5 września 2020

Co w trawie piszczy?             Powrót do szkoły

 
Świat jest podtrzymywany oddechem dzieci spieszących do szkoły.
(Talmud)
  
Wracamy do szkoły. Można napisać tak o każdym pierwszym września, jednak w tym roku słowa te nabierają szczególnego znaczenia. Wracamy do szkoły, czyli do sal, ławek, spotkań na korytarzach, do normalności i codzienności szkolnej. Towarzyszą nam w tym roku skrajne emocje – od euforii, że w końcu wyszliśmy z domów  - po niepokój, jak szybko znowu do tych domów wrócimy.

Rusza też szkolny blog, który towarzyszy uczniom i ich edukacji już od kilku lat. Jako cyfrowe narzędzie nie zawiódł w nauczaniu zdalnym, więc mam nadzieję, że  również  w tym roku będzie dla piszących i komentujących środkiem rozmowy, wymiany myśli, refleksji o rzeczywistości. Będziemy publikować posty tak jak do tej pory raz w tygodniu - w soboty i liczymy na grono wiernych czytelników.

Na początku nowego roku szkolnego zainspirowały mnie słowa Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole, który powiedział do swoich kolegów: W natłoku myśli i zewnętrznych bodźców w tych czasach dobrze mówić o wolności i o tym, że człowiek jest wolny na tyle, na ile jest świadomy. Dlatego warto tę świadomość czerpać z edukacji, z chęci zaangażowania się w życie szkoły i nabywania nowych przyjaźni. Chciałabym, żeby słowa Kuby odnosiły się do tego, co będzie się działo w nowym roku szkolnym na naszym blogu. Żeby teksty, które piszą uczniowie, były wyrazem ich wolności myśli i swobody wyrażania. Żeby służyły edukacji i rozwojowi pasji, a także łączyły autorów, czytelników oraz komentatorów w grupę ludzi, którzy cenią dyskusję, bo rozumieją, że z niej rodzą się najlepsze pomysły. Liczę, że posty zamieszczane na blogu staną się dla Was intelektualną inspiracją.

Zatem ruszamy do szkoły i czekamy na Was na blogu!

A już za tydzień – pomysły na pracę domową (dla niektórych największą zmorę szkolnych dni).

Blogerka

Grafika:
https://pixabay.com/pl/photos/klasa-szkoły-edukacja-nauka-wykład-2093744/

7 komentarzy:

 1. W ubiegłym roku szkolnym zamieściliśmy na naszym blogu 43 posty i setki komentarzy.

  Dzisiaj- 5 września - dodajemy, że od początku istnienia blogu (od 22 września 2012 roku) opublikowaliśmy 748 postów. Ta liczba oznacza tysiące komentarzy i zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie bardzo wielu uczniów. Uczniów inteligentnych, poszukujących i wrażliwych na piękno języka polskiego.

  Zaczynamy nowy rok szkolny z nadzieją, że będzie tak samo dobry jak poprzedni. Nie zabraknie nam ciekawych tematów do przedstawienia i przedyskutowania - "mądrych i inspirujących, znacznie wykraczających poza szkolne ramy", jak pisaliśmy 27 czerwca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od początku istnienia blogu do dzisiaj - 10 września - liczba komentarzy: 25117 (dwadzieścia pięć tysięcy sto siedemnaście).

   Usuń
 2. Życzę powodzenia w nowym roku szkolnym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powrót do szkoły stacjonarnej to naprawdę coś bardzo ważnego. Bardzo dobry artykuł. Przyjemnie się czyta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że w tej szkole uda mi się osiągnąć moje cele pomimo przyszłych trudności, to bardzo ważny początek rozdziału dla każdego z nas. Z cierpliwością będę oczekiwać na następny artykuł tak dobry jak ten.

  OdpowiedzUsuń
 5. Liczę na to, że ten rok szkolny będzie spokojniejszy niż poprzedni. Powodzenia w nowym roku szkolnym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyjemnej nauki wszystkim !!!

  OdpowiedzUsuń