2 lutego 2014

Przeczytane, przemyślane, skomentowane

               Dziękuję Ci, Mamo


"Citius, altius, fortius"
Szybciej, wyżej, mocniej
                                                                               (Dewiza ruchu olimpijskiego)


Odliczamy dni i godziny do zimowych Igrzysk Olimpijskich, które tym razem odbędą się w Soczi. To już od 7 lutego sportowcy z całego świata będą mogli prezentować swoje umiejętności i walczyć o tak ważne w życiu atlety medale olimpijskie . Tym, którzy staną na podium, będą towarzyszyły  łzy szczęścia i poczucie spełnienia. Oczywiście w czasie rywalizacji nie zabraknie płaczu oraz rozczarowań tych, którzy równie ciężko pracowali przez cztery lata, aby wziąć udział w najbardziej prestiżowej imprezie sportowej na świecie.Każdy sportowiec wie, jak ciężko trzeba pracować, aby stać się częścią olimpijskiej rywalizacji. Miesiące, a nawet lata przygotowań, ćwiczeń i poświęceń  po to, by przez kilka dni jego umiejętności mógł podziwiać cały świat. Sądzę, że na Olimpiadzie nie ma przegranych, każdy jest zwycięzcą, a potwierdza to obecność  na tej imprezie sportowej.

Wiele można mówić i pisać o sukcesach oraz  wyczynach sportowców, jednak sądzę, że warto zastanowić się nad tym, co lub kto stoi za sukcesami olimpijczyków. Przedstawię,  w jaki sposób główny sponsor olimpijski składa podziękowania mamom, które są filarem sukcesów i sławy dzisiejszych medalistów Olimpiady. Procter & Gamble jest jednym z największych przedsiębiorstw świata, zajmującym się wytwarzaniem dóbr konsumpcyjnych, głównie kosmetyków i środków higieny osobistej (Pampers, Ariel, Pantene, Vizir, Gillette). W pewnym momencie firma odnotowała spadek udziałów na rynku, postanowiła więc zwiększyć sprzedaż, zmieniając sposób myślenia i stworzenia nowej wartości dla swoich marek. Korporacja zastanawiała się, jak wymyślić coś nowego, co zapadłoby w sercach  milionów ludzi na całym świecie. Tak zrodziła się idea „ThankyouMum” – dumnie wprowadzona i rozwijana w okresie Igrzysk Olimpijskich. Główną ideą tego projektu było pokazanie konsumentom, którymi głównie były kobiety , jak szczególną i ważną rolę odgrywają w życiu przyszłych olimpijczyków. W spotach Procter&Gamble matka jest pokazywana jako kotwica rodziny, opiekunka, która z miłością wpaja sportowe aspiracje swemu dziecku. Kampania Procter&Gamblebyła obecna zarówno na Olimpiadzie w Vancouver, jak i w Londynie. Oczywiście nie zabraknie jej również w Soczi. Pierwszy spot w kampanii „ThankyouMum” miał tytuł „Kids” i odniósł bardzo duży sukces. Jednym  z najbardziej popularnych był spot „You’llNever Walk Alone”, ukazujący prawdziwe piękno sportu.
Poniżej przedstawiam przykładowe spoty idei „ThankyouMum” pochodzące kolejno z Olimpiady w Londynie i tegorocznej w Soczi.

Kampania została wprowadzona w 180 państwach, w tym również w Polsce, obejmując 30 produktów. Ambasadorami polskiej kampanii „Dziękuję Ci Mamo” przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi w 2014roku zostali: narciarka biegowa Paulina Maciuszek, łyżwiarka Katarzyna Bachleda-Curuś, a także skoczek narciarski Maciej Kot. Pomimo że produkty Procter & Gamble nie są kojarzone z emocjami, jakich dostarczają zmagania olimpijskie, firma jako sponsor igrzysk w Londynie potrafiła wycisnąć łzy z oczu wielu widzów swoich spotów, których  bohaterkami były współautorki olimpijskich sukcesów. Łącznikiem między  markami Procter&Gamble a chwilami sportowych triumfów stały się kobiety, które codzienną pracą przyczyniają się do tego, że kolejni młodzi zawodnicy gotowi są sięgać po laury. Całość kampanii składa się na jedno wielkie podziękowanie matkom, których praca została nazwana najcięższą, ale i najlepszą. Trudno ukryć wzruszenie i emocje, jakie wywiera na nas reklama ukazująca ciężką pracę matki uzdolnionego sportowo dziecka, jej trud i poświęcenie, jakie wkłada w jego wychowanie.

Moim zdaniem, kampania „ThankyouMom” stworzona przez Procter&Gamble jest niesamowita, gdyż doskonale oddziałuje na emocje. Reklamy tworzą pewien magiczny obraz, który sprawia, że świat, w którym żyjemy, staje się lepszy. Jest pełen ciepła i miłości, a także sukcesów, które są efektem ciężkiego wysiłku i poświęcenia. Mam nadzieję, że Olimpiada w Soczi będzie odbierana jako wspaniałe wydarzenie, w którym ważne są sportowe wyniki, ale również jest  istotna  historia każdego olimpijczyka, który przecież od razu się nim nie stał.
 
Joasia

Grafika:
http://www.nenagh.ie/images/uploads/businesses/432349_343778312309592_1233855225_n.jpeg 
https://www.youtube.com/watch?v=uGJGQQVNqjg

34 komentarze:

 1. Dołączone filmiki chwytają za serce... Widziałam w telewizji polską wersję pierwszego z dołączonych spotów. Są one realizowane tak, że zawierają to, co wydaje się nieuchwytne
  (cierpliwość, wytrwałość oraz pracę, które trzeba włożyć, aby odnieść sukces).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, filmiki są wzruszające, aczkolwiek na same Igrzyska nie czekam, nie jestem fanką sportu. Życzę jednak wszystkim polskim uczestnikom Olimpiady szczęścia i wygranych. Pozdrawiam Cię, J. :)

   Usuń
  2. Są przepiękne. I pomyśleć, że to tylko reklama pieluch...

