5 maja 2016

Kącik motywacji      Człowiek, który się nie poddał 


Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe,
Przychodzi ktoś, kto o tym nie wie,
I on to robi.
(Albert Einstein)
                            
Słowo „ niemożliwe” przyjęło się w naszym życiu i zamieszkało w nim na stałe. Bardzo często, gdy czegoś pragniemy czy o coś walczymy i musimy podjąć własną inicjatywę, spotykamy się z granicą niemożliwego do osiągnięcia celu. Trudno  iść wtedy naprzód i walczyć bez względu na wszystko,  dążyć  do celu i realizacji swoich marzeń.

Jednym z ludzi, który zapomniał o istnieniu tego słowa, jest Cliff Young – australijski farmer,  który w wieku 61 lat, ubrany w roboczy strój i kalosze, postanowił wystartować w najdłuższym biegu na świecie – ultramaratonie  w Sydney-Melbourne o długości 875 km. Początkowo uważano go za szaleńca, a jego chęć startu za prowokacyjny żart… 21-krotny dystans maratoński mają szanse pokonać tylko najlepsi biegacze na świecie, którzy po wieloletnich treningach są u szczytu swojej wydolności fizycznej, a ich wiek nie przekracza 30 lat. Cliff Young nie zwracał jednak na to uwagi, zgłosił swój udział i wystartował w biegu.  Na początku odstawał od reszty grupy, ale jego determinacja była godna podziwu.  Wszyscy zawodnicy robili  6-godzinną przerwę podczas dnia, by zregenerować swoje siły i odpocząć. Tak zalecano robić wszystkim, gdyż bieg jest bardzo wyczerpujący i trwa około 7 dni. Brak snu to największa niedogodność na trasie, która - wydawałoby się - uniemożliwia nieprzerwany bieg. Cliff natomiast biegł dalej. Cliff  i jego „sportowy” strój.  Australijski farmer systematycznie niwelował odległość do najlepszej grupy zawodników. Gdy wszyscy spali, on biegł, biegł i biegł… W ciągu ostatniej nocy przegonił wszystkich światowej klasy  biegaczy. Ostatniego dnia to on prowadził w wyścigu. Nie tylko dał radę, mając 61 lat,  przebiec morderczy wyścig Sydney-Melbourne. To właśnie on wygrał wyścig, bijąc przy tym rekord czasowy o 9 godzin i stając się narodowym bohaterem. Australijczycy zakochali się w tym 61-letnim rolniku, który pojawił się znikąd, by pokonać najlepszych długodystansowców świata. Cliff Young przebiegł  875 km w przeciągu 5 dni, 15 godzin i 4 minut!  Ale jakim cudem potrafił nie spać i  nie odpoczywać przez tak długi czas? Może dlatego, że do tego biegu przygotowywał się codziennie przez całe życie? Australijski farmer wychowywał się bowiem w gospodarstwie o powierzchni 8,1 km². Prawie każdego dnia sprawował opiekę nad stadem owiec liczącym około 2000 sztuk. Gdy zanosiło się na burzę, zaganiał owce do zagrody biegając za nimi, co trwało niekiedy nawet trzy dni. Nieustannie biegając wyrobił sobie tak dużą odporność i wytrzymałość na wszystkie  niedogodności. Dzięki ogromnej wierze w siebie osiągnął zamierzony cel.
      
Warto również wspomnieć o tym, że Cliff Young nie przyjął nagrody za pierwsze miejsce. Wynosiła ona 10 tysięcy dolarów! Postanowił rozdzielić ją między pozostałych uczestników, którzy ukończyli wyścig, gdyż jak stwierdził, pieniądze nie są najważniejsze. Jego postawa ujęła serca nie tylko całej Australii. O Cliffie dowiedział się cały świat. Jego styl biegania został zaadoptowany przez współczesnych ultra-długodystansowców i nazywany Cliff-Young-Shuffle.  Odtąd każdy zwycięzca ultramaratonu w Sydney-Melbourne pokonywał dystans w taki sposób.  Nie spał przez cały czas, tylko biegł jak Cliff- prosto do mety.
Postawa Cliffa Younga -   jego niezłomna siła woli i determinacja - bardzo mnie zachwyciła. Tacy ludzie doskonale pokazują, jak wiele można dokonać, nawet nie mając odpowiedniego stroju czy wsparcia medycznego. Aby osiągnąć cel, trzeba naprawdę gorąco wierzyć w jego realizację i nie zwracać uwagi na to, co mówią inni. Może dla nich jest to niemożliwe?! Ale czy również dla  Ciebie?

