27 października 2012

Kącik motywacji


                   Życie bez rąk i nóg
  Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, 
 zacznij działać. 
 Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.
                                                                             (Johann Wolfgang Goethe)Kto dzisiaj marudził chociaż raz –ręka do góry! Bo mama zrobiła na obiad pomidorową, a my mieliśmy ochotę na barszcz czerwony; bo Asia dostała piątkę na sprawdzianie, a my ledwo załapaliśmy się na dopuszczający; bo rano zamiast uśmiechu Słońca zbudził nas Pan Deszcz... Znacie to, nieprawdaż? Taka już nasza ludzka natura, że lubimy narzekać.  Mamy też tendencję do poddawania się, do wybierania łatwiejszej drogi, do wmawiania sobie „I tak nie dam rady”, zamiast  po prostu spróbować. Jesteśmy młodzi. To właśnie teraz jest moment, kiedy możemy osiągnąć wszystko, kiedy jeszcze możemy wkroczyć na każdą drogę, na którą chcemy. Wszyscy mamy marzenia: te małe i te duże. 

Dzisiaj chciałabym, abyśmy kogoś poznali. Kogoś, kto – mam nadzieję – zmotywuje nas do walki o te marzenia; kto pokaże, że nasze „wielkie” problemy mogą się okazać wcale nie takie wielkie i że czasem niekoniecznie doceniamy to, co mamy.  „Życie bez rąk i nóg – wyobraź sobie! Co byś zrobił, gdybyś nie mógł przytulić tych, których kochasz? Co, gdybyś nie mógł chodzić, tańczyć, biegać, a nawet stać? Teraz wyobraź sobie najgorszy scenariusz: życie bez rąk i bez nóg. Co byś zrobił? Czy szukałbyś powodu, dlaczego Cię to spotkało?  Jak wpłynęłoby to na twoje nastawienie do życia i ludzi dookoła Ciebie? Czy pozwoliłbyś, żeby osłabiło to Twój charakter, czy raczej z honorem szedłbyś przed siebie? Czy byłbyś na tyle silny, by nieustannie powtarzać  „nigdy się nie poddam”? […] ”

Urodził się bez rąk i nóg. Mimo to, niejedna z drużyn piłkarskich chciałaby mieć go za zawodnika, skejterzy podziwiają jego wyczyny na deskorolce, w basenie mógłby ścigać się z Otylią Jędrzejczak, nagrywa płytę,  sam potrafi umyć zęby, uczesać włosy, ugotować obiad. Popełnianych błędów nie nazywa porażkami, ale „ważnymi lekcjami”. Odwiedził już ponad 25 krajów. Zmienił życie tysięcy ludzi.  Mówi, że problemy i przeszkody są tylko po to, abyśmy mogli je przezwyciężać i stawać się silniejsi. Zachęca, aby nie pozwolić niedoskonałościom przekreślić niczego w naszym życiu. Każdego dnia udowadnia, że możemy osiągnąć każde, nawet najbardziej nierealne marzenie. Ludzie często pytają go, jak, mimo tego, co go spotkało, wciąż potrafi się śmiać i być szczęśliwym. On odpowiada, że siłę i pasję do życia czerpie ze swojej wiary oraz od rodziny, przyjaciół i ludzi, których spotyka każdego dnia.   Jeśli człowiek bez rąk i nóg może spełniać swoje marzenia, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy  i my  zawalczyli o nasze! Polecam stronę: www.nickvujicic.com

Czy podoba Wam się pomysł „kącika motywacji”, czyli publikacji na blogu co jakiś czas wpisów opowiadających historie wyjątkowych ludzi lub zawierających inspirujące cytaty i przemyślenia? Czekam na opinie w komentarzach!

Majka


Grafika:

http://kempandcompany.cc/static/media/uploads/nick_copy.jpg