13 marca 2016

Spotkanie ze sztuką      Niech nas będzie więcej!

     Muzyka powinna 
                                zapalać płomień w sercu mężczyzny                                   
  i napełniać  łzami oczy kobiety.
                                                                                       (Ludwik van Beethoven)
 

Jest środa, kilka minut po dwudziestej. Zaparzam herbatę i otwieram paczkę herbatników. Siadam wygodnie przy biurku i zakładam słuchawki na uszy. You Tube już gotowy, wpisuje pierwsze litery: „acc..”. Jest! Nareszcie, nowa piosenka. Jak co tydzień z zabawnym komentarzem reżysera.

Studio Accantus to grupa młodych muzyków, aktorów niezwykle uzdolnionych i chętnych do pracy. Jak sami piszą na swojej stronie internetowej, ich misją jest szerzenie musicalu, muzyki filmowej i innych gatunków w Polsce i po polsku  w jak najlepszej formie. Nigdy nie zawodzą. W erze, kiedy youtuberzy są światu widocznie najbardziej potrzebni, oni dzięki swojej  pasji  podbijają serca innych.

Za co ich cenię? Z pewnością za poczucie humoru - odpowiada jedna z moich znajomych, Dominika - podoba mi się, że wychodzą do innych. Nie są zamknięci w studiu i nie pokazują się tylko w środy, ale grają koncerty. Wychodzą do ludzi.

Lubię ich za to, jakimi pozytywnymi ludźmi są - mówi Ola - pokazują nam, iż można połączyć swoją pasję z pracą. Lubię ich za to, że zarówno osobno, jak i wspólnie potrafią stworzyć coś genialnego... - dodaje. 
Dnia 11 i 12 lutego w Zamojskim Domu Kultury odbyły się  - jak dotąd największe i premierowe -  koncerty w wykonaniu Studia Accantus przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej imienia Karola Namysłowskiego w Zamościu. Warto wspomnieć, że została ona założona w 1881 roku i jest najstarszą w Polsce orkiestrą symfoniczną (o 20 lat starszą od Filharmonii Narodowej). Miałam ogromne szczęście uczestniczyć w jednym z nich. Drodzy państwo, wszyscy wychowaliśmy się na muzyce symfonicznej: Śpiąca królewna, Król lew, nawet Gwiezdne wojny. - Tak przywitał nas dyrektor orkiestry Tadeusz Wicherek - Muzyka do tych filmów była wykonywana przez orkiestrę, jeszcze większą niż dzisiaj...

Powinniśmy z tego bogactwa czerpać jak najwięcej. Muzyka symfoniczna nie musi być wyłącznie muzyką poważną. Chociaż przeważnie kojarzymy ją ze smokingami i wieczorowymi sukniami. Z szampanem i kulturalnymi dyskusjami w przerwie. Studio Accantus pokazuje, że to także wielkie przeboje Disneya, które znalazły się w repertuarze: Krąg życia, Gdy wierzysz, Mam tę moc czy Kolorowy wiatr.

Z Warszawy przyjechała prawie cała ekipa w składzie: Sylwia Przetak, Jarosław Kozielski Sylwia Banasik, Wiktor Korszla, Karolina Warchoł, Kuba Jurzyk, Zuzanna Makowska, Paweł Izdebski, Natalia Piotrowska, Adrian Wiśniewski oraz reżyser Studia Accantus - Bartek Kozielski. Koncert (z jedną przerwą) trwał prawie trzy godziny i wykonano 23 utwory. Usłyszeliśmy również kilka nowych piosenek, które w wykonaniu znakomitych wokalistów już wkrótce pojawią się w Internecie. Muzycy wykazali się nie tylko talentem wokalnym, ale i aktorskim.  Na przykład Adrian Wiśniewski, który w piosence Konfrontacja z musicalu Jekyll i Hyde prowadził ze sobą wewnętrzną bitwę, czy duet: Natalia Piotrowska i Jarek Kozielski w piosence Wcale nie, ależ tak z musicalu Annie Get Your Gun.

Jesteście wspaniali! Łączycie pokolenia - krzyknął ktoś już podczas rozdawania autografów. Rzeczywiście, małe studio nagraniowe założone w 2009 roku, którego pomysłodawcą był obecny reżyser Bartłomiej Kozielski, dziś bardzo się rozrosło. Artyści koncertują w całym kraju, cieszą się ogromną ilością fanów i milionami odsłon filmów na You Tube. Ale przecież ludzi, którzy robią to co kochają, aż miło się ogląda.

Zachęcam was bardzo serdecznie do obejrzenia kilku filmików w wykonaniu Studia Accantus i do podzielenia się wrażeniami w komentarzach: https://www.youtube.com/user/StudioAccantus/featured 

Na koniec powtórzę za Kubą Jurzykiem, który wykrzykuje to zdanie przy każdej okazji: Niech nas będzie więcej!  Tutaj obejrzycie relację z koncertów w Zamościu:   https://youtu.be/LLDeh4myWqs

Dagmara

Grafika:
http://1.bp.blogspot.com/-e9wUsZjCbE4/VZvgSmPBeEI/AAAAAAAABR8/s9is7KDlLL0/s1600/maxresdefault.jpg
http://samequizy.pl/wp-content/uploads/2016/06/filing_images_e02ab09b442e.jpg

60 komentarzy:

 1. Rzeczywiście ci młodzi ludzie mają niesamowity talent. Cieszę się, że umieją go wykorzystać. Po raz pierwszy usłyszałam o nich właśnie od autorki tego postu. Moją ulubioną piosenką w ich wykonaniu jest "Mam tę noc".

  OdpowiedzUsuń
 2. O tej grupie słyszałam już dużo, dużo wcześniej. Jestem zachwycona wykonanymi przez nich utworami z bajek Disneya, które tak uwielbiam. Za każdym razem słuchając ich nagrań, mam "gęsią skórkę" i wprost zapiera mi dech. Niestety, nie słyszałam wcześniej, że pojawili się oni w Zamościu. Strasznie żałuję, ze nie mogłam usłyszeć ich na żywo :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Większość z nas wychowała się na bajkach Disneya. Dzieci bardzo sobie cenią bajki Disneya, zarówno jak i dorośli. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej grupie młodych oraz utalentowanych ludzi. To dzięki autorce postu mogłam sprawdzić czym zajmują się Ci ludzie. Często słyszymy jak dorośli śpiewają piosenki z bajek i nie wstydzą się tego. Oglądając bajki przypominamy sobie chwile z naszego dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najpierw chciałabym przeogromnie podziękować autorce posta za możliwość udziału w jego tworzeniu poprzez, krótki wywiad, w którym wyraziłam swój podziw i miłość do Studia Accantus. W momencie kiedy dowiedziałam się, że ten cudowny zespół zagra dwa koncerty w Zamościu byłam niemalże wniebowzięta. Niestety nie byłam na żadnym z nich gdyż najzwyczajniej w świecie nie zdążyłam zakupić biletu. Jednakże ten fakt nie jest istotny. Przytoczyłam tu swoją historię, aby jeszcze dobitniej pokazać potęgę tego zespołu, bo przecież to, że bilety zostały wykupione jak świeże bułeczki w przeciągu jednego weekendu o czymś świadczy! Choć jestem troszeczkę zawiedziona tym, że nia miałam okazji zobaczenia ich na żywo to cieszę się, że twórcy Studia Accantus wykorzystują "nowoczesne dobra techniki" jakim z pewnością jest Internet i dzielą się z nami swoimi talentami poprzez działalność na You Tube. Ja już z niecierpliwością oczekuję na kolejne koncerty, a tymczasem zadowalam się nagraniami. Pozwolę sobie zaprosić czytelników naszego wspaniałego bloga na kanał Studia Accantus, gdyż mam świadomość, że każdy znajdzie tam utwór dla siebie, a naprawdę warto posłuchać, np. klasyków Disney'a wykonywanych przez tych utalentowanych muzyków i stwierdzić, że niemalże dorównują oryginałom.
  Gratuluję pomysłu na stworzenie artykułu, na ten temat!

