9 września 2014

Literackie fascynacje



           Czytaj razem z nami!

                                Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,                                 
 jaką sobie   ludzkość  wymyśliła.
                                                                                         (Wisława Szymborska)


W tym roku odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem tej akcji było zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, dbałość o polszczyznę  a także zachęcenie wszystkich Polaków do czytania książek. Pierwsze Narodowe Czytanie było poświęcone epopei Adama Mickiewicza, "Panu Tadeuszowi". W ubiegłym roku w około 700 miejscowościach w Polsce odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry, w tym roku zaś wiele osób spotkało się podczas wspólnej lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. 
Publiczne czytanie odbyło się 6 września również na Zamojskiej Starówce. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Profesor Magdaleny Lis. Z wielką radością i dumą oświadczam, iż osobiście wzięłam  w nim udział  i jestem pod wrażeniem całego przedsięwzięcia. Równo o godzinie 11 rozpoczęła się akcja Narodowego Czytania i wszyscy obecni  w skupieniu słuchali wybranych fragmentów Sienkiewiczowskiej Trylogii. Pierwsze odczytane urywki pochodziły z „Potopu”. Wśród osób czytających był prezydent Zamościa, Pan Marcin Zamoyski. Fragment, który czytał Pan Zamoyski, dotyczył obrony twierdzy Zamość. Dykcja, z jaką został przeczytany ów fragment, poruszyła wyobraźnię  i wzbudziła podziw. Śmiem twierdzić,  iż wszyscy byli zachwyceni talentem naszego Prezydenta.

Czytanie fragmentów było połączone z występem uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu. Młodzież przyłożyła się do swojej roli w tym wydarzeniu i postarała się o to, by jak najlepiej odegrać każdą  ze scen, która miała związek z życiem Henryka Sienkiewicza. Zatroszczyła się również o odpowiednie stroje -  dziewczynki ubrane były w suknie odpowiadające ówczesnej modzie, natomiast chłopcy ubrani byli w garnitury bądź stroje szlacheckie, w zależności od granej postaci. Trzeba przyznać,  iż - jak na tak młody wiek - dała radę i bardzo dobrze wykonała swoje zadanie.

Kończąc chcę zachęcić wszystkich do udziału w tej akcji za rok. Wprawdzie prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział czytanie "Lalki" Bolesława Prusa, ale ja jestem ciekawa waszych fascynacji literackich.Proszę więc, podzielcie się  opinią o tym, jakie książki chcielibyście przeczytać w kolejnych edycjach akcji Narodowego Czytania.

Marchewka

Grafika:
http://www.edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/edukacja-kulturalna/6236/plakat_narodowe_czytanie_2014.jpg
http://st.gde-fon.com/wallpapers_original/574946_kniga_derevo_fon_1920x1200_www.Gde-Fon.com.jpg

77 komentarzy:

  1. Uważam, że taki sposób jest naprawdę ciekawy, bo po pierwsze czytanie bardzo pomaga w edukacji, a po drugie odbywa się w dużym gronie, więc warto iść chociażby ze względu na to, że pójdą nasi znajomi, bliscy. Może w przyszłych latach będą czytane jakieś krótkie wiersze z danej epoki lub literatura współczesna? Takie rozwiązanie byłoby równie interesujące.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja chciałabym usłyszeć na zamojskiej starówce tekst "Cudzoziemki" Kuncewiczowej albo "Madame" Libery. Na razie te dwie książki polskich autorów przychodzą mi do głowy. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Uważam, że Narodowe Czytanie to wspaniała inicjatywa, która powinna być kontynuowana przez nastepne lata. W dzisiejszych czasach coraz rzadziej sięgamy po wartościowe książki. Postaram się, w przyszłym roku wziąć udział w tym wydarzeniu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie... Jest wiele książek, ale nie wszystkie są wartościowe. Takie akcje przypominają o utworach wartych uwagi i wiele znaczących dla Polaków.

      Usuń
  4. Uważam, że akcja Narodowego Czytania z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego jest baardzo dobrym pomysłem. Miło, że nasz Zamość wziął w niej udział. Inna akcja, która zasługuje też na zauważenie i docenienie, również wiąże się z czytaniem - mianowicie "Cała Polska czyta dzieciom". Jest to świetny inicjatywa, ponieważ czytając dzieciom książki od najmłodszych lat dbamy o ich zdrowie moralne i umysłowe.
    "Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!" - hasło kampanii :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Wydaje mi się, że podczas głośnego czytania słowa zlewają się w jedną, lecz nie zawsze monotonną melodię ( zależy, kto czyta ). Często wsłuchuję się w dźwięk, szelest polskiego języka, aż przestaję myśleć o sensie czytanych treści... Ciekawie byłoby, gdybyśmy przeczytali "Wiedźmina". Może nie tylko humanistów, moli książkowych zainteresowałyby akcje NC.

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo fajnie, że uczniowie z naszej szkoły biorą udział w takich akcjach :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Takie akcje ogólnopolskie jak właśnie "Narodowe Czytanie" są moim zdaniem świetne! Można się wiele nauczyć z historii, kultury i literatury polskiej :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo żałuje, że mnie tam nie było.To naprawdę musiało być świetne wydarzenie i mile spędzony czas.Za rok postaram się uczestniczyć w kolejnej edycji.

    OdpowiedzUsuń
  9. Według mnie na Narodowym Czytaniu powinny zostać odczytane fragmenty takich książek które są mało znane dla Polaków. Jak dla mnie było by to bardziej ciekawsze niż takie tytuły które zna każdy Polak.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. +niezapowiedziana9 września 2014 10:44

      Również uważam, że w kolejnej edycji powinny zostać przeczytane takie książki, które mało kto zna, a także są bardzo ciekawe.

      Usuń
    2. Zgadzam się z Tobą Pripcio :) ! Jednakże uważam, ze akcja mimo wszystko jest bardzo pożyteczna w XXI wieku.

      Usuń
    3. Ja też tak uważam.
      Mam nadzieję, że na kolejnych edycjach będą właśnie nieznane, a zarazem interesujące tytuły.

      Usuń
  10. W sali nr 13 jest poświęcona temu wydarzeniu gazetka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są na niej loga Narodowego Czytania z poprzednich lat, a także cytaty mówiące, dlaczego warto czytać książki. Zachęcam do wstąpienia podczas przerwy do sali nr 13, sali klasy III F. :D

      Usuń
    2. Oprócz loga i cytatów jest także zdjęcie głównego inicjatora tego fascynującego przedsięwzięcia :-)

      Usuń
  11. A może coś z Sienkiewicza? Np. "W Pustyni i w puszczy" albo "Krzyżacy" byliby w porządku ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "W Pustyni i w puszczy" to bardzo dobry pomysł ! :)

      Usuń
  12. Teraz żałuję, że nie wzięłam udziału w Narodowym Czytaniu. Jednak w następnym roku z pęwnością skorzystam.

    OdpowiedzUsuń
  13. Jest to bardzo potrzebna akcja. Ja jestem zdania, że można by w następnej edycji połączyć style literackie. I fragmenty ,, Lalki" Prusa przeplatalbym ,, Wiedźminem" Sapkowskiego. Takie połączenie przyciągnęło by młodzież , którzy odkryli by piękno w dziełach polskich wieszczów narodowych.

    OdpowiedzUsuń
  14. Ta akcja to świetny pomysł.. Szczególnie zważając na to jak mało ludzi obecnie czyta książki.. Trzeba robić coś, aby ich do tego zachęcić i pokazać im piękno naszej polskiej literatury.. Narodowe czytanie jest świetnym pomysłem na zainteresowanie ludzi czytaniem polskich książek. Na przyszłość proponuję przeczytanie czegoś bardziej współczesnego, aby zapoznać Polaków z młodym pokoleniem pisarzy i docenić ich talent.

    OdpowiedzUsuń
  15. Narodowe czytanie pomaga nam poznać jeszcze raz największe polskie dzieła :) uważam że jest to świetna akcja powinno być takich więcej , w innych dziedzinach nauki ;)

    OdpowiedzUsuń
  16. Uważam że warto wspierać takie akcje. Ważne jest by społeczeństwo znało dzieła swoich Wieszczów Narodowych. Mam nadzieje że za rok w akcję zaangażuje się jeszcze więcej Polskich miast.

    OdpowiedzUsuń
  17. Ciekawe czy za rok faktycznie będą działa Bolesława Prusa. Choć nie czytam zbyt wiele to w 100% popieram tą akcje :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Właśnie takich akcji potrzebuje dzisiejsza młodzież która w większości nie czyta książek.Może dzięki takim akcjom mlodzież będzie częściej sięgać po literature.

    OdpowiedzUsuń
  19. Myślę, że to genialny pomysł, zważając na to, że coraz mniej osób czyta książki..Uważam, że dużo ludzi chciałoby aby czytana była poezja. Np. proponowałabym kilka dzieł Pani Wiesławy Szymborskiej. :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Myślę, że taka akcja jest dobrym pomysłem. Żałuję, że nie mogłam posłuchać fragmentu czytanego przez prezydenta miasta. :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Narodowe Czytanie jest bardzo potrzebną akcją ,ponieważ nieliczna grupa polaków czyta. Może takie akcje właśnie spowodują polepszenie stanu czytelnictwa w Polsce? W kolejnych edycjach interesujące było by przybliżyć postaci z Krzyżaków lub Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.

    OdpowiedzUsuń
  22. Sądzę, że taka inicjatywa to strzał w dziesiątkę.
    Wiele ludzi nie czyta książek i każda tego typu akcja jest jak najbardziej na miejscu.
    Miło usłyszeć, że uczniowie także i z naszej szkoły brali udział.

    OdpowiedzUsuń
  23. W kolejnych edycjach można by czytać jakąś powieść Wiesława Myśliwskiego. Na pewno też zasługiwałby na to Miłosz ze swoją "Doliną Issy".

    OdpowiedzUsuń
  24. Wspaniała inicjatywa ! Uważam ,że to bardzo potrzebna akcja . Czytanie sprawia wielka frajde, szczególnie polskich dzieł ;) W następnych latach chętnie posłuchałabym jakiegoś dramatu. Może Balladyna ?

    OdpowiedzUsuń
  25. Moim zdaniem tego typu akcje są nam bardzo potrzebne i jak najbardziej je popieram. Jestem ciekaw ilu z nas zna dokładnie załóżmy tegoroczną "Trylogię", czy komedie Fredry. Żałuję, że nie byłem na tegorocznej zamojskiej edycji Narodowego Czytania. :/ Może uda się za rok. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zna dokładnie? Jesteś optymistą Myślicielu! Nawet większość humanistów nie czytała Trylogii. A wielu z nich nie zna też wersji filmowej. A zapytaj ich o reżysera! To nie jest nawet smutne, to jest tragiczne.

      Usuń
  26. Akcja ta jest bardzo dobrym planem na to, jak propagować czytanie. Strasznie cieszę się z faktu, iż z roku na rok wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

    OdpowiedzUsuń
  27. W tamtym roku uczestniczyłam w "Narodowym czytaniu" A. Fredry i ta akcja spodobała mi się pod każdym względem. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, była wspaniała atmosfera. Mam nadzieję, że za rok też będę miała możliwość uczestniczenia w tym przedsięwzięciu. Osobiście chciałabym aby w 2015r. na takim spotkaniu była twórczość Juliusza Słowackiego :)

    OdpowiedzUsuń
  28. Myślę, że w następnych latach powinniśmy zwrócić uwagę na twórczość Juliusza Słowackiego - wielkiego pisarza, poety, który został doceniony dopiero po śmierci. Jego wiersze poruszają nawet najtwardsze serca. Narodowe Czytanie dzieł Słowackiego było by największym pomnikiem dla Tego jakże wybitnego artysty.

