Jezusa. Dziewczyna twierdzi, że inspiracje otrzymała z dalekich przestrzeni i nie ona jest jego autorką.
Obecnie Akiane uczy się w domu, tylko tych przedmiotów, które ją najbardziej interesują oraz mówi trzema językami. Autoportret, który ukończyła w wieku 11 lat, sprzedała za 10 tysięcy dolarów. Na tym obrazie chciała pokazać ludziom, że mogą kreować coś wspólnie- Wystarczy tylko otworzyć nasze serca i oczy - mówi Akiane. Kolejne obrazy sprzedała już    za 50 tysięcy. Rodzice większość pieniędzy odkładają na przyszłość córki. Reszta dochodów artystka przeznacza na zbiórki charytatywne dla dzieci oraz pomoc ubogim z całego świata. Jej celem jest to, by każde dziecko miało uśmiech na twarzy.

W wieku 12 lat Akiane zdecydowała się zostać wegetarianką, ponieważ za każdym razem, gdy widziała zwierzęta, czuła, że jest z nimi połączona  i  nie chce odbierać im życia. Wierzy, że za jakiś czas wszyscy będziemy wegetarianami.Pytana o obrazy Akiane powtarza  w wywiadach: To po prostu wychodzi ze mnie. Rocznie tworzy od 8 do 20 obrazów. Nad jednym potrafi spędzić nawet 400 godzin. Jest perfekcjonistką, więc chce, aby każdy szczegół był dopracowany. Jej ulubione powiedzenie to: nie czekam na inspirację, to inspiracja czeka na mnie. Akiane po skończeniu obrazu czuje, jakby zrzuciła z ramion spory ciężar, odczuła ulgę. Każdy jest inny, ma emocje, znaczenie, o czymś opowiada. Jej ulubionym obrazem jest portret młodszego brata Aureliusza. Nazywa się The Wonder. Akiane kocha wszystkie dzieci, dlatego tak często je maluje –Dlaczego nie możemy być jak dziecko, na jeden dzień? Są w nieustającym zachwycie, poznają nowe rzeczy.
Akiane czuje, że jej dar nigdy się nie skończy. Zdała sobie sprawę, że nie ma żadnych ograniczeń. Wszystko, co mają ludzie, jest nieskończone. Wykorzystuje swój dar,  by zainspirować ludzi, by widzieli lepsze życie, by w ich życiu było więcej szczęścia, miłości i nadziei.  Na pytanie, jaka jest tajemnica jej sukcesu, odpowiada: oddanie i pasja.

Karolina

Grafika:
http://www.azquotes.com/picture-quotes/quote-with-so-many-scientific-achievements-we-know-so-little-of-where-we-came-from-and-where-akiane-kramarik-79-49-06.jpg
http://cdn.gospelherald.com/data/images/full/5903/akiane-kramarik.jpg
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1178/6522/files/paint_AkianePainter.jpg?1469417018591593545
http://1.bp.blogspot.com/-nZ7L-Ul8SDA/Tg9uOBl2JcI/AAAAAAAABAY/0i2P9qvaf1Y/s1600/on-my-knees-akiane-kramarik.jpg
http://akiane.com/wp-content/uploads/2016/11/Map-768x769.jpg