Dawid

Grafika:
https://www.runners-world.pl/media/lib/2425/c-cliff_young-1-83aec145cf6cf5d870b42da0f37466bc.jpg
http://dobrewiadomosci.net.pl/wp-content/uploads/wiadomosci_2014/05.20/2/2.jpg

64 komentarze:

 1. Warto jest spełniać swoje marzenia, nawet jeśli inni nie wierzą w Ciebie. Niestety często osoby, które są "inne" są tępione i wyśmiewane, ale nie można się poddawać. O Cliffie Youngu słyszałam z rekolekcji ojca Adama Szóstaka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest wielu ludzi, którzy rzucają wyzwanie życiu, pokonują trudności i mogą nas motywować do zmagania się z problemami.

   Zachęcam do obejrzenia filmów oraz przeczytania postów na naszym blogu. Pokazują one naprawdę wspaniałych ludzi.
   - 15 listopada 2013 "Chce się żyć" w reżyserii Macieja Pieprzycy.
   - 27 września 2014 - "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy.
   - 24 października 2014 - "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego.
   - 20 lutego 2o15 - "Carte blanche" w reżyserii Jacka Lusińskiego.
   - 9 kwietnia 2015 - "Joanna" w reżyserii Feliksa Falka.

   Usuń
  2. Większość z tych filmów już oglądałam, pokazują, że warto walczyć.

   Usuń
  3. Ja także usłyszałem jego historię w czasie rekolekcji ojca Szóstaka.Polecam kazania ojca Adama ponieważ są świetne.Cliff Young to prawdziwy bohater.

   Usuń
 2. Ojejku. Cliff Young jest maszyną, nie człowiekiem >.< Chciałabym mieć taką wytrzymałość, jak on.

  OdpowiedzUsuń
 3. +niezapowiedziana5 maja 2016 07:43

  Świetny post. Nie znałam tej historii wcześniej. Uważam, że ma bardzo dobre przesłanie. Człowiek zawsze powinien dążyć do wyznaczonych sobie celów; nie tylko podczas zawodów sportowych, ale też w codziennym życiu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Człowiek z żelaza. Ale przynajmniej pokazał wszystkim, że jeśli się chce to można zrobić wszystko. Postawa godna naśladowania. Nie przejmował się na opinią innych. Spełnił swoje marzenie. Udowodnił,że jeśli wierzy się we własne możliwości można góry przenosić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przebiec 875km to jest nie lada wyczyn. Mnie jest się ciężko zebrać, żeby w ogóle pójść pobiegać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cliff Young był wspaniałym człowiekiem. Cały świat był pod wrażeniem które wywarł na nich wygrany maraton . Dowiadując się więcej o tym ,,stalowym" człowieku dowiedziałem się , że zmarł 2 listopada 2003 .

  OdpowiedzUsuń
 7. Już wcześniej słyszałam o tym wyjątkowym człowieku. Powinien być autorytetem dla młodych ludzi, którzy nie boją się marzyć. Cliff Young uczy, że ciężką pracą można osiągnąć naprawdę wiele. Przez wiele lat pracował w gospodarstwie, gdzie zaganiał owce. Był prostym farmerem, a stał się zwycięzcą ultramaratonu w Sydney-Melbourne. Czasami dzięki prozaicznym czynnościom można osiągnąć sukces.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyczyn Cliffa Younga jest niesamowity. Dzięki determinacji i wierze w siebie dokonał tego, co dla niejednego doświadczonego biegacza wydawało się niemożliwe. Udowodnił, że gdy marzymy, nie powinniśmy rezygnować z niczego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że przykładem kolejnej osoby, dla której słowo niemożliwe nie istnieje, jest Nick Vujicic. Jego życie już od samego początku było bardzo trudne, gdyż Nick urodził się bez rąk i nóg. O tym jak walczyć z ograniczeniami i własnymi słabościami opowiada krótki, ale przepiękny film pt. "Cyrk motyli", w którym zresztą Nick gra główną rolę. Serdecznie zachęcam do obejrzenia tego filmu. LINK: https://www.youtube.com/watch?v=a4KeipGwkKk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam Cię do przeczytania postu na temat Nicka Vujicica na naszym blogu - 27 października 2012 roku.

