3 września 2017

Co w trawie piszczy?


              
           Wiecie, że to już 5 lat!


O tym dokąd dotrzesz w życiu,
decyduje nie tyle to, gdzie zaczniesz,
ile, czy zaczniesz.
(John C. Maxwell)


Jak ten czas szybko leci! Za nami pięć lat funkcjonowania szkolnego bloga. Choć to nasze urodziny, to nie było tortów, świeczek, balonów ani imprezy. Jednak warto pokusić się o kilka słów podsumowania. We wrześniu minie 5 lat od daty pierwszego artykułu (dla ciekawych link do postu z 22 września 2012 roku: http://1lozamoscblog.blogspot.com/2012_09_22_archive.html ). Od tego czasu zamieściliśmy 538 postów o różnorodnej tematyce – kto nie czytał, niech żałuje lub… zajrzy do starszych artykułów. Czytają nas na całym świecie – nie tylko w Polsce, ale i w USA, w Rosji, na Ukrainie, we Francji, w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, a nawet w Brazylii, Indonezji czy w Izraelu. Łączna liczba wyświetleń to 394 358.
Blog zmieniał się, bo tworzył go ciągle nowy zespół uczniów. Powstało tysiące komentarzy i internetowych dyskusji (dokładnie 20 008). Dziękujemy za nie wszystkim blogerom, wiernym czytelnikom i sympatykom naszego bloga. Mamy nadzieję, że blog nadal pozwoli na autentyczną wymianę myśli, doświadczeń, inspiracji, stworzy platformę dialogu i współpracy pomiędzy autorami postów a ich czytelnikami.
Przed nami kolejny pełen inspiracji rok szkolny. Liczymy na wspólną ciekawą podróż do krainy wiedzy, myśli, refleksji o świecie i człowieku. Życzymy Wam ciekawych pomysłów na teksty, lekkiego pióra i wyrazistych komentarzy. Zatem nie zwalniamy tempa. W tym roku szkolnym nadal będą się ukazywały 2 teksty w tygodniu. Pierwszy we środę, drugi w sobotę, żebyście mieli czas na przeczytanie i skomentowanie artykułu.

Miłej lektury!

Blogerzy

Grafika:
https://pixabay.com/pl/ciastko-świece-urodziny-fioletowy-308576/
https://pl.dreamstime.com/fotografia-stock-sieć-internet-łączy-ludzi-dookoła-świata-image34293032
https://pixabay.com/pl/komputer-klawiatura-apple-2593921/

10 komentarzy:

 1. Stworzenie tego bloga było naprawdę świetnym pomysłem. Ja również obchodzę małą rocznicę, ponieważ rok temu po raz pierwszy przeczytałam wpis na blogu i od tamtej pory staram się regularnie pozostawiać po sobie ślady w postaci komentarzy. :D
  Mam nadzieję, że z roku na rok posty będą stawały się coraz ciekawsze, i że będą dotyczyły wielu sfer życia jak dotychczas. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Blog jest naprawdę świetny! Z wielką przyjemnością czytam kolejne posty, widać, że piszą je osoby, które mają jakieś zainteresowania! Teksty są dopracowane pod każdym względem. Jako czytelniczka dziękuję każdemu,kto przyczynił się do powstania szkolnego blogu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro blog ma już pięć lat, proponowałbym zapewnić mu nową oprawę wizualną pod kątem nowej aranżacji pisanego tekstu która jak mi się obyło o uszy już w drodze. Na to jeszcze będzie czas i chętnie podejmę się takiego zadania w celu rozwoju osobistego i umilenia czytelnikom chwil spędzonych na stronie. Teraz jednak chcę pogratulować wytrwałości i wkładu pracy który pozwolił na pozyskanie czytelników z całego świata :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Niegdyś_opiekunka_blogu4 września 2017 13:47

  Wiem,wiem, że to już 5 lat istnienia szkolnego blogu! Byłam przy narodzinach tego udanego dziecka naszego liceum. Dziecka wspólnego - uczniów klasy IF i ich polonistki. Na początku były obawy, czy uda się nasze przedsięwzięcie. Szukaliśmy pomysłów i tak powoli wyłaniał się obecny kształt blogu. Widziałam, jak uczniowie niemal z dnia na dzień rozwijają własny warsztat literacki, piszą coraz lepiej, wprawiając się do dłuższych wypowiedzi pisemnych. Mijał czas, przybywało autorów postów, wsparła nas jeszcze jedna polonistka. Blog zyskiwał coraz więcej czytelników - dyskutantów.

  Tworzenie blogu wymaga nieco wysiłku, ale to bardzo satysfakcjonująca praca. Zachęcam do spróbowania własnych sił i zapraszam do współpracy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uczymy się pisać komentarze na blogu. 1a

  OdpowiedzUsuń
 6. Niesamowite, że blog obchodzi swoje 5 urodziny! Jestem tutaj od roku, z wielkim zainteresowaniem czytam zamieszczane tu posty. Znalazło się tu bardzo dużo inspirujących, edukacyjnych, rozweselających artykułów. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Cieszę się, że powstał blog 1 LO :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo się cieszę że istnieje coś takiego jak blog I LO, jest on naprawdę świetny. Posty publikowane tutaj są interesujące i ciekawe. Mam nadzieję że będzie on się rozwijał w jak najlepszym kierunku.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten blog to wspaniała rzecz dużo świetnych informacji oraz ciekawostek z każdej dziedziny mam nadzieje że blok będzie się rozwijał w jeszcze szybszym tempie. Życzę kolejnych pięciu lat

  OdpowiedzUsuń
 9. To niesamowite że blog 1LO funkcjonuje już od 5 lat! Przez ten czas powstało mnóstwo naprawdę ciekawych postów, z których mogliśmy się dowiedzieć jakie ciekawe zainteresowania i pasje mają osoby tworzące te posty. Mam nadzieję, że z roku na rok każdy wpis będzie coraz ciekawszy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Założenie bloga było bardzo dobrym pomysłem. Jest niepowtarzalny, gdyż tworzymy go my- uczniowie. Mam nadzieję, że wpisy nadal będą tak kreatywne. W tym roku będę miała okazję na stworzenie własnego wpisu, będzie to dla mnie ciekawe doświadczenie. 😀

  OdpowiedzUsuń