25 czerwca 2017

Co w trawie piszczy?

   
 
          Pozdrowienia z wakacji!

O, siądź na moim oknie, przecudowne lato,
niech wtulę mocno głowę w twoje ciepłe pióra
korzennej woni,
na wietrze drżące --
niech żółte słońce
gorącą ręką oczy mi przesłoni,
niech się z rozkoszy ma dusza wygina
jak poskręcany wąs dzikiego wina.
(Maria Pawlikowska Jasnorzewska Pyszne lato)


Nadszedł czas wakacji! Dziękujemy wszystkim autorom i czytelnikom za teksty i komentarze. Po wielu męczących miesiącach spędzonych w szkole nadchodzi czas, na który zawsze czekamy z niecierpliwością. Lato to wspaniała pora roku, warto więc zadbać, by wykorzystać ten czas jak najlepiej. Zachęcamy Was do wpisywania w komentarzach propozycji ciekawych sposobów spędzenia czasu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy oraz do przesyłania pozdrowień z wakacji! Mamy  nadzieję, że dobrze odpoczniecie i wrócicie z wakacyjnej laby naładowani pozytywną energią.

Następny wpis na blogu ukaże się 3 września. Zapraszamy!

Blogerzy

Grafika:
http://wroclawski.blog-ogrodniczy.pl/2009/08/06/pozdrowienia-z-wakacji/

6 komentarzy:

 1. W te wakacje zaczęłam jeździć autostopem. Odważnym polecam tę formę spędzania wakacji, ale nie tylko! Wyjścia z dawno nie spotykanymi znajomymi, wojaże w nieznane, koncerty pod gwiazdami, a nawet czytanie lektur na przyszły rok szkolny są, według mnie, wspaniałą formą spędzania wakacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wakacje już się kończą, ale uważam że były wystarczająco długie. Moim sposobem na ich spędzenie były książki, wyjścia z przyjaciółmi oraz koncerty. Sądze że miło spędziłem ten czas, a teraz z chęcią wrócę do szkoły, steskniłem się za kolegami, koleżankami oraz niektórymi nauczycielami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wakacje to czas, w którym czasami przychodzi chwila refleksji nad sobą i swoim życiem, stąd trafiłam na szkolny blog i z sentymentem przeglądam starsze posty. Pozostaje mi zachęcić uczniów do pisania, ponieważ doświadczenie z tym związane przydaje się nie tylko na studiach humanistycznych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wakacje się skończyły i trzeba wracać do szkoły! Jestem pełna pozytywnej energii i zapału, który mam nadzieję, że szybko nie opadnie. A jak u Was? Jesteście gotowi na nowy rok szkolny? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A mnie jest szkoda lata
  I letnich, złotych wspomnień,
  Niech mówią: głupi o mnie,
  A mnie jest żal ... (piosenka)

  Szkoda mi lata i już! Jak w tej starej piosence.

  OdpowiedzUsuń
 6. Żegnaj, lato na rok, stoi jesień za mgłą,
  czekamy wszyscy tu, pamiętaj nas i wracaj znów.

  Podpisuję się pod słowami tej piosenki. I czekam na lato, które na pewno wróci, bo wakacje muszą być słoneczne.

  OdpowiedzUsuń