   Usuń
  2. Carte Blanche-nie widzę inaczej. Bardzo mile wspominam nasz wspólny seans w kinie. Bardzo dobrym przykładem człowieka który się nie poddał jest bohater filmu ,,Niezłomny"- Louis Zamperini. Myślę, że ten film jest również godny polecenia.

   Usuń
  3. Słyszałam o Nicku Vujicicu. To naprawdę wspaniały człowiek. Oglądałam też film, o którym wspominasz. Polecam go każdemu, kto wątpi w siebie i nie rozumie kilku spraw. Jest też wiele wywiadów z tym człowiekiem, które naprawdę warto wysłuchać. Ma on niepowtarzalny pogląd na świat i jest kimś niezwykle ujmującym.

   Usuń
  4. Nick Vujicic przylatuje do Polski 1 października 2016 roku. Miejsce: Tauron Arena Kraków
   Ceny biletów w zależności od sektora to 110-500 zł.

   Nick Vujicic napisał książkę „Bez rąk bez nóg bez ograniczeń!”
   To bestseller, który motywuje ludzi na całym świecie! Nick Vujcic to niezwykły człowiek, który pokonał samego siebie, by żyć bez ograniczeń. Schorzenie objawiające się brakiem kończyn nie przeszkodziło mu w prowadzeniu własnej firmy, podróżowaniu po całym świecie i… napisaniu książki, którą zainspirował miliony ludzi! To opowieść o własnej sile, pasji i ukrytej energii, która pozwala pokonać wszystkie trudności i słabości nękające każdego z nas. O tym, jak mimo przeszkód żyć szczęśliwie i oddychać pełną piersią.

   Usuń
  5. Jakiś czas temu Nick Vujicic wziął ślub, ma ślicznego synka. Często, kiedy o nim myślę, głupio mi, że przejmuję się błahymi sprawami. Ta osoba dla każdego człowieka powinna być wzorem do naśladowania. Nothing's impossible!

   Usuń
 10. Bardzo zadziwiająca historia. To chyba dar by móc przebiec tak długi dystans bez żadnych przerw. Wielki szacunek dla Pana Cliffa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy Cliff Young kontynuował swoje biegi i czy próbował swych sił na krótszych dystansach?

  OdpowiedzUsuń
 12. Cliff Young może się poszczycić ukończeniem biegów na takie dystanse jak 100km, 200km czy 500km... Posiada również rekordy w biegach czasowych, np. w biegu 12. godzinnym zdołał pokonać 129,53km co jest najwyższym wynikiem w historii w grupie wiekowej powyżej 60 roku życia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Niezwykły człowiek w niezwykłej sytuacji. Śmiało mogę stwierdzić, że dla takich chwil warto żyć i zawsze warto wierzyć do końca. Bo może i nadzieja jest przysłowiową matką głupich, ale żaden mądry czegoś takiego nie wytłumaczy, bowiem wszystko co naprawdę istotne pochodzi z wnętrza i jest niewidoczne oczom.
  Warto też dodać to, co każdy sobie myśli, słysząc o tej postaci: wiara nie tylko czyni cuda, ona zmienia oblicze świata i człowieka, uskrzydla, otwiera oczy i naucza. Pamiętać trzeba zatem, że nawet jeśli wszyscy Cię zawiodą i zwątpią, Ty tego nie rób. Bo Twoje myślenie jest unikatowe i niepowtarzalne, a Twój cel osiągalny, jeśli tylko będziesz w stanie to pojąć.
  Ogromny szacunek dla tego człowieka. Jego determinacja jest godna podziwu i szacunku. Jego dusza musi być naprawdę młoda, o czym świadczy i jego nazwisko :) Ktoś taki jak Cliff Young chyba nigdy nie pojawił się w historii i szybko nie pojawi, na pewno nie tak szybko jak on pokonał swoją trasę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawy post. Pierwszy raz przeczytałem o tym Australijczyku i zaciekawiła mnie jego historią. Swoją drogą ta sytuacja skojarzyła się mi z bajką o zającu i żółwiu, choć nieco się różni.

  OdpowiedzUsuń
 15. Niesamkwite ile jest w stanie osiągnąć człowiek. W tym wypadku "niemożliwe staje się możliwe"! Kto by pomyślał, że zwykły farmer może aż tyle osiągnąć. Sama na początku uważałabym, że to jakiś żart, a tu proszę.. wiara w siebie i upór mogà sprawić, ze wszystko jest możliwe jeśli tylko czegoś bardzo chcemy i dążymy do tego.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie mogę sobie przypomnieć kiedy, ale już słyszałem tę historię. Mimo to, warto przypominać sobie tego typu rzeczy, postawy takich osób podnoszą na duchu. Jeżeli ktoś nie widział filmu pt. "W pogoni za szczęściem" , polecam obejrzeć. Główny bohater dzięki determinacji osiągnął ogromny sukces pomimo ogromnych problemów.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo motywująca historia. Nie można słuchać ludzi, którzy mówią, ze nie damy rady. Trzeba robić jakby na przekór im i nie przestawać marzyć. Praca nad sobą, wytrwałość i wiara w swoje możliwości jest tak naprawdę wszystkim czego nam potrzeba.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie do wiary, że 61-letni mężczyzna dał radę przebiec 875 km. Młodzi ludzie, pełni sił i zdrowia, często nie mają tyle wiary w siebie, ile miał Cliff Young. Okazuje się, że do naszego sukcesu w dużej mierze przyczynia się sama motywacja i chęć działania. Kiedyś ktoś zapytany o to, czego pragnie, odpowiedział:"Chciałbym, aby nigdy nie przestało mi się chcieć". Myślę, że te słowa są doskonale pokazują, że spełnianie marzeń i osiąganie celów zależy tylko od naszego zaangażowania i chęci.

  OdpowiedzUsuń
 19. "Only sky is the limit"-tym mottem można podsumować wyczyny pana Younga. Mimo swojego wieku dzięki determinacji udało mu się osiągnąć swój cel i pokonać młodszych,lepszych zawodników. Cliff Young powinien być dla nas wszystkich wzorem i przykładem tego,że jeżeli czegoś bardzo chcemy to jesteśmy w stanie to osiągnąć.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nigdy nie należy słuchać ludzi, którzy wciąż będą powtarzać, że nie dasz rady, niczego w życiu nie osiągniesz. Stracimy wtedy nie tylko motywację, ale także całą pewność siebie. Obierając cel w życiu należy skupić się tylko i wyłącznie na sobie i tym co tak naprawdę sami wewnątrz siebie odczuwamy. Gdyby wszyscy "wielcy ludzie", którzy osiągnęli "to coś" w życiu zważali na opinię innych, świat nie wyglądałby tak jak teraz.
  Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 21. (i)Marcelina7 maja 2016 03:11

  Piękna i bardzo motywująca historia. Pokazuje, że trzeba dążyć do marzeń. Gratuluję pomysłu na post!

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo motywujący post! Wyczyn Cliffa Younga jest niesamowity. Powinniśmy brać przykład z takich ludzi jak on i nigdy nie przestawać wierzyć w swoje możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 23. O tym człowieku usłyszałam już jakiś czas temu. Byłam pełna podziwu,a sama historia wywołała uśmiech na mojej twarzy :) zgadzam się z autorem tekstu, że nie należy słuchać innych, gdy nas hamują, mówią, że coś jest niemożliwe do wykonania. Sama potrafię w takich sytuacjach się "zbuntować", wtedy zazwyczaj udaje mi się coś osiągnąć "na złość" tym co we mnie nie wierzyli :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo motywujący post, który popycha do działania. Ta historia pokazuje, że można zrobić wszystko, wystarczy chcieć.

  OdpowiedzUsuń
 25. Determinacja godna podziwu przebiegniecie zwykłego maratonu to nie lada wyczyn, a co dopiero trasy 21 razy dłuższej! Bardzo motywujaca historia.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten niesamowity człowiek, podczas biegu, musiał pokonać wiele przeciwności. Walka z głodem, pragnieniem, wycieńczeniem aż wreszcie walka z samym sobą- z myślami, które zazwyczaj wcale nas nie dopingują. Znam to z własnego doświadczenia- kilka lat trenowałam lekkoatletykę- i wiem, że ten z pozoru "normalny" farmer posiada ogromną moc- wygrywanie walki z umysłem.

  OdpowiedzUsuń
 27. Motywuje do działania, ciekawy post ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. To zadziwiające, że tylko my sami siebie ograniczamy...możemy zrobić wszystko, a często słowa innych nas zniechęcają, bo mówią ,,ty nie dasz rady'' , ,,to niemożliwe". My sami powinniśmy decydować o własnym życiu.Bardzo fajny post.

  OdpowiedzUsuń
 29. Pełen podziw dla Cliffa Younga za jego wytrwałość i determinacje. Pokazał, że niemożliwe staje się możliwe. Cliff Young pokazał nam, że należy dążyć do celu mimo przeciwności losu.

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo motywujący post, podziwiam takich ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 31. Bardzo interesujący post.Postawa Cliffa Young jest godna naśladowania.Cliff Young swoją postawą ukazuje wielką siłę woli i motywacji.Łamie stereotypy,pokazuje,że warto jest spełniać swoje marzenia,które wydają się nieosiągalne do zrealizowania.Cliff Young jest człowiekiem bardzo wartościowym,nie liczy się dla niego kariera,pieniądze,sława,lecz to,że osiągnął zamierzony cel, pokonał własne słabości, bariery.Bardzo podziwiam go za jego wielką determinację.

  OdpowiedzUsuń
 32. Cliff Young jest idealnym przykładem tego, że nieważne, kim jesteśmy, determinacja w dążeniu do celu i odpowiednie przygotowanie zapewni nam sukces.

  OdpowiedzUsuń
 33. Kolejna niesamowita historia, która utwierdza mnie w przekonaniu, że jedynym sposobem na sukces jest systematyczna praca, a przede wszystkim wiara w siebie. Nigdy nie warto słuchać ludzi, którzy zamiast wspierać w działaniu i motywować do dalszej pracy, ciągną nas w dół i zabierają radość ze spełniania naszych marzeń czy postawionych sobie celów. Najlepszą motywacją jest wiara we własne możliwości oraz ludzie tacy jak Cliff Young.

  OdpowiedzUsuń
 34. Postawa Cliffa Younga przypomniała mi pojedynek Dawida z Goliatem. Można pomyśleć, że Dawid nie miał szans z Goliatem, ale Dawid był sprytniejszy i zmienił zasady gry na takie, według których Goliat nie miał najmniejszych szans na wygranie tego pojedynku. Więcej o tym można przeczytać w książce "Dawid i Goliat" Malcolma Gladwella, którą wszystkim gorąco polecam.

  OdpowiedzUsuń
 35. Bardzo ciekawa postawa. Podziwiam takie osoby, które zacięcie dążą do spełnienia swoich marzeń i życiowych celów. W każdym wieku można zawalczyć o zwycięstwo. Myślę, że historia tego farmera jest świetnym motywatorem.

  OdpowiedzUsuń
 36. Nie słyszałam nigdy o tym człowieku, ale jestem pod wielkim wrażeniem jego wyczynu. Swoją postawą pokazuje innym, że nic nie jest niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
 37. Słyszałam o Cliffie w jednej z konferencji o. Adama Szustaka. Podobnie jak wspomniany przez Jagodę Nick Vujicic, jest doskonałym przykładem, że ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach, a człowiek jest zdolny do wielkich rzeczy. To szczególny apel do młodych ludzi, którzy, mimo coraz większych możliwości jakie oferuje im świat, chyba coraz bardziej zawężają swoje horyzonty, potrzebując (w ich mniemaniu oczywiście) np. wiele pieniędzy i odległych krajów by przeżyć atrakcyjną podróż. Możliwości są nieustannie w zasięgu naszych rąk, czas otworzyć oczy na te maleńkie dobra, które są zalążkami wielkich rzeczy!

  OdpowiedzUsuń
 38. +McKonduktor8 maja 2016 07:51

  Cliff jest wspaniałym przykładem tego, że człowiek może być dobry w wielu odmiennych dziedzinach. Nigdy nie powinniśmy się ograniczać do jednego, zamkniętego kręgu tematów.

  OdpowiedzUsuń
 39. Pierwszy raz słyszę o tym mężczyźnie. Bardzo ciekawa historia, która pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jestem pod wrażeniem!

  OdpowiedzUsuń
 40. Warto spełniać swoje marzenia i nie patrzeć na innych. Trzeba robić to, co jest dla nas ważne.

  OdpowiedzUsuń
 41. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym mężczyźnie. Jest to jednak bardzo ciekawa historia, która pokazuje nam, że należy spełniać swoje marzenia.

  OdpowiedzUsuń
 42. @julkazwiernik8 maja 2016 09:42

  Bardzo cenię ludzi, którzy dążą do celu mimo wszystko, dając innym nadzieję i motywację. Tego człowieka doskonale opisuje przysłowie "dla chcącego nic trudnego". Ogromny szacunek dla pana Cliffa !

  OdpowiedzUsuń
 43. #olamazurek3218 maja 2016 10:44

  Jestem pod wrażeniem Cliff'a Young'a. Doskonale pokazał, że warto mieć marzenia i robić wszytko, by się spełniły.

  OdpowiedzUsuń
 44. (i)Janusz Kołyn-Majk8 maja 2016 12:27

  Trochę to przerażające. Nie chciałbym mieć dzieciństwa w pełni polegającego na wielogodzinnych biegach po polach. Ale jeśli skutkuje to takimi wynikami, to jest w tym jakaś metoda

  OdpowiedzUsuń
 45. Genialny człowiek Cliff Young udowodnił że niemożliwe staje się możliwe.Udowodnił całemu światu że chodź ludzie w niego nie wierzyli i wyśmiewali go to mimo to on nie zwracał na to uwagi i wygrał ten długi maraton.

  OdpowiedzUsuń
 46. Niesamowite, że pomimo wieku udało mu się osiągnąć coś takiego! Post bardzo motywuje do działania.

  OdpowiedzUsuń
 47. To jest dopiero motywacja! Takie historie dają do myślenia, zwłaszcza gdy skłaniają do rozważania nad własnym postępowaniem . Czy mamy wystarczająco determinacji, aby nie patrząc na ludzką krytykę, realizować swoje marzenia? Może słowa, które mówią o tym, żeby wierzyć w siebie i się nie poddawać są banalne, ale bardzo pouczające i warto zrozumieć ich sens. Chciałabym mieć tyle wiary w siebie, co Cliff Young.

  OdpowiedzUsuń
 48. Jestem pod wrażeniem. Cliff Young pokazał że warto miec marzenia i dazyc do ich spełnienia, pokazał ze nawet rzeczy niemożliwe staja sie możliwe. Każdy z nas powinien brać z niego przyklad.

  OdpowiedzUsuń
 49. Powyższy post doskonale ukazuje wartość determinacji i dążenia do celu.

  OdpowiedzUsuń
 50. Lubię od czasu do czasu pobiegać, aby dopełnić swój plan treningowy, ale nie śniło mi się aby biec przez 5 dni. Należy mu się spory szacunek..

  OdpowiedzUsuń
 51. Determinacja to podstawa. Cliff Young to człowiek, który mi zaimponował. Chętnie przybiłbym z nim piątkę i pogratulował mu sukcesu!

  OdpowiedzUsuń
 52. Niesamowita historia. Chciałbym mieć w sobie tyle determinacji i siły w drodze do wyznaczonego celu.

  OdpowiedzUsuń
 53. Cliff Young musiał mieć ogromną motywację by przebyć cały maraton. Dał ją także innym uczestnikom i pokazał ,że można jeżeli się chce. Jedyne co ogranicza człowieka przed osiągnięciem celu to jego wyobraźnia. https://www.youtube.com/watch?v=7H73nHUYrc0 --> W tym linku znajduje się filmik o ojcu, dla którego motywacją był jego syn. Wszystko robił dla niego, by mógł jeszcze raz zobaczyć jego uśmiech. :)

  OdpowiedzUsuń
 54. [i]Nie_Napisałem_Komentarza11 maja 2016 02:46

  Super historia, Trudno jest się zmotywować do pewnych czynności, ale temu bohaterowi nie brakowało determinacji.

  OdpowiedzUsuń
 55. Wiara w osiągnięcie jakiegoś celu, jest podstawowym warunkiem do tego aby ten cel osiągnąć. Historia Cliffa Younga jest tego doskonałym dowodem, sześćdziesięcioletni rolnik dzięki wierze we własne umiejętności, swojej determinacji ale także zapewne temu, że "zapominał" co znaczy słowo niemożliwe był w stanie wygrać 875 kilometrowy wyścig.

  OdpowiedzUsuń

 56. Nawet nie zauważyłam, kiedy skończyłam czytać ten wpis. Aż ciężko uwierzyć w taką historię! Jednak Cliff Young pokazał, że chcieć to móc. Zapewne na początku wielu ludzi go krytykowało, śmiało się z niego, bo przecież wiek, tak ogromna odległość no i oczywiście niedowierzanie jak on, zwykły farmer może sądzić, że jest w stanie zmierzyć się z biegiem, na który najlepsi sportowcy przygotowują się większość swojego życia. Jednak na koniec chyba każdy zareagował podobnie: jednogłośne stwierdzenie, że to, co zrobił ten 61-latek jest niemożliwe i nadzwyczajne, a pozory często potrafią zmylić i to bardzo.

  OdpowiedzUsuń