20 czerwca 2015

Moje hobby, mój świat          Sekret pięknej  kobiety

Nasze dłonie bardzo wiele o nas mówią,
są wizytówką,
a także  świadectwem kultury osobistej i elegancji.
Odzwierciedlają nasze   wnętrze, upodobania, gust
oraz poczucie dobrego smaku.
(Monika Zbijowska)

Już w dawnych czasach ładne wyglądające dłonie były wyznacznikiem statusu społecznego. Dzisiaj również są wizytówką człowieka. Piękne, wypielęgnowane ręce i zadbane paznokcie podkreślają walory estetyczne i dodają pewności siebie. Dbanie o dłonie nie jest sprawą skomplikowaną ani czasochłonną, ważna jest jednak systematyczność. Obecnie powraca się do dawnych sposobów pielęgnacji,  przy jednoczesnym wykorzystaniu  dobrodziejstw przemysłu kosmetycznego.  Czyste, schludne, zadbane i ładnie wystylizowane paznokcie zawsze skupiają na sobie wzrok innych. Zaciekawionych spojrzeń jest o wiele więcej, gdy są w  interesujący sposób ozdobione.
Artystyczne zdobienia paznokci to ogromne wyzwanie wiążące się z niewielkim wysiłkiem wymagającym podążania za aktualnymi „terendami” oraz umiejętnościami trafnego dopasowania wzoru czy koloru do charakteru danej osoby. Tak zdobione paznokcie  odgrywają podobną rolę jak markowe buty czy biżuteria.

Wyżej: wzorki na paznokciach przeze mnie wykonane.  Każdy z nas ma jakieś hobby. Moją pasją są paznokcie oraz dłonie; pielęgnacja i pokazanie ich w jak najlepszy sposób jaki potrafię. Oprócz malowania paznokci uwielbiam robić peelingi i balsamy domowej roboty do całego ciała, ust, twarzy, stóp i dłoni.  Przykładowe peelingi:

Usta -  peeling z miodem i wazeliną. Jedna łyżeczka miodu; jedna  łyżeczka cukru brązowego;  pół łyżki oliwy    z oliwek; pół łyżki wazeliny. Wymieszaj cukier z miodem,   dodaj wazelinę  i dobrze zamieszaj, a następnie dodaj oliwę. Wszystko bardzo dobrze wymieszaj  i gotowe. Wazelina i miód bardzo dobrze działają na spierzchnięte usta. Regenerują je. Ciało -  peeling cukrowy. Pół szklanki  cukru; jedna trzecia szklanki  oliwy z  oliwek; trzy  wyciśnięte kapsułki witaminy A+E;  cztery  łyżki soku z pomarańczy.  Wszystko razem wymieszaj   i nakładaj na ciało kolistymi ruchami. Masaż wykonuj od dołu do góry ciała. Kółka, które robisz, powinny być w miarę szybkie, aby pobudzić ukrwienie skóry. Oliwa z oliwek odżywia skórę. Miód – nawilża i zapobiega odwodnieniu skóry. Dłonie - peeling owsiany. Dwie  łyżki owsianki; półtorej łyżki soku z cytryny; jedna łyżka oliwy z oliwek; jedna czwarta szklanki wody. Wsyp owsiankę do miski z wodą. Poczekaj około dziesięciu minut, aż owsianka nasiąknie i zmięknie. Dodaj sok z cytryny i oliwę. Dokładnie wymieszaj i gotowe. Ten peeling złuszcza i oczyszcza skórę. Należy pamiętać,  że peeling można stosować maksymalnie dwa razy w tygodniu i zawsze po zmyciu go z ciała należy dobrze nawilżyć ciało, usta, twarz, dłonie i stopy balsamem lub kremem. Pielęgnacja dłoni  latem. Lato jest okresem, kiedy najczęściej korzysta się  z kąpieli wodnych i słonecznych. Dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą lato - morska woda, piasek oraz słońce mogą niekorzystnie wpływać na skórę rąk, a także paznokci. Najbardziej niebezpieczne dla skóry dłoni jest promieniowanie UV, które niszczy włókna kolagenu. Cienka skóra może pokrywać się plamami, przebarwieniami i stać się twardsza. Aby tego uniknąć, należy odpowiednio się przygotować:  regularnie oczyszczać skórę za pomocą peelingu; nakładać na dłonie krem z filtrem;   używać wzmacniającej odżywki do paznokci i oliwki. Przed wyjazdem na  wakacje warto wyposażyć się w niezbędne produkty:  delikatny pilniczek; odżywka do paznokci naturalnych; olejek do skórek;  krem do rąk z filtrem Ulubiony lakier i zmywacz  bezacetonowy.
W przyszłości chciałabym zostać profesjonalną manicurzystką oraz zająć się malowaniem  najdziwniejszych  i skomplikowanych  wzorków. Na razie zajmuję się manikiurem, używając  zwykłych lakierów, ale niedługo zaczynam naukę robienia paznokci hybrydowych, akrylowych  i żelowych. Zgromadziłam już dość sporą kolekcję lakierów, zdobień, kremów, peelingów oraz narzędzi do manicure. Znajduję się w niej 185 lakierów, 16 kremów, 35 naklejek, 12 brokatów, 7 pilniczków, 4 polerki, 4 kostki, kilka odżywek do paznokci oraz pędzelki do robienia wzorków.


Elcia


Grafika:

http://hurtowniamj.pl/media/catalog/category/PAZNOKCIE_I_D_ONIE.jpg
własne zdjęcia