2 września 2013

Co w trawie piszczy?            Nic nie może przecież 
                 wiecznie trwać…

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem,
jaki można dać dziecku -
 jest wykształcenie.
(Arystoteles)

Po dwóch miesiącach wypoczynku nadszedł czas, aby powrócić do szkolnych obowiązków. Dopiero odbieraliśmy szkolne świadectwa i życzyliśmy sobie udanych wakacji, by teraz ponownie przekroczyć szkolne mury i zacząć kolejny rok szkolny. Co prawda, nadal za oknem świeci słońce, wiele osób z utęsknieniem wspomina letnie dni spędzone nad morzem, jeziorem lub w górach. Jednak kartki kalendarza przypominają nam wszystkim, że właśnie rozpoczął się wrzesień, a wraz z nim nowy rok szkolny 2013/2014.

Bardzo serdecznie pragniemy powitać Was - pierwszoklasiści, którzy w tym roku rozpoczynacie swoją przygodę z liceum. Jesteśmy pewni, że szybko odnajdziecie się w naszej szkole. Zawsze możecie liczyć na starszych kolegów oraz kadrę nauczycielską, która z pewnością pomoże Wam postawić pierwsze kroki w nowej szkole. Życzymy Wam wielu sukcesów szkolnych, jak i pozaszkolnych, zawarcia nowych wieloletnich przyjaźni, dużo zapału oraz  wiary w siebie, która z pewnością pomoże Wam w zdobywaniu dobrych ocen. Zapewne wielu z Was obawia się tego nowego rozdziału w swoim życiu, jednak gwarantujemy, że po trzech latach wspólnej nauki będziecie żałować rozstania z nowymi kolegami i koleżankami, do których z pewnością bardzo szybko się przywiążecie. 

Równie ciepło pragniemy powitać uczniów, którzy pierwsze kroki w liceum mają już za sobą. Wierzymy, że ta dwumiesięczna przerwa pozwoliła Wam wypocząć, dzięki czemu najbliższe dziesięć miesięcy nauki będzie dla Was przyjemnością, a nie tylko smutnym obowiązkiem. Wam również pragniemy życzyć konsekwencji w dążeniu do zamierzonych celów oraz zdobywania jak najlepszych ocen. Tegorocznym maturzystom życzymy dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości, dzięki któremu bez problemów dostaną się na wymarzone uczelnie. 

Nauczycielom również należą się wyrazy szacunku. To dzięki nim możemy rozwijać swoje zainteresowania oraz zgłębiać tajniki wiedzy, a w przyszłości osiągać sukcesy. Gdyby nie oni, nie moglibyśmy poznać odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Wystarczy tylko chcieć! Naszym nauczycielom  życzymy cierpliwości, wytrwałości, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wielu sukcesów zawodowych. 

Wszystkim natomiast, chcielibyśmy  zadedykować słowa piosenki kabaretu OT.TO:   Ciągle po głowie mi chodzi taki motyw: /Że jeszcze tylko: /Wrzesień, październik, listopad, grudzień,/ Styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec/i... znów będą wakacje, /Na pewno mam rację, wakacje będą znów.

Blogerzy  

Grafika: 
http://solec.net.pl/solec/images/stories/akt2014/witajszkolo.jpg

12 komentarzy:

 1. Dzisiaj pierwszy dzień w szkole. Czasy liceum już za mna, ale trochę zazdroszcze Wam pisania postow szczególnie teraz gdy mam bardzo dużo wolnego czasu. Życzę powodzenia blogerzy! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy Cię Mag do nas. Możesz pisać posty. Chętnie je zamieścimy. Pozdrawiamy i życzymy sukcesów na studiach.

   Usuń
 2. Dziękuję za miłe słowa na temat grona pedagogicznego. Życzę wszystkim uczniom udanego roku, dobrych ocen i wielu, wielu sukcesów. Blogerom natomiast tego, by kontynuowali swoją pracę, bo jest naprawdę wartościowa. Życzę pomysłów, lekkiego pióra i inteligentnych czytelników. Pamiętajcie, że rzeczy mądre i niełatwe są często ignorowane, bo tak najłatwiej, jeśli się do nich nie dorosło. Piszcie z wiarą, że jednak są ludzie ciekawi świata i wiedzy. Pomyślcie o sytuacji nauczycieli - pracują, dają z siebie wszystko, a potem muszą postawić mnóstwo ocen niedostatecznych i dopuszczających, bo jakoś większości nie chce się uczyć. A jednak pracują, wierząc, że choć część "wyprowadzą na ludzi".
  Tak to już jest w życiu. Piszcie więc również dla własnej satysfakcji, wspierając się wzajemnie. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Było mi bardzo miło wrócić do szkoły, ale teraz proszę, żeby wakacje były znowu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Królowa Elżbieta4 września 2013 08:35

  Już dziesiąty raz (chyba) wracam do szkoły, a znowu jestem zaskoczona, że wakacje minęły tak szybko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za jedenastym razem będzie tak samo, zobaczysz. I za szesnastym, i za dwudziestym :P

   Usuń
  2. Bolesna prawda. :(

   Usuń
 5. Wrzesień. Nie ma na co czekać, trzeba brać się za książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję Blogerzy za życzenia, oby się spełniły!

  OdpowiedzUsuń
 7. Reakcja nauczycielki na czterdziestoosobową klasę:
  -To wszyscy zdali .? Nikt się nie przenosi .? Może komuś pomóc w przeprowadzce.?
  Bezcenne uczucie usłyszeć te sława tuż po wakacjach. Pozdrawiam i dziękuje za życzenia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za życzenia.
  Rok szkolny już się zaczął i nic z tym nie zrobimy.
  Pozostaje nadzieja na szybkie nadejście kolejnych wakacji..

  OdpowiedzUsuń
 9. Kocham tę piosenkę. Dodaje mi nadziei i wiary, że rok szkolny minie jak z bicza strzelił. Wszystkim wam życzę wytrwania i cierpliwości. :D

  OdpowiedzUsuń