27 czerwca 2020

Co w trawie piszczy?

     

             Kolejny dobry rok!To, co wygląda na koniec, może być nowym początkiem
(Regina Brett)


To już w tym roku szkolnym ostatni post na blogu. Zakończenie roku zawsze skłania do podsumowań i refleksji. Wiele już powiedziano na temat tego, że byliśmy przez ostatnie pandemiczne miesiące świadkami wydarzeń niespotykanych, nieprzewidywalnych, innych niż nasze dotychczasowe doświadczenie. Wiele się w tych dniach dowiedzieliśmy o sobie, o czym pisały już autorki postów - o tęsknocie za codziennością, do której nie przywiązywaliśmy wagi, o braku kontaktów z drugim człowiekiem czy naturą. Różnie też emocjonalnie radziliśmy sobie w tych dniach, co również zostało wyrażone na blogu. Można zatem powiedzieć, że blog spełnił swoje zadanie! Dał szansę na komunikację i kontakt, gdy zamknęliśmy się w domach z powodu koronawirusa. Chyba, zakładając blog w 2012 roku, pomysłodawczynie tej formy wymiany myśli nie mogły przewidzieć, że przyda się też do zdalnego nauczania. A recenzje filmów, analizy obrazów, refleksje o przeczytanych książkach czy  inne teksty staną się wsparciem dla uczniów szukających dobrych i sprawdzonych źródeł wiedzy. To przekonuje, że warto ciągle się rozwijać cyfrowo, sięgać po nowe, nowoczesne narzędzia, nie bać się innowacji! Na koniec roku wszystkim autorom i czytelnikom dziękujemy za teksty i komentarze. W tym roku szkolnym zamieściliśmy 43 posty i setki komentarzy. Mądrych i inspirujących, znacznie wykraczających poza szkolne ramy.
Przed nami wakacje. Czas odpoczynku, słodkiego nicnierobienia lub zwiększonej aktywności fizycznej czy turystycznej. Każdy wybiera najlepszy sposób dla siebie, ale zachęcamy Was do tego, by jednocześnie mieć otwartą głowę na poszukiwanie tematów to artykułów na blog. Może was coś wzruszy, może poruszy, a może zaciekawi… Chętnie o tym poczytamy w kolejnym roku szkolnym. A jeżeli będziecie chcieli zareklamować jakieś wakacyjne wydarzenie lub rozpropagować pomysł na udany wypoczynek, piszcie w komentarzach.
Miejmy nadzieję, że wakacyjnych atrakcji nie będziemy musieli oglądać przez okno. Dbajcie o siebie i do zobaczenia na blogu 5 września!

Blogerzy

Grafika:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz