6 kwietnia 2017

Spotkanie ze sztuką

          
                Anielskie głosy

Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli,
a gdy trzeba,
pobudza do walki.
(Agripp Von Nettesheim)


Wróćmy prawie pięć lat wcześniej. Wtedy właśnie  siedziałam wygodnie na kanapie i oglądałam kanał muzyczny Viva. Po raz pierwszy usłyszałam piosenkę It’s My Life lubianego przeze mnie zespołu Afromental. I nagle wielki zachwyt! Zespół nie był sam. Piosenka i teledysk zostały nagrane  z chórem  gospel Sound’n’Grace. Odsłuchałam piosenkę jeszcze kilka razy, a oglądając teledysk podziwiałam chór, który wspaniale śpiewa, świetnie się rusza i jeszcze tak pięknie wygląda. To było pierwsze spotkanie z chórem, który stał się moim ulubionym wykonawcą.

Chór Sound’n’Grace  powstał w 2005 roku, a założyli go Ania Żaczek i Kamil Mokrzycki. Spotkali się przypadkiem na Warsaw Gospel Days i dość szybko zrozumieli, że ich wspólną pasją jest muzyka gospel. Łącząc swoje siły, w ciągu miesiąca stworzyli zespół,  który obecnie  liczy (łącznie z muzykami) około 30 osób. Chór wykonuje przede wszystkim muzykę gospel. Nie ogranicza się jednak tylko do niej, a jego koncerty nie odbywają  się jedynie w miejscach sakralnych. Dzięki temu, że łączy różne gatunki muzyki, koncertuje również w klubach jazzowych i rockowych oraz na dużych scenach. Zespół  rozpoczynał od muzyki gospel, a  z czasem sięgnął  też do popu, soulu,  r&b, jazzu i funky. Łączenie różnych rodzajów muzyki czyni jego repertuar niezwykłym  i być może powoduje, że stworzył  wiele hitów. W 2011  roku można było śledzić karierę chóru w telewizji, ponieważ zgłosił się do programu Mam talent.(zdjęcie niżej) Po jego pierwszym występie na przesłuchaniach można było usłyszeć opinie: Serce rośnie. Boże, dzięki Ci za nich. Piosenki gospel doprowadziły zespół aż do finału, ale niestety nie udało się mu  wygrać programu.  Mimo to, chór stał się popularny, po programie pojawiał  się w telewizjach śniadaniowych z coverami popularnych piosenek.
Swoją płytę Atom zespół wydał dopiero w czerwcu 2015 roku, ale w wielkim nakładzie. Płytę promowały piosenki:  Dach,  Możesz wszystko, Nadzieja i Na pewno.  Artyści nagrywali  i występowali z coverami takich piosenek jak Apologize, I believe I can fly, czy We fund love. Popularności dodały im także występy z takimi wykonawcami, jak: Sylwia Grzeszczak,  Mrozu, Margaret, Jula  i zespół Afromental. Ich utwory (w odróżnieniu od piosenek innych twórców)  są nacechowane pozytywnymi emocjami   i radością życia. Celem ich piosenek jest pokazanie piękna świata. Chór mnie zachwyca nie tylko ze względu na muzykę, ale również ze względu na stronę wizualną. Typowe chóry gospel, które nie są w Polsce zbyt popularne, występują w togach. Wokaliści chóru  Sound’n’Grace  nigdy nie zgodzili się jednak w nich występować,  każdy z nich ma własny styl, ale zgrany z wizerunkiem całości zespołu.
Jak już wcześniej wspomniałam,  chór składa się z wielu osób. Są to młodzi ludzie, pełni pozytywnej energii. Prowadzącymi  są Anna Żaczek - Biderman   i Kamil Mokrzycki. Sopranem śpiewają: Sylwia Patyna, Zofia Safian, Marta Podobas, Dorota Wrona, Anna Maria Juźwin, Justyna Jarzębińska. Alty to: Angela Childs, Agnieszka Choromańska, Aleksandra Urbańska - Deres, Aleksandra Januszkiewicz, Zuzanna Janczak, Justyna Ostrowska, Hanna Dmochowska, Paulina Pisarek, Aleksandra Węglewicz, Marta Gałęzka, Sylwia Dynek. Tenory:  Maciej Kowalski, Paweł Sawicki, Michał Bojarski, Adam Michalczyk, Łukasz Mielko, Kamil Bijoś. Do muzyków należą: Grzegorz Karaś, Daniel Kapustka, Błażej Chochorowski, Paweł Biderman, Michał Kowalski.

