30 czerwca 2016

Moje hobby, mój świat          Tomaszów tworzy!


Młodość ma w so­bie za­pasy siły,
który­mi wiele przemóc może,
gdy zechce.
                                                                               (Józef Ignacy Kraszewski)


Dzisiaj chcemy opowiedzieć o naszej wspólnej pasji. My, autorki postu - Kasia i Martyna –przedstawiamy swoją paczkę. Nasza grupa składa się z następujących osób: Tomasz Denys, Aleksandra Kozera, Martyna Momot, Aleksandra Kawecka i Katarzyna Łyciuk. Wszyscy jesteśmy młodzi, mamy w sobie zapasy sił – jak pisał Kraszewski - i działamy. Ożywiamy nasz mały, piękny Tomaszów.
    

Tak więc wspólnie w poprzednie wakacje zorganizowaliśmy koncert „Tomaszów Tworzy". Pomysł na koncert powstał zupełnie przez przypadek, ponieważ pewnego jesiennego dnia 2014 roku w naszym tomaszowskim gimnazjum pojawili się panowie ze stowarzyszenia  Średni Obywatel Duża Sprawa.
Po krótkim namyśle stwierdziłyśmy, że skoro interesujemy się muzyką rockową, a w naszym mieście brakowało tego typu muzyki, to weźmiemy sprawy w swoje ręce i napisaliśmy projekt działania, mając nadzieję, że uda nam się przebić i wygrać głosowanie. Z udziałem w konkursie wiązały się różne warsztaty i spotkania. Miałyśmy trenera, który uczył nas, jak radzić sobie z problemami oraz jak pisać projekty i kosztorysy. Na zorganizowanie koncertu dostaliśmy trzy tysiące złotych. Pomagały nam Urząd Miasta i Tomaszowski Dom Kultury. Współpracowaliśmy  także z lokalami takimi  jak rePUBlika czy lokale rodziny Walentyn. W trakcie organizowania koncertu przełamywałyśmy  własne granice, nauczyłyśmy się pracować w grupie i wyrażać swoje zdanie.
Celem naszego koncertu miało być pokazanie młodym ludziom, że jeżeli chcą coś zrobić, powinni to robić. Nie bać się,  jeśli na ich drodze pojawią się problemy. Chciałyśmy też przedstawić  nasze tomaszowskie zespoły, które mają ogromny talent i bawią się swoją muzyką. Dlatego w czerwcu zorganizowaliśmy przesłuchania w lokalu republika i  wybraliśmy najlepsze zespoły, które wystąpiły na głównej scenie 27 sierpnia 2015 roku. Przed samym koncertem było bardzo dużo pracy, gdyż  wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik. W dzień koncertu wszystkie emocje związane z organizacja powoli opadały, a już po koncercie wiedzieliśmy,  że daliśmy radę. Możemy powiedzieć sobie teraz, że był to nasz sukces, ponieważ nie spoczęliśmy na laurach, nasza grupa dalej się rozwija i w tym roku również organizujemy koncert, ale  tym razem poprzeczkę postawiliśmy wyżej. Będzie to koncert dwudniowy  i naszą rockową duszę przełamie  hip hop, który w naszym mieście jest również popularny.
Mamy przyjemność zaprosić czytelników do odwiedzenia naszej strony na Facebooku. Tam  bieżące informacje:  https://www.facebook.com/tomaszow.tworzy/?fref=ts .

Kasia i Martyna 

15 komentarzy:

 1. Świetny pomysł! Wasza determinacja do osiągnięcia sukcesu jest godna podziwu. Większości młodych ludzi nie chciałoby się podjąć tego trudu,którego podjęłyście się Wy. Życzę dalszych sukcesów i abyście nie straciły serca do tego, co robicie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tym koncercie i myślę,że to świetny pomysł, że tak młodzi ludzie potrafią i chcą organizować takie wydarzenia. Jestem pełna podziwu i gratuluję zdolności organizacji i samozaparcia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Włożyliście w to ogrom pracy i udało wam się! Życzę wam dalszych sukcesów. Przyjadę na pewno zobaczyć tegoroczny koncert! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @julkazwiernik1 lipca 2016 14:09

  Gratuluję pomysłu ! To cudowne, że młode osoby znajdują w sobie tyle motywacji i podejmują się zorganizowania takiego koncertu. Mam nadzieję, że będziecie się coraz bardziej rozwijać i zachęcać młodzież do uczestniczenia w takich wydarzeniach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zorganizowanie tego koncertu sprawiło nam wiele radości, ponieważ wiedzieliśmy, że nie robimy tego tylko dla sobie lecz dla naszych kolegów i koleżanek z naszej miejscowości

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa inicjatywa. Gratuluję pomysłu i skuteczności w działaniu. Inicjatywy młodych ludzi są zawsze interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno fajny pomysł dla mieszkańców Tomaszowa. Gratulacje odniesionego sukcesu organizacyjnego i życzę kolejnych udanych edycji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł. Z pewnością rozwijający, nie tylko dający rozrywkę. Sama organizacja to nie lada wyzwanie, ale efekt na pewno tego wart.
  Tak jak powyżej, życzę sukcesów i chęci, bo jak one są to wszystko da się zrobić!

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję pomysłu. podziwiam waszą silną wolę. Oby więcej młodzieży angażowało się w takie akcje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziewczyny, gratuluję Wam świetnego pomysłu. Pokazałyście, że wystarczy tylko chcieć, wierzyć i działać,żeby wszystko poszło po naszej myśli. Wniosek nasuwa się sam - warto marzyć i robić co w naszej mocy, by te marzenia się spełniły,a z pewnością będziemy mile zaskoczeni.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny pomysł! Ja nigdy nie odważyłbym się na coś takiego. Uwielbiam muzykę rockową i jak tylko będę mógł, wybiorę się na ten koncert.

  OdpowiedzUsuń
 12. Obserwowałam pracę tej przemiłej grupki od wewnątrz, towarzysząc im i pomagając przy graficznej stronie przedsięwzięcia. Nie powiem, trzeba mnóstwo pracy i zaangażowania, a przy tym odwagi, żeby zajśc tak daleko. Sama impreza cieszy się rosnącym zainteresowaniem i rozsławia Tomaszów. Oby tak dalej, w młodych siła!

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję świetnego pomysłu.Wystarczy tylko trochę chęci aby stworzyć coś wspólnego.Lubię muzykę rockową i nie tylko.Bardzo chciałabym przybyć na ten koncert.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wielki szacunek z mojej strony za chęci! Jestem z okolic Tomaszowa i chętnie wybiorę się na ten koncert.

  OdpowiedzUsuń
 15. Domyślam się, ile pracy i chęci włożyliście w zorganizowanie tego koncertu. Podziwiam i życzę dalszych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń