15 listopada 2012

Literackie fascynacjePoznaj Królową Elfów!    
…Książki, dziwne baśnie…  
(Stefan Żeromski)
 


Dzisiaj kolejna recenzja książki, którą - moim zdaniem  - warto przeczytać.

Lament. Intrygę Królowej Elfów przeczytałam jeszcze w gimnazjum. Napisała ją Maggie Stiefvater, znana również z takich tytułów, jak: Wilkołaki z Mercy Falls czy Wyścig śmierci. Lament spodoba się osobom lubiącym opowieści fantastyczne, ponieważ w tym utworze autorka wykorzystała irlandzkie legendy. Można więc poczytać o elfach czy fejach - istotach, które wydają się zapomniane w literaturze.

Główną bohaterką jest Deirdre Monghan, utalentowana harfistka, uczestniczka  różnych konkursów. Jednak przed każdym paraliżuje ją trema. Pewnego dnia poznaje tajemniczego chłopaka Luke` a. Od tej pory jej życie się zmienia: pojawiają się czterolistne koniczyny, a ona odkrywa w sobie zdolności, o które nigdy by siebie nie podejrzewała. Oczywiście, jak w każdej opowieści dla nastolatek, Deirdre i Luke zakochują się w sobie. Jednak ich miłość natrafi na różne przeszkody, które będą musieli pokonać. Kontynuacją Lamentu jest Ballada, która opowiada historię Jamesa, przyjaciela Deirdre.

Jeśli więc chcesz przenieść się w magiczny świat Faeri, koniecznie przeczytaj tę książkę. A potem daj znać, co o niej myślisz.

Weronika


Grafika:


http://ecsmedia.pl/c/lament-intryga-krolowej-elfow-b-iext44613814.jpg