  OdpowiedzUsuń
 5. Natrafiłem na Studio Accantus niedługo po premierze filmu Disney'a, "Kraina Lodu" , gdy szukałem w serwisie YouTube piosenek z filmu dla młodszego brata, który bardzo je polubił. Postanowiłem potem, że sam posłucham jak Studio Accantus wykonuje tę wielokrotnie nagradzaną śckeżkę dźwiękową. Nie zawiodłem się, bo swoim wykonaniem prawie dorównali oryginałowi. Teraz zdarza mi się zajrzeć na ich kanał i zobaczyć popularne piosenki w ich wykonaniu. Jest to grupa naprawdę utalentowanych ludzi! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się to co tworzy ta grupka, słucham również podobnych grup tylko nie z Polski. Polecam też grupę Pentatonix! Również niesamowicie przerabiają utwory bez wykorzystywania instrumentów, operowania jedynie możlowościami swojego głosu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się Pentatonix też jest znakomitą grupą. Ja jednak wolę utwory wykonywane w języku polskim :)

   Usuń
 7. Zdecydowanie zgadzam się z cytatem Beethovena dołączonego na początku postu. Muzyka jest czymś więcej, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrażać. Im głębiej się z nią zapoznaje, tym bardziej duchowego rozmiaru nabiera. Wzrusza, budzi podziw, złość, przenosi nas do krótkich momentów, wspomnień, jeszcze raz łamie nam serce. Uwielbiam Studio Accantus, bo oni wszyscy i każdy z kolejna zdają się to rozumieć jak nikt inny. W muzykę którą tworzą wkładają cały swój charakter i charyzmę, jakby doskonale odczuwali to, o czym śpiewają. To jest to! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam Studio Accantus! Są nieprawdopodobnie zdolni, a także wykształceni muzycznie. Trafiają w mój gust i przede wszystkim śpiewają po polsku, co jest dla mnie bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo pozytywna grupa, która tworzy świetną muzykę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ci ludzie faktycznie są niezwykle utalentowani. Wszedłem przed chwilą na ich kanał na You Tube. Ich twórczość jest niesamowita. Bardzo przyjemnie się ich słucha.

  OdpowiedzUsuń
 11. O Studio Accantus usłyszałam rok temu przypadkiem trafiając na "Upiora w operze" w wykonaniu Kuby Jurzyka i Natalii Piotrowskiej. Jednak najbardziej przypadły mi do gustu piosenki Disneya, które znam na pamięć. Żałuję tylko, że nie udało mi się zdobyć biletu na koncert, aby usłyszeć tych młodych, zdolnych i niezwykle pomysłowych ludzi na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zapoznałam się z kilkoma utworami w wykonaniu tej grupy i muszę powiedzieć, że mile się zaskoczyłam. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym zespole. Wykonują całkiem nowe wersje znanych utworów. Dzięki temu łączą pokolenia. Każdy członek zespołu jest utalentowany i robi to co kocha. Mam nadzieję, że coraz więcej ludzi o nich usłyszy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawy post. Z pewnością, gdy znajdę chwilę wolnego czasu to obejrzę coś w wykonaniu Studia Accantus.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nigdy wcześniej nie słyszałam o Studiu Accantus. Grupa młodych,utalentowanych i bardzo pozytywnych ludzi zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Piosenka "Mam tę moc" przypadła mi do gustu. Chyba zacznę słuchać ich nagrań. Świetny post Dagmara!

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo dobry post. Nie miałem okazji aby zapoznać się z tym studiem.W wolnym czasie zajrzę na ich kanał.

  OdpowiedzUsuń
 16. Muzyka jest w naszym życiu bardzo ważna i chyba każdemu towarzyszy codziennie. Siedząc w pracy, w autobusie czy też w domu słuchamy muzyki. Ta twórczość artystyczna,jaką prezentuje orkiestra wspomniana w poście, jest świetna. Wykonanie tych melodii wpada w ucho.

  OdpowiedzUsuń
 17. Niesamowite wspomnienia powróciły, gdy można było usłyszeć piosenki z bajek z dzieciństwa w takim wykonaniu jakie podaje nam dosłownie przed nasze nosy(a może uszy ???) Studio Accantus :')

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo żałuje, że nie poznałem ich muzyki przed koncertem w Zamościu. Mam nadzieję, że odwiedzą jeszcze nasze miasto.

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny post.Studio Accantus tworzy świetną muzykę.Bardzo lubię słuchać piosenek w ich wykonaniu.

  OdpowiedzUsuń
 20. Polecam kanał Anthony Vincent'a który wykonuje aranżacje znanych hitów w stylach innych zespołów, robi naprawde świetną robote. Post świetny jak zawsze :))

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo interesujący post! O zespole dowiedziałam się dopiero dzisiaj, czytając ten wpis. W wolnym czasie mam zamiar przesłuchać ich wykonania. Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 22. Właśnie z zainteresowaniem wysłuchałam i obejrzałam fragmenty tego, co zaprezentowali w Zamościu. Nie słyszałam wcześniej o tym zespole, a szkoda. Warto się z nimi zaprzyjaźnić. Polecam. I potwierdzam, muzyka symfoniczna nie musi być "poważna"!

  OdpowiedzUsuń
 23. Znakomity post.Pierwszy raz słyszę o tym zespole,ale na pewno znajdę czas aby posłuchać ich utworów.

  OdpowiedzUsuń
 24. Gruba "Studio Accantus" wykonuje bardzo dobrą muzykę moim zdaniem widać że wkładają w to co robią serce,duszę,dużo czasu oraz pracy.Co prawda to co tworzą to nie jest mój gust muzyczny,ale patrząc na ich pracę to są nieprawdopodobnie zdolni, a także muzycznie utalentowani.

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetny post! Nie spodziewałem się, że Zamojska orkiestra jest najstarszą w Polsce, a po drugie mogłem posłuchać fajnej muzyki z koncertu w Zamościu, na którym mnie nie było.

  OdpowiedzUsuń
 26. Bardzo dobry post, po przesłuchaniu niektórych utworów przypomniało mi się jak oglądałem w dzieciństwie bajki, i jaką mi to sprawiało radość.

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo interesujący post, postaram się przyjrzeć bliżej tej grupie.Szanuje wszystkie grupy muzyczne, muzyka jest bardzo ważna w naszym życiu.

  OdpowiedzUsuń
 28. Pierwszy raz słyszę o tej grupie. Postanowiłem wejść na ich kanał i obejrzeć kilka filmików. Bardzo ciekawe było wykonanie piosenki "Wcale nie, ależ tak". Bardzo mi się spodobało. Będę śledził ich twórczość na ich kanale. Bardzo ciekawy post.

  OdpowiedzUsuń
 29. Cieszę się, że tak wspaniała grupa jak "Studio Accantus" zechciała wystąpić w naszym mieście. Mam również nadzieje, że nie będzie to ich ostatnia wizyta w Zamościu. Z pewnością wielkim zaszczytem dla samych śpiewaków była możliwość współpracy z najstarszą w Polsce orkiestrą symfoniczną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niech nas będzie więcej14 marca 2016 01:16

   Koncert nie był pierwszym i z pewnością nie ostatnim w naszym mieście. Studio Accantus w Zamościu dawało koncerty ABBY oraz Koncert Noworoczny w ubiegłym roku w Katedrze.
   Utrzymują kontakt z Orkiestrą Symfoniczną i na pewno jeszcze u nas zagoszczą :)

   Usuń
 30. Nigdy wcześniej nie słyszałam o Studiu Accantus ale ich piosenke "Mam tę moc" znam na pamięć. Zawsze zastanawiałam się skąd biorą sie utwory do bajek. Teraz juz wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 31. Zespół Accantus poznałam przez moją siostrę. Codziennie puszczała ich filmiki i słuchała w kółko. Nawet zdążyłam nauczyć się paru słów z niektórych piosenek. Kiedy dowiedziała się, że będą grać w Zamościu była zaskoczona ale też zła, bo nie mogła iść na ich koncert.
  Zazdroszczę członkom zespołu, że mogą pracować i wykorzystywać w tym coś co kochają robić.

