15 listopada 2012

Literackie fascynacje

 
        Poznaj Królową Elfów!   
 
…Książki, dziwne baśnie…  
(Stefan Żeromski)
 

Dzisiaj kolejna książka, którą - moim zdaniem  - warto przeczytać.

Lament. Intrygę Królowej Elfów przeczytałam jeszcze w gimnazjum. Napisała ją Maggie Stiefvater, znana również z takich tytułów, jak: Wilkołaki z Mercy Falls czy Wyścig śmierci. Lament spodoba się osobom lubiącym opowieści fantastyczne, ponieważ w tym utworze autorka wykorzystała irlandzkie legendy. Można więc poczytać o elfach czy fejach - istotach, które wydają się zapomniane w literaturze.

Główną bohaterką jest Deirdre Monghan, utalentowana harfistka, uczestniczka  różnych konkursów. Jednak przed każdym paraliżuje ją trema. Pewnego dnia poznaje tajemniczego chłopaka Luke` a. Od tej pory jej życie się zmienia: pojawiają się czterolistne koniczyny, a ona odkrywa w sobie zdolności, o które nigdy by siebie nie podejrzewała. Oczywiście, jak w każdej opowieści dla nastolatek, Deirdre i Luke zakochują się w sobie. Jednak ich miłość natrafi na różne przeszkody, które będą musieli pokonać. Kontynuacją Lamentu jest Ballada, która opowiada historię Jamesa, przyjaciela Deirdre.

Jeśli więc chcesz przenieść się w magiczny świat Faeri, koniecznie przeczytaj tę książkę. A potem daj znać, co o niej myślisz.

Weronika

Grafika:
http://ecsmedia.pl/c/lament-intryga-krolowej-elfow-b-iext44613814.jpg 

2 komentarze:

 1. Weroniko! Szanuję Twój wybór, jednak ja chcę zaproponować dwie książki Grahama Greene`a - wybitnego angielskiego powieściopisarza, eseisty i dramaturga.Uznawanego za jednego z najciekawszych twórców XX wieku. Łączy w swych utworach problematykę religijno - moralną z analizą psychologiczną, dążąc do uwypuklenia konfliktu dobra ze złem.
  Jedna to "Podróże z moją ciotką"- najzabawniejsza książka w jego dorobku.
  Druga to "Monsignore Kichote", która jest opowieścią o losach niezwykłej przyjaźni katolickiego proboszcza z hiszpańskiej prowincji z burmistrzem -komunistą. Książka jest mądra, a przy tym zaprawiona sporą dozą humoru.

  OdpowiedzUsuń
 2. Erskine Caldwell to pisarz amerykański XX wieku.
  Pochodzi z Południa USA i właśnie te tereny opisuje w swoich książkach. Przedstawia zapóźnione cywilizacyjnie środowiska, pobłażliwie spogląda na wady ludzkie, wzrusza się bezradnością i marzeniami ludzi.
  Taką książką jest "Chłopiec Georgii" - najzabawniejsza i najpogodniejsza spośród napisanych przez tego twórcę.
  Przeczytaj, a przekonasz się, że warto było.

  OdpowiedzUsuń