9 maja 2020

Podróże kształcą    Warto zwiedzać świat 


Zwiedzaj świat. To lepsze niż najpiękniejszy sen.
( Ray Bradbury)


Niedawno na naszym blogu mój kolega Wojtek  opowiadał  o swojej pogoni za marzeniami. O dziwo, on również – podobnie jak ja – chciał zobaczyć  i  nieco poznać Stany Zjednoczone. ( http://1lozamoscblog.blogspot.com/2020_04_04_archive.html )  W czasie wakacji  także miałam okazję  odbyć podróż do Stanów Zjednoczonych. To było moje pragnienie, które bardzo chciałam  spełnić. Byłam zaciekawiona amerykańską kulturą, a lista miejsc, które zamierzałam zwiedzić, była bardzo długa. Mieszkałam niedaleko Chicago. Chciałabym podzielić się swoimi odczuciami po zwiedzeniu kilku pięknych miejsc.

Pierwszym z nich jest Mitchell Park, który mieści się w Milwaukee. Park słynie z trzech unikatowych kopuł. Wewnątrz każdej z nich znajduję się około 1200 gatunków roślin, wśród których można  między innymi  zobaczyć  motyle i kolibry. Odwiedzając to miejsce, możemy doświadczyć pustynnej oazy, tropikalnej dżungli i kwiecistych ogrodów. Miałam okazję zobaczyć, powąchać i dotknąć rośliny, o których istnieniu nie miałam pojęcia. To była fantastyczna przygoda - móc przejść się alejkami pośród tak pięknej roślinności.
Kolejną atrakcją, którą miałam okazję zwiedzić, jest wieżowiec  Willis  Tower  w centrum Chicago. Ma on czterysta czterdzieści dwa metry i jest najwyższym budynkiem w Ameryce Północnej. Zapierający dech w piersiach widok, który widzimy stojąc na szklanym balkonie sprawia, że czujemy się jakbyśmy latali ponad tym pięknym miastem. Ten obiekt cieszy się niesamowitym zainteresowaniem turystycznym. Willis Tower odwiedzają ludzie z najbardziej odległych krajów nie tylko po to, aby zobaczyć Chicago z tej pespektywy, ale również zrobić sobie oryginalne zdjęcie.
Opisując miejsca, które najbardziej mi się spodobały, nie mogę  nie wspomnieć o Navy Pier. Jest to molo  o długości około kilometra. Mieści się na brzegu jeziora Michigan w Chicago. Zaskakującą rzeczą jest to, że znajduje się tam mnóstwo parków rozrywki, ogrodów, sklepów, restauracji  i wiele innych atrakcji. Na molo Navy Pier można także przejechać się na  diabelskim młynie. Szczególnie ciekawy i warty odwiedzenia podczas spaceru po molo  jest  Chicago Shakespeare Theatre.  Jak nazwa wskazuje, można w nim obejrzeć  sztuki Szekspira i to na bardzo wysokim poziomie.  Nieco bogatsi mogą sobie pozwolić na elegancką kolację podczas rejsu statkiem po jeziorze Michigan. Navy Pier jest miejscem, które  zrobiło na mnie największe wrażenie. Jak podają media,  jest to największa atrakcja turystyczna Chicago. 
Bardzo chciałam zwiedzić Muzeum Harley'a  Davidsona i udało się. Muzeum znajdujące się w Milwaukee ukazuje ponad stuletnią historię motocykli Harley-Davidson. Znajduje się w nim ponad czterysta pięćdziesiąt motocykli: od najstarszych do najnowszych  modeli. Efekty specjalne takie jak dźwięk silników czy poruszające się motocykle dają wrażenie,  jakbyśmy znajdowali się na torze wyścigowym. Bardzo interesująca w tym muzeum jest galeria zbiorników gazowych ułożonych kolorami. Muzeum zwiedzałam z ogromnym zaciekawieniem.
Stany Zjednoczone to państwo pełne atrakcji turystycznych. Niestety, zdołałam zobaczyć tylko kilka z nich. Niemniej jednak dostarczyły mi niezapomnianych doznań estetycznych i emocjonalnych. Pozwoliły mi tez wzbogacić wiedzę o świecie. Być może ktoś z was również był w Stanach Zjednoczonych i chciałby napisać o tym,  co warto tam zobaczyć.

Karolina

Grafika:
https://cdn.pixabay.com/photo/2020/03/27/07/22/plane-4972657_960_720.png
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Mitchell_Park_Horticultural_Conservatory.jpg
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_4tCienZGfKNqGTzsyduhTm0GROgA4yUn.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/02/Navy_Pier_1190x1585.jpg
https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/11/43/d5/13/photo6jpg.jpg

7 komentarzy:

 1. Twój post to solidna dawka ciekawych informacji. Teraz gdy nie można podróżować, warto chociażby przeczytać jak piękne są Stany Zjednoczone. Opis każdego miejsca, które odwiedziłaś czytałam z zaciekawieniem i ekscytacją. Myślę, że warto dopisać Stany Zjednoczone do listy państw, które chcę odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 2. @g dpoziomka15 maja 2020 13:58

  Nigdy nie byłam w Stanach, ale zawsze marzyłam o tym, żeby tam pojechać. Po opisie widać, że podróż była ekscytująca i na pewno udana. Bardzo zazdroszczę wszystkim, którym udało się zwiedzić ten niezwykły kraj. Mam nadzieję, że sama kiedyś odbędę taką podróż.

  OdpowiedzUsuń
 3. Stany Zjednoczone są krajem bardzo zróżnicowanym turystycznie. Twoja opowieść o niewielkim kawałku tego państwa bardzo mi się spodobała. Zachwyciły mnie także zdjęcia, które pozwoliły mi jeszcze bardziej wyobrazić sobie to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 4. @g Wentylator20 maja 2020 01:05

  W dobie koronawirusa takie teksty są bardzo dobre, gdyż nie możemy podróżować. Jednak opowieść jest pouczająca. Stany Zjednoczone są dużym krajem i zróżnicowanym kulturowo. Nigdy tam nie byłem ale nie ukrywam, że to jest moje marzenie i wierzę, że się spełni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam okazję polecieć do Stanów Zjednoczonych i jestem zachwycona atrakcjami jakie się tam znajdują. Dostarczyły mi one wiele niezapomnianych doznań emocjonalnych. Uważam, że każdy powinien to przeżyć i pojechać do Stanów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieje, że uda mi się kiedyś wyruszyć w taką podróż, zwiedzić kawałek świata i poznać nowych ludzi. Najważniejsze w tym wszystkim jest dobra zabawa. Ten post jeszcze bardziej zmobilizował mnie do odłożenia pieniędzy i zaplanowania swojej podróży.

  OdpowiedzUsuń
 7. Stany Zjednoczone to niesamowity kraj, bardzo ciekawy i pełen najróżniejszych miejsc czekających na odkrycie. Czytanie artykułu było bardzo interesujące, ponieważ mogłem na chwilę poczuć się jak osoba odwiedzająca Chicago.

  OdpowiedzUsuń