10 listopada 2012

Kącik motywacji

     
         Myśleć o tym, co dobre
Budząc się rano, pomyśl, 
jaki to wspaniały skarb żyć,
oddychać i móc się radować.
(Marek Aureliusz)


Choroba nie była dla Agaty przeszkodą w realizowaniu się zawodowo. Była zdobywczynią złotych medali na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej kobiet - w 2003 roku (Turcja) i w 2005 roku (Chorwacja). W 2007 roku ze względu na zły stan zdrowia postanowiła przerwać karierę.

Agata Mróz-Olszewska to najlepszy przykład wytrwałości, konsekwencji w dążeniu do celu, niepoddawania się, mimo trudności. Dla mnie stała się symbolem walki o marzenia. Pokazuje, że warto o nie walczyć do samego końca, dopóki jest nadzieja, nawet, jeśli inni zwątpili. Według mnie, to najlepszy przykład jak żyć, jak w pełni wykorzystywać to, co mamy, nawet, jeśli posiadamy już niewiele czasu, by móc się tym cieszyć.

Poniżej znajdują się słowa Agaty Mróz. Za każdym razem, kiedy je czytam, powraca pokrzepiająca myśl, aby cieszyć się z każdego dnia, z każdej chwili. Staram się żyć każdym dniem, cieszyć się tym, co przynosi. Myśleć o tym, co dobre, a nie złe. Bo tak jest łatwiej. Nie przejmować się tym, co było, ani tym, co mnie jeszcze czeka. Wiadomo, że to nie jest proste. Ale nie wybiegam daleko w przyszłość, najdalej o dzień, dwa. Żyję chwilą. Dużo przeszłam i to mnie nauczyło, że nie warto wszystkiego planować. Życie i tak pisze swój własny scenariusz.

Kamila B.
 
Grafika:
http://timefortea.blox.pl/resource/Agata_M.jpg

3 komentarze:

 1. Agata Mróz jest patronką gimnazjum, do którego chodziłam. Pamiętam, jak pojechaliśmy ze szkołą do kina na ten film. Każdy z nas dobrze znał historię Agaty, bo przecież nauczyciele nam o tym ciągle mówili, mieliśmy nawet okazję gościć w szkolę jej męża, siostrę i mamę, ale tak naprawdę to chyba ten film, pomimo tego, że w wielkim skrócie, zobrazował nam to, przez co przechodziła siatkarka. Nie muszę chyba dodawać, że każdy wychodził z kina zalany łzami ;) Naprawdę mistrzostwo świata, zachęcam do obejrzenia. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obserwacja ludzi i życia utwiedza mnie w przekonaniu, że rację ma Jack Confield,
  pisząc: "Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki".

  OdpowiedzUsuń
 3. thievesdreams4 marca 2013 13:00

  William Szekspir „Nic nie jest samo w sobie dobre lub złe. Dopiero myślenie takim go czyni” - Myśle, że wiekszość z was podzieli moje zdanie mowiąc, że William ma tutaj racje. NIE MAMY SKRZYDEŁ BY LATAĆ A MIMO TEGO TO NASZ CEL - moc pozytywnego myślenia;))

  OdpowiedzUsuń