23 października 2013

Co w trawie piszczy?
        Nie ma haka na pierwszaka!
     


      Przysięgę ojcu złożoną aż po dziś dzień tak zachowałem.
                                                                                                  (Hannibal)


15 października – dzień wyjątkowy dla każdego ucznia klasy pierwszej.Elegancko ubrani wkroczyliśmy niepewnie do szkoły, by właśnie w ten dzień stać się prawdziwymi uczniami. Chłopcy w garniturach, dziewczyny w galowych sukienkach, wszyscy pierwszoklasiści, zgromadziliśmy się w auli, by ślubować wierność naszej szkole. Tuż przed obrzędem ślubowania, pani dyrektor Bożena Krupa zwróciła nam uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. W swoim przemówieniu wspominała, że „każdy, dla dobra swojego i innych, musi być człowiekiem”. W słowach kierowanych do nas, życzyła nam także owocnej pracy i osiągnięć, ale zarówno też nawiązania nowych przyjaźni. Natchnieni tymi słowami przystąpiliśmy do ślubowania. Przedstawiciele każdej klasy wstąpili na scenę, zaś wszyscy uczniowie powtarzali za słowami przyrzeczenia „ślubuję”. Z pozoru słowo, jak każde inne, ale niosło ze sobą ogromną moc – zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważnym wydarzeniem jest dla nas to ślubowanie.  Już jako pełnoprawni uczniowie odśpiewaliśmy wspólnie hymn naszej szkoły – brzmiał wyjątkowo głośno, jakby jego słowa płynęły prosto z serca każdego pierwszoklasisty. Nic dziwnego, że w takiej atmosferze wszyscy zrozumieliśmy, że przynależymy do społeczności, jaką jest nasze liceum.

Tuż po części oficjalnej zaczęliśmy się przygotowywać do otrzęsin, które przygotowała dla nas klasa 2a pod kierunkiem pani profesor Barbary Kowalczyk. Mogliśmy się spodziewać, że przyjęcie nas do szkolnego grona będzie wymagało poświęceń. Drugoklasiści nie zawiedli. Zaczęliśmy od przedstawiania klasowych transparentów i hymnów. W auli zaczęły rozbrzmiewać przeboje zespołów tj. Wham, Big Cyc czy też Andrzeja Rosiewicza, oczywiście ze zmienionym teksem dotyczącym danej klasy. Pierwszoklasiści wykazali się dużą pomysłowością, a także zaprezentowali swoje talenty muzyczne.

Po tej konkurencji przyszedł czas na skromny posiłek od klasy 2a. Nie był to jednak miły gest, a kolejna konkurencja, polegająca na jedzeniu jogurtu na czas z zasłoniętymi oczami. Konkurencja przyniosła wiele śmiechu i rozluźniła atmosferę po części oficjalnej.
     
Następnie przyszła pora na wychowawców. Ich zadaniem było zanucenie piosenki, którą usłyszeli przez słuchawki tak, aby przedstawiciele klasy mogli odgadnąć jej tytuł. Choć nie wszystkim wychodziło to idealnie, naszych nauczycieli nie opuszczało poczucie humoru. Przecież sam Jerzy Stuhr śpiewał: „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi.” Trzymając się tej zasady przeszliśmy do kolejnej konkurencji muzycznej, pod nieznanym nam tytułem „Jak to się kończy?”. Tym razem talentem oraz znajomością słów wykazali się uczniowie, którzy musieli zaśpiewać słowa danej piosenki, w miejscu, w którym została ona przerwana. Na sali mogliśmy usłyszeć wiele znanych przebojów z różnych lat, a w większości przypadków okazało się, że pierwszacy mają dobrą pamięć i udało im się tekst odgadnąć.
     
Ostatnie dwie konkurencje niezwiązane były już z tematem muzyki. Uczniowie klasy 2a postanowili zadać nam kilka, z pozoru łatwych zagadek. Niektóre z nich były nam już dobrze znane, inne okazały się zbyt trudne. Mimo wszystko jednak, poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Na koniec pozostawiono konkurencję wszystkim znaną, a mianowicie popularne „krzesełka”. Przedstawiciele klas bardzo się w to zaangażowali, w końcu do zdobycia było 20 cennych punktów.
      
Po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyła klasa 1F, której wychowawczynią jest pani profesor Marta Dynowska. Uczennice z biol- chemu pokazały, że w dziewczynach tkwi siła – w końcu są klasą składającą się z samych przedstawicielek płci pięknej.
     
Już po lekcjach, o godzinie 18 rozpoczęła się w naszym liceum dyskoteka. Uczniowie bawili się świetnie, aula pełna była roztańczonej młodzieży, która do godziny 22 nie zeszła z parkietu. Było to wspaniałe zakończenie pełnego emocji dnia. My, pierwszaki, zapamiętamy z pewnością ten dzień na bardzo długo.

Czarna

Grafika: 
http://www.zso35.edu.pl/grafika/swiadectwo.jpg 

13 komentarzy:

 1. Ślubowaniu jak i otrzęsinom towarzyszą niezwykłe emocje. Chęć wygranej pobudza w uczniach wolę walki, ale jest to walka pełna pozytywnych uczuć :] Dlatego gratuluję uczniom 1f wygranej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emocje? Mało powiedziane, pamiętam jak zaciekle walczyliśmy w dogrywce, którą zresztą wygraliśmy (;
   Mistrzowie z 2011r. pozdrawiają 1f! ;P

   Usuń
  2. 1 F też was pozdrawia :) . Nasza wygrana jest dowodem ,że kobiety wcale nie są słabsze (i płomienny temperament ) ,a do tego w biolchemiczkach drzemie wielka energia i to nie ostatnia sytuacja kiedy wam ją pokażemy XD Już myślimy o naszym zadaniu i mam nadzieję ,że otrzęsiny w naszym wykonaniu będą równie udane :P

   Usuń
 2. Świetny dzień, świetne przygody, świetny post - nic dodać, nic ująć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkich zainteresowanych przeróżnymi wydarzeniami szkolnymi (w tym otrzęsinami) odsyłam na stronę naszego szkolnego fotografa: http://1lozmc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Podr. wszystkich uczestników zawodów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety mnie otrzęsiny ominęły, ale z twojego postu wnioskuję, że było wspaniale! Żałuję, że nie widziałam "pożaru" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gracja z Krainy Czarów24 października 2013 04:51

  Otrzęsinowy dzień pełen wrażeń, emocji i nieoczekiwanych niespodzianek ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy musi to przejść... Pamiętam, jak w tamtym roku nasza klasa z rozgorączkowaniem przydzielała osoby do poszczególnych konkurencji. Wciąż wspominam picie mleka, czy śpiewanie z cytryną w ustach... Takie wydarzenia na długo zapadają w pamięć.

  OdpowiedzUsuń
 8. W tym szczególnym dla pierwszaków dniu było dosłownie ,,gorąco''. Wszystkie klasy świetnie się spisały.

  OdpowiedzUsuń
 9. Może i uczniowie bawili się świetnie ale były osoby którym gra DJ-a się nie podobała.Ale ogólnie cały dzień był świetny.Oby takich było jak najwięcej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że każdy pierwszak się świetnie bawił na otrzęsinach. Klasa 2a fajnie je przygotowała!

  OdpowiedzUsuń
 11. Klasa 2a pozdrawia i życzy powodzenia klasie 1f w przygotowaniu przyszłorocznych otrzęsin. Pomysłowości przede wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń