7 września 2019

Co w trawie piszczy?


           
     Ruszamy po wakacjach!Bez otwartego umysłu nie da się odnieść sukcesu.
(Martha Stewart)

Nowy rok szkolny zaczął się od wielu zmian! Zamieniliśmy Akademię na Pałac. Jesteśmy jednocześnie szkołą ponadgimnazjalną i ponadpodstawową. Ale blog szkolny, mamy nadzieję, w siódmym roku swojego funkcjonowania nie zmieni się i nadal będzie miejscem ciekawym i pełnym inspiracji. Zaczynamy publikowanie tekstów i zachęcamy czytelników do dyskusji w komentarzach.

Kilka słów na temat naszego przedsięwzięcia. Na blogu uczniowie publikują teksty w kilku działach tematycznych: Moje hobby, Oglądamy filmy, Przeczytane, przemyślane, skomentowane…, Kącik motywacji, Językowe potyczki, Co w trawie piszczy, Literackie fascynacje, Kącik młodego historyka, Podróże kształcą, Spotkania ze sztuką, Myśli o wychowaniu. Tematyka jest bardzo zróżnicowana, bo tak naprawdę to od uczniów, ich pasji, sposobu widzenia świata i zainteresowań zależy to, o czym piszą. Publikują u nas, często po raz pierwszy, młodzi pisarze czy poeci, laureaci konkursów i olimpijczycy. Mamy nadzieję, że blog nadal pozwoli na ożywczą wymianę myśli, doświadczeń, inspiracji, stworzy możliwość dialogu pomiędzy autorami postów a ich czytelnikami. Liczymy na to, że posty pozwolą się Wam rozwijać, uczyć nowych rzeczy, dadzą chwilę intelektualnej przyjemności.

Liczymy na Was! Otwórzcie głowy, rozejrzyjcie się wokół i siadajcie do klawiatury bądź łapcie  za długopisy. Chociaż wokół nas tyle zmian, my pozostańmy sobą i cieszmy się pisaniem oraz czytaniem, bo jak powiedziała Maria Dąbrowska: Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.
W tym roku szkolnym posty będą publikowane w soboty.

Blogerzy

Grafika:
https://cdn.pixabay.com/photo/2019/02/13/10/04/write-3994024_960_720.jpg

17 komentarzy:

 1. Blogerka/Czytelniczka7 września 2019 04:52

  W pałacu miceszkali Jan Zamoyski i jego następcy wraz z rodzinami. Tu zapadały najważniejsze dla miasta i ordynacji decyzje, tu przyjmowano znakomitych gości. Jego budowę rozpoczęto jeszcze przed lokacją miasta. Został w wzniesiony latach 1579-1586, wg projektu Bernarda Moranda.

  Akademia Zamojska (Akademia Zamoyska) była świecką uczelnią, którą założył w 1594 roku Jan Zamoyski a organizował Szymon Szymonowic. Była przeznaczona dla studentów z Polski i Litwy i działała do 1784 roku, do zamknięcia jej przez Austriaków.

  Pomyślcie więc, że uczycie się w wyjątkowych miejscach! Kontynuujcie aspiracje wielkiego Hetmana oraz podejmujcie ważne życiowe decyzje. Zawsze kierujcie się myślą Alberta Einsteina: „Umysł jest jak spadochron. Najlepiej działa wtedy, kiedy jest otwarty.” Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteśmy otwarci i gotowi na nowe teksty! Byle do soboty :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blogerka/Czytelniczka9 września 2019 09:09

   Jesteśmy otwarci i gotowi na czytanie czy również na pisanie?

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że zarówno na jedno jak i na drugie. Życzę pomysłu, chęci i inspiracji na pisanie wszystkim, którzy są częścią blogu.

   Usuń
 3. Czekam z niecierpliwością na nowe posty szczególnie na następny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo cieszy mnie zmiana dnia tygodnia publikacji postów na blogu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blogerka/Czytelniczka9 września 2019 09:06

   Wiko, przecież publikowaliśmy w sobotę!

   Usuń
 5. Posty do tej pory były bardzo ciekawe i inspirujące. Mam nadzieje, że i w tym roku tak pozostanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. W nowym budynku na razie nie mogę się jeszcze odnaleźć.. To już mój 3 rok na blogu. Czekam na nowe teksty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie nowy budynek przypomina Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Trochę jak labirynt, ale za to ile możliwości błądzenia i przeżywania przygód. A i może wyjdzie stąd jakiś Harry Potter?

   Usuń
 7. Nauka w innym miejscu to ciekawa odmiana. Mam nadzieję, że wszyscy odnajdą się w tym budynku. Czekam na nowe posty. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Powoli, powoli, coraz lepiej zaczynamy sobie radzić z topografią nowego miejsca. Miejsce nowe, ale blog wciąż ten sam: pełen ciekawych, zabawnych, inspirujących treści, do których będziemy zaglądać w każdą sobotę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z przyjemnością będę przeglądać naszego bloga również w tym roku szkolnym, chociaż w moim przypadku nie będzie to takie łatwe, ze względu na naukę w klasie maturalnej. Mimo tego myślę, że będę mógł poświęcić trochę czasu, żeby obejrzeć wiele ciekawych postów, a może nawet samemu uda mi się stworzyć interesujący do przeczytania tekst. Czas pokaże, a na razie życzę wszystkim udanego roku szkolnego, a koleżankom i kolegom maturzystom - powodzenia w maju. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blogerka/Czytelniczka9 września 2019 14:47

   Bardzo nam miło, że odezwali się wierni czytelnicy i blogerzy. Liczymy na Wasze komentarze oraz ciekawe posty, gdyż po wakacyjnym odpoczynku na pewno macie do opowiedzenia mnóstwo wspaniałych historii.

   Usuń
 10. Czekam na nowe posty z niecierpliwością! Postaram się tu zaglądać regularnie i mam nadzieję, że nowi uczniowie docenią inicjatywę jaką jest ten szkolny blog. Powrót tutaj będzie chwilowym przeniesieniem się do szkolnych murów i wspomnień z nimi związanych. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrawiam wierną czytelniczkę i blogerkę.

   Usuń
 11. Interesujący artykuł. Ciekawe jest to, że każdy może napisać swój własny tekst o tym, o czym tylko chce i cieszyć się pozytywnym odbiorem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń