5 września 2018

Kącik motywacji

      
            Blog  z animuszem!


Sapere aude (Odważ się być mądrym)
(Horacy)


Animusz to słowo pochodzące z języka łacińskiego (łac. animus  - duch; dusza; śmiałość) dziś już raczej książkowe i oznaczające według Słownika Języka Polskiego PWN odwagę i zapał. Pomyślałam, że jest to dobre słowo na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego na blogu. Chciałabym, aby blogerzy i czytelnicy szkolnego bloga zaczęli nowy rok szkolny z odwagą. Z odwagą do szukania ciekawych, prowokujących i nietuzinkowych tematów na posty. Z odwagą do pisania mądrych, w dobrym sensie tego słowa, krytycznych komentarzy, które staną się punktem wyjścia do ciekawych dyskusji i burzy mózgów. By licealiści mieli odwagę myśleć nieszablonowo i czytać trudne teksty oraz nie bali się wysiłku intelektualnego w dobie powszechnego pośpiechu, lenistwa oraz automatycznego i schematycznego postrzegania rzeczywistości. Zapał potrzebny jest do tego, by zrealizować swoje plany, by nie rezygnować zbyt łatwo, gdy pojawią się trudności. Zapał potrzebny jest też, by systematycznie we środy i w soboty wchodzić na blog. 
Na blogu możesz zamieszczać refleksje dotyczące przeczytanych książek, obejrzanych filmów czy spektakli teatralnych, możesz dzielić się swoją pasją lub motywować innych do działania, zgłębiać tajniki ludzkiej psychiki czy też otaczającego świata. Opisz podróże w nieznane albo najbliższą okolicę. Słuchaj, co w trawie piszczy i szukaj inspiracji w codziennym życiu. Czekamy na teksty popularnonaukowe, eseistyczne lub literackie. Możesz porozmawiać o tym ze swoją polonistką lub polonistą. Czysta kartka jest po to, by ją zapisać. Zapisz na niej, co czujesz, co myślisz. Twoja tematyka jest w Tobie. Zastanów się, na jaki temat masz najwięcej do powiedzenia! Co mogłoby zainteresować twoich rówieśników? A może leży Ci na sercu jakiś problem, który warto nagłośnić? A do tego trzeba mieć odwagę i zapał! Zatem zacznijmy nowy rok szkolny z animuszem!

Blogerka

Grafika:
https://pixabay.com/pl/szczęśliwy-wesoły-człowiek-radość-821752/
https://pixabay.com/pl/urząd-stwierdza-notatnika-620817/

28 komentarzy:

 1. A ja życzę wszystkim twórcom i czytelnikom naszego blogu, aby nigdy nie tracili animuszu. Nawet w obliczu klasówek i innych szkolnych wyzwań!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie przyda mi sie zapał do nauki, jak i komentowania wpisów na blogu, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z niecierpliwością czekam na posty, mam nadzieję, że będą tak samo ciekawe, a może bardziej, jak w minionym roku szkolnym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po dwóch miesiącach zwiedzania świata, oglądania seriali, spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną, czytania książek czy też po prostu zwykłego leżakowania, ciężko jest wrócić do szkolnej rutyny. Jednak mam nadzieję, że ten rok szkolny będzie lepszy od poprzedniego i że oprócz nauki znajdzie się czas na wycieczki,spektakle i lekcje w kinie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo zachęcający i motywujący post na nowy rok szkolny. Jestem ciekawa nowych tematów jakie będą tutaj podejmowane.

  OdpowiedzUsuń
 6. (e) natalia06045 września 2018 11:32

  Czekam z niecierpliwością na posty! W minionym roku były bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że będzie tak i teraz.

  OdpowiedzUsuń
 7. (e)MahabeuszowyMateusz5 września 2018 11:45

  Życzę nowym twórcom i czytelnikom bloga jak najlepszych wyników w nauce, weny i pomysłów, które bedą mogli przelać na swoje przyszłe publikacje. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny zachęcający wpis! Mam nadzieję, że zachęci wiele nowych osób do dzielenia się swoimi przemyśleniami :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ogromną nadzieję,że nie stracimy animuszu przez cały rok szkolny. Audere Est Facere - Odwaga jest czynem. Deus Dona Me Vi - Boże daj mi siłę.

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja chciałabym życzyć autorom weny i motywacji do tworzenia nowych postów, aby nasz szkolny blog był doskonałą odskocznią od trudnych sprawdzianów i czasami męczących lekcji. Wszystkim uczniom życzę natomiast zapału do pracy w nowym roku szkolnym! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z chęcią będę czytać tego bloga !

  OdpowiedzUsuń
 12. Według mnie, szkolny blog jest bardzo fajnym pomysłem i jestem zadowolona, że mogłam dwukrotnie napisać post, który się tutaj pojawił. Zachęcam wszystkich do czytania i regularnego komentowania, bo jest to naprawdę przyjemna sprawa. Po pewnym czasie, włożony zapał przerodzi się w rutynę, która na pewno wyjdzie każdemu na dobre. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Czuję się zmotywowana do działania!

  OdpowiedzUsuń
 14. Przyznam, że brakuje mi zapału. Bardzo lubię czytać szkolnego bloga, ale często "blokuje się" gdy mam skomentować jakiś wpis. Liczę na to, że w tym roku będzie lepiej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie lepiej! Musisz uwierzyć w siebie i nabrać odwagi, czyli animuszu! Na pewno potrafisz napisać coś mądrego i ciekawego. Trzymam za Ciebie kciuki.

   Usuń
 15. Zapał do nauki jak najbardziej się przyda! Życzę wszystkim autorom postów wielu pomysłów na wpisy!

  OdpowiedzUsuń
 16. Myślę, że swoim wpisem zmotywawałaś wszystkich uczniów do pracy w nowym roku szkolnym.

  OdpowiedzUsuń
 17. Blog to świetne miejsce, aby wyrazić siebie, ale również, aby się zainspirować. Na nowy rok szkolny życzę, żeby autorzy tekstów nadal mieli mnóstwo pomysłów i zapału.

  OdpowiedzUsuń
 18. Już jestem ciekawa tematu kolejnego postu!

  OdpowiedzUsuń
 19. Niech i tak będzie. Mam nadzieję, że ten rok szkolny będzie równie bogaty w ciekawe posty co rok poprzedni, a nawet jeszcze bardziej. Wierzę, że z przyjemnością będę zaglądać na blog w każdą środę i sobotę, oczekując na kolejne pożyteczne artykuły.

  OdpowiedzUsuń
 20. Obecna! 😉

  OdpowiedzUsuń
 21. Uważam, że szkolny blog jest bardzo przydatny, ponieważ można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o których wiele osób nie miało pojęcia, możemy poznać nietypowe zainteresowania rówieśników, a sami pisząc posty doskonalimy swoje umiejętności językowe.

  OdpowiedzUsuń
 22. I właśnie tego zapału i samozaparcia w zdobywaniu wiedzy życzę wszystkim w nowym roku szkolnym

  OdpowiedzUsuń
 23. Mam nadzieję, że w tym roku szkolnym systematycznie będę komentowała tego bloga! Oczekuję ciekawych postów! Życzę udanego roku szkolnego!

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetny post! Również życzę wszystkim powodzenia w tym nowym roku szkolnym.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ten post zmotywował mnie do systematycznego czytania postów :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Po przeczytaniu tego wpisu, zainteresowałem się szkolnym blogiem. :)

  OdpowiedzUsuń