  OdpowiedzUsuń
 32. Nigdy wcześniej nie słyszałem o Studiu Accantus.
  Cieszę się ze tak utalentowana grupa ludzi wystąpiła w Zamosciu widać że wkładają serce w to robią.

  OdpowiedzUsuń
 33. Bardzo żałuję, że nie mogłam być na ich koncercie, gdyż słyszałam, że występ był wspaniały. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzą naszą okolicę i wtedy będę miała okazję poznać ich twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 34. Koncert był wspaniały. Swoją drogą orkiestrę i dyrygenta mamy super!

  OdpowiedzUsuń
 35. Spotkałem się już wcześniej z tą grupą, niestety nie zaznajomiłem się z jej twórczością. Teraz wiem, że był to błąd. Ci ludzie posiadają niesamowity talent.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również nie znałem tej grupy muzycznej . Warto zainteresować się ich twórczością.

   Usuń
 36. Uwielbiam ich :) "Tylko jedno życie masz" jest moim faworytem :) Bardzo ciekawy post :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Nie słyszałam wcześniej o Studiu Accantus, ale po usłyszeniu piosenki "Mam tę moc" na pewno zagłębię się w ich twórczości. Tak wiele wspaniałych głosów... a co do naszej Orkiestry - jestem dumna,że w Zamościu istnieje taka instytucja kultury.Bardzo fajnie, że mamy tutaj u siebie taką perełkę. Byłam na dwóch ich koncertach i planuję kolejne, a także zachęcam innych, aby zamiast do kina czy gdzieś indziej wybrali się chociaż raz na koncert orkiestry.

  OdpowiedzUsuń
 38. uwielbiam Studio Accantus!!!
  dzień po koncercie w Zamościu dowiedziałam się o istnieniu tak wspaniałej grupy. Moja przyjaciółka opowiedziała mi o ich istnieniu i od tamtego momentu nie wyobrażam sobie życia bez nich.
  znam się co nieco na muzyce. najbardziej lubię chóry. wielkim wyczynem jest zaśmiewać równo i zgrywając się ze sobą np w 20 osób. inną moją pasją są bajki disneya. tutaj mam wszystko razem! filmiki oglądam praktycznie w każdej wolnej chwili, zachwycam się piękną muzyką i życzę powodzenia!
  niech nas będzie wiecej!!!

  OdpowiedzUsuń
 39. Dziękujemy za ten wpis i wszystkie miłe komentarze :) Pozdrawiam, Dorota Kozielska Studio Accantus

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogromnie nam miło :D
   Z pewnością od teraz BĘDZIE NAS WIĘCEJ!
   W imieniu wszystkich uczniów pozdrawiamy całą ekipę Studia Accantus

   Usuń
 40. Dobrze, że są podejmowane działania w zakresie kulturowym w Zamościu. Miasto powinno umożliwiać odbywanie się takich występów jak najczęściej, gdyż uatrakcyjnia to nasz region.

  OdpowiedzUsuń
 41. Grupa jest mi już długo znana, ich muzyka nie jest mi najbliższa, ale jak najbardziej jest dobra. Gratuluje i życzę im dalszych sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
 42. Chciałbym zobaczyć ich koncert na żywo, gdyż od dawna śledzę ich aktywność na Youtube'ie i jestem pełen podziwu oraz uznania dla wszystkich wokalistów.

  OdpowiedzUsuń
 43. Muszę przyznać, że temat wpisu mnie pozytywnie zaskoczył. Lubię Studio Accantus i ich twórczość, żałuję też, że nie byłam na ich koncercie z Namysłowiakami. Mam nadzieję, że będzie więcej postów tego typu :)

  OdpowiedzUsuń
 44. Bardzo ciekawy post.

  OdpowiedzUsuń
 45. Pierwszy raz słyszę o tym zespole, ale na pewno znajdę trochę czasu aby posłuchać ich utworów.

  OdpowiedzUsuń
 46. Fajne, fajne ^^ Bilety na takie koncerty są na razie poza moim zasięgiem ;/ ale, gdy zacznę pracować może będę mogła sobie pozwolić na obejrzenie ich od czasu do czasu ^^

  OdpowiedzUsuń
 47. Nigdy nie pomyślałbym, że w Zamościu znajduję się najstarsza orkiestra symfoniczna w Polsce. Dziękuje za uświadomienie, bardzo ciekawy post.

  OdpowiedzUsuń
 48. Bardzo ciekawa inicjatywa i prawdziwy talent! Szkoda, że wcześniej nie słyszałam o tym przedsięwzięciu. Doskonale, że powstała taka grupa, która rzeczywiście łączy ludzi. To widać, że wkładają serce w swoją pracę. A najważniejsze, że czerpią z tego przyjemność, co słychać :)

  OdpowiedzUsuń
 49. Bardzo ciekawy post. Chciałabym wziąć udział w koncercie tego zespołu.

  OdpowiedzUsuń
 50. Wiedziałam o tej grupie już od dłuższego czasu. Gdy po raz pierwszy odsłuchałam ich utworów, byłam ogromnie zachwycona. Grupa ta tworzy niesamowitą muzykę ,która trafia do serc dzieci i dorosłych. Widać ,że Studio Accantus tworząc muzykę, wkłada wiele wysiłku ,charakteru i perfekcjonizmu. To wspaniałe ,że połączyli swoją pasje i rozwijają swoje talenty. Dają ludziom wiele emocji ale przede wszystkim to oni czepią z muzyki przyjemność :)

  OdpowiedzUsuń
 51. Ciekawy post, dzięki takim wydarzeniom Zamość ma możliwość reklamy, a społeczeństwo ma szanse urozmaicenia rozrywki na wysokim poziomie.

  OdpowiedzUsuń
 52. @julkazwiernik21 marca 2016 12:52

  Miałam tą przyjemność słuchać tego zespołu na żywo. Rzeczą która na pewno wyróżnia go od innych jest radość i mocna więź między jego członkami co widać na pierwszy rzut oka. Są oni kimś więcej niż tylko muzykami - są wzorami do naśladowania jeśli chodzi o twórczość która trafia prosto do serc ludzi, świetny post !

  OdpowiedzUsuń
 53. #olamazurek3219 kwietnia 2016 10:33

  Ci ludzie mają niesamowity talent i cieszę się, że potrafią wykorzystać go we właściwy sposób. Nie słucham na co dzień takiej muzyki, jednak ta wyjątkowo wpada w ucho.

  OdpowiedzUsuń
 54. Na Studio Accantus natknęłam się zupełnie przypadkowo. Ich kanał odkryłam dzięki wspaniałej Natalii Piotrowskiej, której utwory są fenomenalne, zatem zachęcam do wysłuchania duetu Natalii i Kuby Jurzyka "Upiór w operze". Żałuję, że nie miałam okazji być na ich występie.

  OdpowiedzUsuń
 55. Po przeczytaniu tego postu skusiłam się na przesłuchanie kilku piosenek zespołu Accantus i powiem szczerze - mają wielki talent. Nie mogę przegapić następnego ich koncertu w okolicach, w których mieszkam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 56. Uwielbiam Studio Accantus! Śledzę ich już od dłuższego czasu, jest to grupa bardzo ciekawych ludzi, którzy mają niesamowity talent. Moją ulubioną piosenką w ich wykonaniu jest piosenka z bajki "Mustang" - Nigdy nie ulegnę.

  OdpowiedzUsuń