   Usuń
 2. Adenozynotrifosforan2 lutego 2014 08:52

  Kocham te utwory w tle! Ludovico Einaudi najlepszy!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Adenozynotrifosforan2 lutego 2014 08:52

  Kocham te utwory w tle! Ludovico Einaudi najlepszy!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, ładne utwory będące tłem równie ładnego "pokazu".

   Usuń
 4. Bardzo pięknie, szkoda tylko, że to wszystko dla pieniędzy. Zarabianie na ludzkich emocjach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście, dzieci zawsze zawdzięczają sukcesy swoim rodzicom.Jeżeli nawet pominąć wkład w wychowanie dziecka, to genów nie da się oszukać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Upper Intermediate2 lutego 2014 11:05

  Nie mogę doczekać się Igrzysk Olimpijskich. Żałuję, że nie mamy wówczas ferii. Moje świadectwo może na tym ucierpieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również nie mogę doczekać się Igrzysk Olimpijskich.:) W szczególności trzymam kciuki za naszych skoczków narciarskich. Kto wie może wygra właśnie Kamil Stoch? Bardzo by tego chciała. Bardzo interesujący post. Pozdrawiam.:)

   Usuń
  2. Wygra, wygra, o to możesz być spokojna. Rzeczywiście, szkoła i Igrzyska to nie jest dobre połączenie.

   Usuń
  3. Skoro tak mówisz, to mogę spać spokojnie.;)

   Usuń
 7. Świetny post.;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Skąd taki świetny pomysł na post?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aloes, po prostu kocham sport :) wszystko co z nim związane mnie interesuje. Pozdrawiam :D

   Usuń
 9. To muszą być piękne chwile kiedy dziecko osiąga swój sukces na który tak długo pracowało i w pełni dziękuje za nie rodzicom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Maciek Kot <3 Uwielbiam go. Cieszę się, że ktoś o nim wspomniał i to jeszcze na blogu ^^ Uwielbiam Cię J.;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Naprawdę dobry post! Pozdrowienia dla "J" ! Miejmy nadzieję na jak największą ilość medali!

  OdpowiedzUsuń
 12. Też uwielbiam Maćka Kota! Dobrze skacze i jest przystojny, czego chcieć więcej?
  Pozdrawiam Lara :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest bardzo przystojny. <3 Można powiedzieć, że jest idealny.;)

   Usuń
  2. Dziewczyny macie rację, młody, przystojny i utalentowany. Trzymam mocno kciuki za losy jego kariery sportowej:) Pozdrawiam ;)

   Usuń
  3. Nie tylko Maciek Kot jest "młody, przystojny i utalentowany". Autor(ka) postu - też!

   Usuń
  4. Ojej :) Pozdrawiam Innny!

   Usuń
 13. J bardzo interesujący post, też kocham sport i z upragnieniem czekam na Igrzyska w Soczi! ;) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Już nie mogę doczekać się Igrzysk Olimpijskich. Czekam na worek medali i łzy szczęścia naszych sportowców. Z wielką przyjemnością będę oglądał polskich olimpijczyków na podium. Trzymajmy kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny post J! <3

  OdpowiedzUsuń
 16. Wspaniałym uczuciem jest stanąć na podium(kilkakrotnie miałem okazję tego doświadczyć),niezależnie od tego na którym miejscu-chociaż wiadomo,że chciało by się jak najwyżej.Ja już niestety skończyłem z uprawianiem sportu-musiałem,a szkoda.To naprawdę bardzo rozwijające- nie tylko ciało,ale i ducha-zajęcie.Hartuje się ducha walki,wytrwałość oraz determinację w dążeniu do wymierzonych celów.Życzę wszystkim sportowcom pokazania tego,na co tak wytrwale pracowali.

  OdpowiedzUsuń
 17. Igrzyska Olimpijskie są bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla sportowców jak i kibiców. Zawodnicy mają okazję stanąć w szranki z najlepszymi sportowcami z całego świata oraz spełnić swoje największe marzenia zdobywając medal olimpijski. Kibice mogą natomiast podziwiać waleczność i determinację swoich idoli oglądając ich w akcji. Miejmy nadzieję, że Polacy wywiozą z Soczi jak największa ilość medali :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Kampania „ThankyouMum” jest świetnym pomysłem. Dzięki niej możemy sobie uświadomić jak wielką rolę w życiu każdego człowieka odgrywa matka. Bardzo często wielcy sportowcy zawdzięczają swój sukces właśnie dzięki pomocy i wsparciu rodziców, co świetnie obrazują reklamy z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 19. Święty Mikołaj10 lutego 2014 06:07

  Jak dla mnie ta kampania nie jest niczym szczególnym. Przecież to oczywiste ze każdy z nas wiele zawdzięcza swojej matce. Już trzeci dzień igrzysk, i cały czas w telewizji słyszę "Procter&Gamble", co mnie bardzo drażni.

  OdpowiedzUsuń
 20. Kampania, w której dziękuje się mamie sprawia, iż samemu czytelnikowi nasuwają się myśli, co zawdzięcza swojej mamie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Usłyszałam w telewizji hasło: Jest na sto(ch) dwa! Super! I to się nazywa bogacenie słownictwa przez przekształcenie związku frazeologicznego. Albo tworzenie neologizmów - tak jak mój podpis, czyli nick, czyli ksywa.
  A swoją drogą, to super gość z tego Kamila Stocha.

  OdpowiedzUsuń