26 marca 2014

Co w trawie piszczy?


                               
              Szkoła da się lubić
Drzwi rozwatre na oścież były w naszym domu.

                                                                                   (Bolesław Leśmian)

Miła atmosfera I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu przyciągnęła wielu gimnazjalistów w  dniu otwartym -  21 marca. Tegoroczny dzień otwarty  uznajemy za niezwykle udany.  Pogoda  wyjątkowo  dopisała i  każdy z nas poczuł na własnej skórze powracającą wiosnę.
Zaraz po przekroczeniu progów naszego liceum  wszystkich witała ciepła i przyjazna atmosfera.  Cieszymy się, że jako starsi koledzy mogliśmy  spotkać się z Wami, pokazać nasze liceum, doradzić i przekonać do jego wyboru.  Każdy, kto odwiedził nasze liceum, mógł podzielić się wrażeniami. Jest nam niezwykle miło, że padło tyle ciepłych słów pod naszym  adresem. Gimnazjaliści twierdzą, że w I LO panuje miła i ciepła atmosfera. Uczniowie są życzliwi, a nauczyciele, których poznali, pomocni. Chłopcy poza tym uważają, że do naszego liceum uczęszczają najpiękniejsze dziewczyny w całym Zamościu.
Na potencjalnych przyszłych uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji. Uczniowie z całej szkoły prezentowali w bardzo ciekawy sposób profile swoich klas, czym przykuli uwagę wielu gimnazjalistów. Młodzi chemicy i fizycy przeprowadzali widowiskowe eksperymenty.
Gimnazjalistów zachęcali prawnicy, dziennikarze, lekarze,  matematycy i ekonomiści. Starali się też licealiści uczący się języka francuskiego i niemieckiego, a także - rysunku. Po szkole przechadzali się   szlachcice oraz rycerze sprzed wielu stuleci,   którzy prezentowali dawną broń. Nie brakowało również konkursów, w których do zdobycia były drobne upominki. Na przybywających gimnazjalistów czekał również poczęstunek. Uczniowie naszej szkoły specjalnie dla nich przygotowali przepyszne ciastka, a w salach prezentujących języki obce można było spróbować potraw charakterystycznych dla prezentowanego kraju (dla odważnych przygotowano nawet ślimaki).  Zmęczeni zwiedzaniem szkoły uczniowie mogli wejść do  karczmy i spróbować chleba ze smalcem, ogórków kiszonych oraz wielu innych pysznych dań. Ci, którzy nie zajmowali się prezentowaniem swoich klas, ani oprowadzaniem młodszych kolegów, zajęli się zapewnieniem rozrywki w auli. W programie występów można wyróżnić takie atrakcje, jak: skecze po łacinie i angielsku, prezentacja zespołów gimnastycznych, pokazy Capoeiry, piosenki w językach obcych, występ zespołów rockowych.
Mamy nadzieję, że każdy, kto odwiedził nasze liceum, powróci we wrześniu już jako uczeń. Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia w nadchodzącym, nowym roku szkolnym. 

Bartek i Paweł 

Grafika:  własna

30 komentarzy:

 1. Ooo pierwsza :-) Bardzo miło wspominam dni otwarte, było mnóstwo zabawy, a moje znajome z gimnazjum potwierdzają, iż nasza szkoła jest super i z chęcią do nas dołączą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka osoba oprowadzająca gimnazjalistów po naszej szkole, miała okazję usłyszeć wiele pozytywnych opinii na jej temat. Większość osób mówiło, że w porównaniu z innymi liceami, które odwiedzili, w naszej szkole panuje najmilsza atmosfera, co mnie bardzo ucieszyło. Ponadto spotkałam nawet dziewczyny z Lublina, które chcą się uczyć właśnie w I liceum - najlepszym liceum. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z gimnazjalistami, w naszej szkole jest wspaniała atmosfera ;)
  Oczywiście zapraszam do wybierania języka niemieckiego i profili humanistycznych!

  OdpowiedzUsuń
 4. Atmosfera w szkole podczas Dni Otwartych była niesamowita. Ale! Przecież u nas zawsze jest fajnie! Ja czułam się komfortowo, prezentując nasz szkolny blog (co zresztą widać na pierwszym zdjęciu). Mam nadzieję, że wiele nowych osób, które zobaczyłam w piątek w naszej szkole, powróci do nas we wrześniu. :) Gratuluję postu, chłopaki, a Angelice (chyba to jej zasługa) pięknych fotografii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam pod wrażeniem ilości gimnazjalistów, którzy zawitali do naszej szkoły. Wiele osób, które miałam okazję oprowadzić deklarowało, że we wrześniu zobaczymy się ponownie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Według mnie Dni Otwarte wyszły świetnie.;) Mnóstwo atrakcji, cudowne występy i jeszcze lepsi ludzie.^^ Zgodzę się z Doris, że fotografie są piękne.;)
  Brawo chłopcy, super post.:3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jestemszalona27 marca 2014 13:20

   Zgodzę się z Tobą Karla, tegoroczne dni otwarte zaskakiwały ilością atrakcji wymyślonych przez uczniów naszej szkoły. Chociaż nie jestem zapalonym chemikiem, zawsze kręciły mnie pokazy chemiczne :D

   Usuń
  2. Bo właściwie najwięcej się dzieje w salach chemicznych- różne pokazy, reakcje i efekty są niesamowite. Chociaż ja nie zwracałam na to uwagi wybierając szkołę, liczył się dla mnie poziom i ten niesamowity klimat, którego nie ma nigdzie indziej !

   Usuń
 7. Ja chcę do I LO od września!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy.;)

   Usuń
  2. Jakoś się pomieścimy.

   Usuń
  3. Z pewnością Ziemniaczku.;)

   Usuń
  4. jestemszalona27 marca 2014 13:18

   Zapraszamy, zapraszamy. Przyjazna atmosfera panująca na dniach otwartych trwa tutaj cały rok ;)

   Usuń
 8. Szkoda, że Dni Otwarte trwały ta krótko. Zasiedziałem się w I LO.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jestemszalona27 marca 2014 13:17

   czas, mam dla Ciebie propozycję, od 1 września możesz nie tylko odwiedzać naszą szkołę, ale uczęszczać do niej przed 3 lata! :)

   Usuń
 9. Bardzo udany dzień ;) Atrakcji nie brakowało, a klimat szkoły napewno wielu się spodobał :D Jednak nasz ogólniak ma w sobie to ''coś'' ;) Świetny post ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie nasza szkoła ma w sobie "to coś". Dzień rzeczywiście był idealny (pod względem pogody oraz pod względem organizacji). :)

   Usuń
 10. Dżodżownica27 marca 2014 08:27

  O, jakie uśmiechnięte blogerki! Świetna promocja szkolnego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziewczyny od prezentacji blogu spisały się na medal. Byłem u nich na Dniach Otwartych. Nie musiałem nawet zadawać im pytań, ponieważ same o wszystkim mi opowiedziały. I to mi się podoba. Tak trzymać.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dni otwarte były na prawdę bardzo udane. Każdy kto prezentował profil z rozszerzeniem i oprowadzał kandydatów spisał się świetnie. Wszystkich gimnazjalistów serdecznie zapraszamy do naszego liceum.

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajnie było. Najlepsze pokazy chemiczne :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten dzień był bardzo ciekawy. Na gimnazjalistów czekało wiele atrakcji.
  Szkoda, że rok temu pogoda nie dopisała i nie mogłam zobaczyć szkoły, do której teraz uczęszczam.
  Świetna praca ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. jestemszalona27 marca 2014 13:32

  Podczas dni otwartych nasza szkoła kusiła licznymi atrakcjami, pysznymi ciasteczkami, ale przede wszystkim cudowną atmosferą, która panuje przecież w naszej szkole na co dzień:) Drodzy gimnazjaliści macie jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji związanej z waszą dalsza edukacją, mamy nadzieję, że wybór padnie na naszą szkołę ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Mnie także tegoroczny dzień otwarty zaskoczył ilością gimnazjalistów, którzy nas odwiedzili. Myślę, że to wydarzenie było bardzo dobrze zorganizowane. Kazdy mógł znaleźć coś dla siebie i spędzić przyjemnie czas w murach naszej szkoły.
  Czekamy we wrześniu na nowych znajomych, obyście wybrali jedyną słuszną szkołę.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mnie także zaskoczyła ilość gimnazjalistów, którzy nas odwiedzili. Moim zdaniem dzień otwarty był bardzo dobrze zorganizowany. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i przyjemnie spędzić czas.
  Czekamy na nowych znajomych, obyście wybrali jedyną słuszną szkołę.

  OdpowiedzUsuń
 18. "Starali się też licealiści uczący się języka francuskiego i niemieckiego, a także - rysunku." Zgadzam się, ale nie można też pominąć uczniów języka hiszpańskiego.

  OdpowiedzUsuń
 19. Dni otwarte były wspaniałe. W tej szkole panuje niesamowita atmosfera, wszyscy są dla siebie mili i życzliwi. Najlepsze były pokazy chemiczne ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. ๓คlเภ๏ฬค1330 marca 2014 05:26

  Dni otwarte były świetne choć trochę męczące :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
 21. tyle przygotowań, nerwów, nieprzespane noce ale udało się! ;3 wszystko wyszło tak jak powinno :) młodsi koledzy byli zachwyceni tym wszystkim. Jak chcemy to potrafimy się zgrać :))

  OdpowiedzUsuń