W maju 2016 roku Kamil podzielił się ze swoimi fanami przykrą historią dotyczącą jego rodziny. Okazało się, że jego siostrzenica Kaja zachorowała na złośliwy nowotwór. Członkowie zespołu zaangażowali się w pomoc, by zebrać pieniądze na leczenie Kai. W ciągu tygodnia powstał tekst i nagranie do  piosenki Sens, a później teledysk. (niżej zdjęcie z planu teledysku do tej piosenki). Jej słowa poruszyły fanów. Wszyscy chcieli pomóc! Sama nie wiem, ile razy w ciągu dnia słuchałam utworu, który powstał, aby pomóc Kai. Każde odtworzenie tej piosenki na YouTube to konkretne pieniądze na leczenie dziewczynki. Wyżej: zdjęcie z planu teledysku Możesz wszystko. Niżej: zdjęcie z planu teledysku do piosenki Sens. 
Wokaliści  oprócz tego, że śpiewają w zespole, rozwijają indywidualnie swoje talenty muzyczne. Niektórzy należą do innych zespołów lub próbują kariery solowej. Są też tacy, którzy chcieli się sprawdzić w programach muzycznych w telewizji. W 2014 roku w The Voice of Poland wystąpili Aleksandra Węglewicz  i Kamil Bijoś. Oglądając program, nie wiedziałam, że są oni członkami chóru, ponieważ nie był on wtedy popularny. Od pierwszego odcinka bardzo kibicowałam Oli.  Kamil w programie doszedł do półfinału, a Ola znalazła się w finale, lecz nie wygrała. Nie tak dawno mogliśmy oglądać znów członków zespołu w telewizji. Kamil Bijoś wystąpił w programie  Twoja twarz brzmi znajomo i szło mu bardzo dobrze - zajął trzecie miejsce. Kamil Mokrzycki, czyli założyciel chóru, chciał się sprawdzić w innej dziedzinie i przyjął zaproszenie do Tańca z gwiazdami. Niestety, nie szło mu tak dobrze jak koledze, bo odpadł już w trzecim odcinku. Ale oznacza to po prostu, że lepiej śpiewa niż tańczy.

Lubię Sound’n’Grace   za to, co robi. To mój ulubiony zespół  i wydaje mi się, że jeden z lepszych w Polsce. Członkowie zespołu są ze sobą zżyci, co przekłada się na  wspaniałą atmosferę na występach i więź z publicznością. Przekazują swoją pozytywną energię i dają ludziom radość. Uwielbiam muzykę, którą tworzą i podobają mi się teksty ich piosenek, gdyż  są bardzo mądre i skłaniają do refleksji. Słucham ich często przed rozpoczęciem nauki, ponieważ  ich piosenki pozwalają mi się wyciszyć i uspokoić. Chyba nie ma takiego dnia, żebym nie posłuchała lub nie zaśpiewała ich piosenek. Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła zobaczyć chór na żywo i dobrze bawić się na jego koncercie. W grudniu odbył się koncert  Sound’n’grace  w Lublinie. Moja koleżanka, która na nim była,  krótko opisała mi swoje wrażenia:  Są po prostu czarujący. Widać między nimi ciepłe relacje, które pomagają w odbiorze muzyki. No i świetnie się ruszają!”

Ola

Grafika:
http://www.rmf.fm/muzyka/biografia,14460,Tabb,SoundnGrace.html
http://www.imgrum.net/media/1264476054897440642_1128242444
http://mamtalent.tvn.pl/sound-n-grace,149,p.html
http://muzyka.onet.pl/pop/tabb-i-sound-n-grace-zdjecia-z-teledysku-mozesz-wszystko/5g3v5v

34 komentarze:

 1. Ten post, po przeczytaniu stanowczo stał się moim ulubionym!
  Od dawna było głośno o zespole Sound'N'Grace. Nie słyszałam wszystkich piosenek, jakie kryje ich repertuar. Mimo to, mam dwie ulubione. Jedną z nich jest piosenka 'Możesz wszytko'. Jest ona naprawdę super! Oddaje wspaniałe emocje. Słuchając jak ci ludzie śpiewają i widząc ile serca wkładają w to, co robią, naprawdę aż się chce dołączyć do wspólnego śpiewania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, nie da się słuchać ich piosenek nie śpiewając razem z nimi. Bardzo się cieszę, że spodobał Ci się mój post.
   Pozdrawiam, Ola

   Usuń
 2. Nie słucham tego codziennie, jednak gdy słyszę piosenki stworzone przez nich, humor poprawia się automatycznie. Widac, że robią to z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również uwielbiam ten zespół za ich zgranie, profesjonalizm a przede wszystkim za radość z tego co robią. Niewiele jest ludzi,którzy robią to, co kochają,czują w sercu. Nieraz takie osoby nie mają odwagi lub okoliczności im nie pozwalają na podjęcie odpowiednich decyzji. Jak widać na ich przykładzie wystarczy chcieć by osiągnąć zamierzony cel.
  Nawiązali do tego także w ich piosence"Możesz wszystko",która moim zdaniem ukazuje sens ludzkich pragnień i marzeń.
  Swoją pozytywną energią zarażają ludzi i pokazują, że szczęście jest blisko.
  Same teksty piosenek podkreślają tą myśl.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam tylko kilka piosenek tego zespołu, ale teraz na pewno posłucham też innych!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdy zobaczyłam nagłówek twojego postu, myślałam, że to tekst o naszym szkolnym chórze ;D Może ktoś się pokusi o taką wypowiedź ^^
  Zespół Sound'n'Grace to cudowna grupa. Są niesamowicie zgrani, ich piosenki mają niesłychany polot i przekaz, czyli to, czego w muzyce popularniej bardzo często brakuje. Moja przyjaciółka jest ich wielką fanką, więc siłą rzeczy znam wiele ich kawałków, ale bardzo mi się podoba, że i tutaj ktoś ich propaguje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz chór szkolny jest niesamowity. Jestem ich fanką i bardzo im kibicuję. Mam nadzieję, że jak najdłużej będą w tak dobry sposób reprezentować naszą szkołę. Bardzo dobrym pomysłem jest, żeby pojawił się post na ich temat, z niecierpliwością czekam na taki temat!

   Usuń
 6. Utwór "Sens" pomógł mi bardzo w trudnym okresie mojego życia. Kiedy słyszę tą piosenkę łzy cisną się do oczu, przypominam sobie wszystkie ciężkie momenty i uświadamiam, że one także mają sens...
  Poza tym poruszyła mnie historia stworzenia tej piosenki. Aby pomóc chorej Kai, ekipa zebrała się i nagrała piosenkę w rekordowo krótkim czasie. Jak dobrze, że ludzie chcą pomagać :)

  Olu, czytając post czułam Twój zachwyt zespołem i w pełni go podzielam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zespół "Sound'n'Grace", który zdobył popularność dość niedawno, powinien być zapamiętany za swoją subtelność, nie za obecny wszędzie chaos, gwałtowność, przesadę. Nie w tym jest sztuka, by prowokować i przez to zdobyć sławę, bo wiadome, że taki sławę zdobędzie za swoją niebanalność i szok. Miło posłuchać czegoś tak zwyczajnie niezwykłego, dającego siłę na kolejne dni i będącego przykładem spełnienia muzycznych marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sound'n'Grace to ludzie z niesamowitą energią, pasją, optymizmem... Nie jestem wielką fanką rodzaju muzyki, który sobą reprezentują ale ich utwory są po prostu genialne! Mają w sobie tyle radości, dają niewyobrażalne szczęście i chęć do życia. Sam chór jako grupa ludzi to coś wspaniałego - można się rozwijać, poznawać nowych ludzi, wymieniać swoje poglądy, uczyć się od innych... Bardzo cieszę się, że ktoś poruszył taką tematykę! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to tak wyjątkowy zespół, że ciężko go porównać do innego. Niestety coraz więcej ludzi narzeka na polską muzykę, ale mam nadzieję, że dzięki nim polskie piosenki zostaną na długo zapamiętane.

   Usuń
 9. Za każdym razem kiedy słyszę chór Sound'n'Grace poprawia mi się humor. Świetnie śpiewają, grają ale przede wszystkim robią to z pasją, wiedzą po co są na scenie. Świetny post Ola!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję bardzo! Cieszę się, że tak dużo osób pozytywnie reaguje ma ich muzykę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny post!
  Moim ulubionym utworem tego zespołu jest "Na pewno". Jest w nim masa pozytywnej energii, która pomaga mi w złych dniach.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. (i)uśmiechnięta13 kwietnia 2017 11:28

  Lubię słuchać chóru Sound’n’Grace. Jest świetny! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Usłyszałam o Sound'n'Grace, gdy pojawili się w Mam Talent. Muzyka była spokojna i przyjemna, powodowała uśmiech na twarzy. Zachwyca mnie to, że tak wiele osób potrafi się razem zgrać i stworzy coś pięknego.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo podoba mi się cytat na początku :) A jak czytałam pierwszy akapit to miałam wrazenie,że czytam o samej sobie :)Co prawda nie jest to teraz mój ulubiony zespół ale reszta się zgadza :D

  "Ich utwory są nacechowane pozytywnymi emocjami i radością życia" -to jest genialne i da się to na prawdę zauważyć :D

  Jak słucham ich utworów to od razu mam uśmiech na twarzy :)

  Gratuluję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Kibicowałam Sound'n'Grace w Mam Talent. Teraz bardzo często słucham ich piosenek, bo mają takie pozytywne przesłanie, że potrafią wywoływać uśmiech na twarzy. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zespół Sound'n'Grace jest chyba najpopularniejszym chórem w Polsce. Ich muzyka jest zawsze bardzo optymistyczna, przekazująca pozytywną energię. Dają radość ludziom poprzez swoją twórczość.
  Chyba będę częściej słuchał ich utworów, bo zawsze wywołują uśmiech na twarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Sound'n'Grace jest wspaniałym zespołem, a ich piosenki są cudowne. Kiedy śpiewają wywołują uśmiech na twarzy. Wykonywane przez nie chórki w piosence zespołu Afromental sprawiają, że jest ona jeszcze lepsza :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo lubię ten zespół. Ich piosenki są takie życiowe i jednocześnie proste w odbiorze. Dodają człowiekowi bardzo dużo energii. Gratuluję autorowi doboru tematu.

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny post. Chór Sound'n Grace to artyści godni uwagi i podziwu. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wybierzesz się na ich koncert. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetny post! Słuchając ich piosenek szybko pojawia się uśmiech na twarzy, ponieważ bije z nich pozytywna energia. Niektóre utwory motywują do spełniania swoich marzeń, inne poprawiają humor. Warto posłuchać ich piosenek.

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie słucham zbyt często utworów zespołu Sound'n'Grace, ale podziwiam ich za to, że nie są obojętni na krzywdę, los innych osób i nie starają się pomóc, nie czekają, oni po prostu to robią, jako pierwsi wyciągają pomocną dłoń i za to ich szanuję.

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie słyszałem wcześniej o zespole Sound'n'Grace jednak post wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Chętnie posłucham utworów w ich wykonaniu, ponieważ zaciekawiłaś mnie barwnym opisem ich działalności. Wydaje mi się, że są to artyści wyróżniający się spośród innych twórców tego typu. Niewątpliwie zawsze warto posłuchać czegoś innego, szczególnie jeśli ta muzyka wzbudza miłe emocje.

  OdpowiedzUsuń
 23. Uwielbiam ten zespół! Jego piosenki niosą za sobą mnóstwo pozytywnej energii i emocji. Słuchając ich widzę jak wspaniale bawią się muzyką i kochają to co robią. Ten widok cieszy oko. Ich piosenki nigdy mi się nie nudzą i są idealne na pochmurne dni. Chciałabym kiedyś zobaczyć ich na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 24. Na ogół nie przepadam za takim rodzajem muzyki. Umiem natomiast docenić czyjś talent. Co do członków Chóru Sound’n’Grace jest on ogromny. Sądzę, iż bardzo dobrze dobrałaś tytuł do powyższego postu, ponieważ słuchając tego zespołu faktycznie ma się wrażenie, że słyszy się anielskie głosy.

  OdpowiedzUsuń
 25. Muzyka zespołu Sound'N'Grace wywołuje uśmiech na twarzach słuchaczy. Osoby, które należą do zespołu są zawsze pozytywnie nastawione, przez co miło się ich słucha. Niedawno dowiedziałam się, że nagrali piosenkę "Sens", z której dochód został przekazany na leczenie 3-letniej Kai. Ten niewielki gest pokazał jak wspaniałymi są ludźmi.

  OdpowiedzUsuń
 26. Nie jestem wielką fanką zespołu Sound'N'Grace, ale muszę przyznać, że kiedy w radiu lecą ich piosenki, uśmiech sam maluję mi się na twarzy. Ten chór ma coś w sobie. :)

  OdpowiedzUsuń
 27. @Skrzyński1119 maja 2017 00:41

  Nigdy wcześniej nie słyszałem o tym zespole. Z wielką chęcią posłucham ich kilku utworów.

  OdpowiedzUsuń
 28. Jest to jeden z moich ulubionych zespołów! Ich piosenki mają cudowny przekaz, tekst potrafi dotrzeć do człowieka. Przekazują dużo pozytywnej energii, uśmiech pojawia się sam. Wciąż pamiętam, jak bardzo kibicowałam chórowi podczas ich występów w "Mam talent".

  OdpowiedzUsuń
 29. 🎵arrielkaa18 maja 2017 09:27

  Jestem mile zaskoczona, że powstał post o Sound'N'Grace,chyba każdy choć raz w życiu spotkał sie z ich twórczościa, ktora jest naprawde świetna i niosąca przesłanie. Ja osobiście bardzo cenie ten zespoł ze względu na ich oryginalnośc i autentycznośc w tym co robią, ich muzyka niezmiennie opowiada "o czymś" , uczy czegoś, cieszy ucho i poprawia nastrój. Mam głęboką nadzieję że postów o muzyce bedzie wiecej :)

  OdpowiedzUsuń
 30. To świetny zespół i bardzo lubię słuchać ich piosenek. Jedną z nich pamiętam szczególnie, jest to ,,Someone", którą śpiewali w filmie ,,Listy do M 2".

  OdpowiedzUsuń