    OdpowiedzUsuń
  29. Wspaniała akcja! W dzisiejszych czasach popularyzacja czytelnictwa jest bardzo potrzebna, ponieważ jak wskazują statystyki, bardzo niewielka część naszych rodaków czyta książki, a szkoda, przecież jak koleżanka zauważyła, literatura polska jest taka bogata.

    OdpowiedzUsuń
  30. Bardzo udana akcja! Oby więcej takich w Polsce, to one zachęcają Polaków do czytania.
    Ja na przyszłość proponuję Quo Vadis i Przedwiośnie :)

    OdpowiedzUsuń
  31. #summertimesadness9 września 2014 11:36

    Bardzo dobrze, że powstała taka akcja, ponieważ mało osób w Polsce czyta książki. Może w kolejnych edycjach pojawią się Dziady Adama Mickiewicza :)

    OdpowiedzUsuń
  32. Takie jak akcje jak ta są naprawdę bardzo dobrym pomysłem. Chciałabym żeby w przyszłych edycjach przyszedł czas na książkę "Kamienie na szaniec" :)

    OdpowiedzUsuń
  33. Bardzo fajny pomysł ! Niestety nie miałam możliwości słuchania ale nadrobię to za rok ! :)

    OdpowiedzUsuń
  34. Uważam, że ta inicjatywa jest Polakom bardzo potrzebna. Pozwala nam przypomnieć sobie najważniejsze polskie dzieła oraz ponownie wczytać się w nie. Akcja przypomina jak czytanie jest bardzo ważne. Moim zdaniem w następnych latach powinny się tam znaleźć dzieła Jana Kochanowskiego lub "Dziady" Adama Mickiewicza.

    OdpowiedzUsuń
  35. Cieszę się, że w następnym roku będzie "Lalka". Jest to, jak do tej pory, moja ulubiona lektura. W liceum ponownie zakochałam się w czytaniu książek :)

    OdpowiedzUsuń
  36. Narodowe czytanie to doskonała inicjatywa. Dzięki temu poznajemy lepiej dzieła wybitnych polskich pisarzy oraz historię danej epoki. Mam nadzieję, że w następnych latach będzie okazja obcować z literaturą Władysława Reymonta.

    OdpowiedzUsuń
  37. Zgadzam się w zupełności z danym tematem, powinniśmy dużo czytać! :)
    Jak zawsze artykuł na wysokim poziomie :)

    OdpowiedzUsuń
  38. Artykuł jak zawsze mega ;)

    OdpowiedzUsuń
  39. Narodowe Czytanie jest akcją, która sprawia, że polskie społeczeństwo poznaje dzieła najwybitniejszych polskich autorów. W dzisiejszych czasach potrzeba jak najwięcej tego typu wydarzeń, aby młode pokolenia poznawały piękno polskiej literatury i piękno polskiego języka. Mam nadzieję, a właściwie jestem pewien, że za rok w akcję włączy się jeszcze więcej Polskich miast.

    OdpowiedzUsuń
  40. Narodowe czytanie - to jest to! W dzisiejszych czasach rzadko kto sięga po książkę, a tym bardziej dobrą lekturę. Mam nadzieje,że ta inicjatywa spowoduje, iż więcej młodych ludzi zacznie czytać polską lekturę.

    OdpowiedzUsuń
  41. Podzielam zdanie,że w akcji "Narodowego Czytania" nie powinno się traktować "po macoszemu" książek mniej znanych autorów.Wydaje mi się,że potrzeba czasem jakiejś odmiany,należy sięgać po dzieła różnych twórców,a nie "oklepanych" w szkole Mickiewicza,Fredrę,czy Prusa...Faktem jest,że społeczeństwo polskie poprzestaje na lekturze obowiązkowej, a nasze czytanie kończy się w momencie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej (oczywiście nie mam na myśli 100% naszego społeczeństwa,ale znaczną jego część).Pamiętajmy,aby propagować czytanie w naszym kraju i zachęcać do niego(chociażby rozsławiając znakomitych,jednak niezbyt popularnych polskich pisarzy)

    OdpowiedzUsuń
  42. Można by przeczytać książki A. Pilipiuka na przykład "Kroniki Jakuba Wędrowycza". Bardzo ciekawa książka, polecam ;D

    OdpowiedzUsuń
  43. Uważam, że akcja "Narodowe Czytanie" jest bardzo potrzebna, ponieważ uświadamia nam jak bogata jest polska literatura oraz zachęca Polaków a szczególnie młodych do czytania najwybitniejszych dzieł polskich pisarzy.

    OdpowiedzUsuń
  44. Cieszę się, że tego typu akcje cieszą się tak dużą popularnością! Narodowe czytanie przede wszystkim ma na celu rozpowszechnianie czytelnictwa, a także przypomina o ważnych dla naszego kraju utworach oraz ich autorach:-)

    OdpowiedzUsuń
  45. Cieszę się, że tego typu akcje cieszą się tak dużą popularnością! Narodowe czytanie przede wszystkim ma na celu rozpowszechnianie czytelnictwa, a także przypomina o ważnych dla naszego kraju utworach oraz ich autorach:-)

    OdpowiedzUsuń
  46. Widzę że Narodowe Czytanie z roku na rok coraz bardziej rośnie w siłę ;) Myślę że w przyszłych edycjach akcji nie powinno zabraknąć dzieł wybitnych poetów takich jak np. Juliusz Słowacki czy Jan Kochanowski.

    OdpowiedzUsuń
  47. Akcja jest fajna i ciekawa w dzisiejszych czasach, kiedy prawie nikt nie czyta książek. Zachęcam do czytania ksiązek bo wart.

    OdpowiedzUsuń
  48. Fajny pomysł z tym "Narodowym czytaniem". Osobiście wprowadziłabym małe zmiany dotyczące czytanych książek. Tak jak wspomniała moja poprzedniczka #ag, powinniśmy zacząć propagować tych mniej znanych albo po prostu innych, polskich pisarzy. Nie twierdzę, że Mickiewicz,Fredro albo Prus są bezwartościowi ale każdy już ich zna. A jak coś się już zna, to się po to drugi raz nie "sięga" - w tym przypadku po książkę. Mimo wszystko nadal twierdzę, że "Narodowe Czytanie" jest dobrą inicjatywą ;)
    Pozdrawiam,
    #hasztag

    OdpowiedzUsuń
  49. Świetna akcja. Uważam , że powinno się organizować więcej takich wydarzeń w roku.

    OdpowiedzUsuń
  50. Całe szczęście że istnieją takie akcje, stan czytelnictwa w Polsce jest przerażający należy przekonywać ludzi by się gali po polską literaturę

    OdpowiedzUsuń
  51. Z chęcią posłuchałabym "Cudzoziemki" w wykonaniu Prezydenta Zamościa.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja właśnie też, zresztą napisałam już to wcześniej w komentarzu. Cieszę się, że mam poparcie. Pozdrawiam Cię, anjonimie! :)

      Usuń
  52. "Narodowe Czytanie" to wspaniała akcja. Tak mało osób w dzisiejszych czasach czyta książki, więc popularyzacja czytania jest jak najbardziej potrzebna. Myślę jednak, że oprócz klasyki do akcji mogłyby zostać włączone też inne rodzaje literatury polskiej.

    OdpowiedzUsuń
  53. ๓คlเภ๏ฬค*10 września 2014 07:42

    Bardzo ciekawy post ;)
    ,,Narodowe Czytanie'' to bardzo słuszna inicjatywa,gdyż w obecnych czasach mało osób sięga po książki,a dzięki takiej akcji, można zachęcić do tego dużo osób(jedni przyjdą poczytać,a inni z ciekawości ;D ).Choć w tym roku nie mogłam uczestniczyć w tej akcji, to mam nadzieję,że za rok mi się uda ;)

    OdpowiedzUsuń
  54. Uważam, że akcja "Narodowe Czytanie" to bardzo dobry pomysł, szczególnie że niewiele osób sięga po polską literaturę. Mam nadzieję, że coraz więcej osób zacznie uczestniczyć w tego typu akcjach. :>

    OdpowiedzUsuń
  55. Bardzo ciekawy post. Żałuje że nie mogłem być z wami na Rynku Wielkim. :(

    OdpowiedzUsuń
  56. Świetny artykuł, jak zawsze :) Pozdrawiam :*

    OdpowiedzUsuń
  57. Narodowe czytanie to fantastyczne przedsięwzięcie, w szczególności, że miałam okazję w nim uczestniczyć. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również usłyszę pana Prezydenta. W jego wykonaniu nawet najnudniejszy fragment staje się jakby "mini przedstawieniem".

    OdpowiedzUsuń
  58. Chociaż osobiście, kiedy czytam książkę wolę mieć z nią "chwilę prywatności", to uważam takie akcje za świetny pomysł. Sądzę, że wspólne czytanie pomaga w poprawie relacji międzyludzkich. W XXI wieku ludzie mają tak mało czasu dla siebie nawzajem, a co dopiero dla książki. "Narodowe Czytanie" jest więc nie tylko szansą na bliższe zapoznanie się ze wspaniałą literaturą, ale i okazją do spotkania i miłego spędzenia wolnego czasu. W przyszłym roku na pewno wezmę udział w tym wydarzeniu :)

    OdpowiedzUsuń
  59. Też uważam ,że książkę powinno się czytać samemu aby móc poczuć klimat ,lecz w dobie komputerów , internetu , smartfonów i telewizji , każda inicjatywa na rzecz czytania to dobra inicjatywa :)

    OdpowiedzUsuń
  60. Dokładnie! Narodowe Czytanie to potrzebne przedsięwzięcie, może skłoni to wreszcie nasz naród do czytania polskich lektur

    OdpowiedzUsuń
  61. Pan prezydent miał świetny pomys by zachęcić do czytana książek a według mnie można by przecztać sage wiedzmin jest po poprostu świetna

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mati chodzi tu o promowanie Polskich dzieł które są klasykami , czymś co jest w naszej kulturze od lat. Jednak niewątpliwie wiedźmin to ciekawa literatura :)

      Usuń
  62. Muszę powiedzieć, że Narodowe Czytanie wg tego wpisu sprawił, że jestem pełna podziwu, że Zamość tak pomysłowo zorganizował to święto. Chyba wezmę się za polską literaturę. :P

    OdpowiedzUsuń
  63. Fajne, że takie akcje się odbywają. Sama częściej sięgam po obcojęzyczne książki, niż po te pisane w naszym ojczystym języku, ale może się w końcu zdecyduję powalczyć.
    Brałam kiedyś udział w podobnej akcji, tyle że wtedy chodziło o czytanie Biblii. Szkoda, że o tym dowiedziałam się dopiero po fakcie, bo pewnie skusiłabym się i przyszła.

    OdpowiedzUsuń
  64. Uwielbiam czytać książki. Nie tylko polskie ale także obcojęzyczne. Słowa Wisławy Szymborskiej na początku reportażu mówią prawdę. Uwielbiam sięgać na półkę po książki. Moim ulubionym polskim pisarzem jest Małgorzata Musierowicz, a wszystko zaczęło się od ,,Opium w rosole".

    OdpowiedzUsuń
  65. Zdecydowanie wezmę udział w tej akcji za rok. Uważam, że czytać powinien każdy człowiek,niezależnie od wieku Szkoda, że w naszej szkole nie ma spotkań koła czytelniczego, na którym moglibyśmy omawiać książki różnego gatunku :(

    OdpowiedzUsuń
  66. Byłam uczestnikiem w tym roku i bardzo mi się podobała. Na 100 % w następnym roku wezmę udział. Bardzo ciekawy post.

    OdpowiedzUsuń
  67. herbu Z*ielona Pi*etruszka27 października 2014 14:22

    W tym roku miałam okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Pan prezydent Zamojski miał niezwykły głos, czytając fragmenty batalistyczne. Dodatkowo mój egzemplarz "Pana Wołodyjowskiego" dostał pieczątkę. Coś czuję, że w przyszłym roku zabraknie dla nas miejsca na Rynku, tyle nas będzie :)

    OdpowiedzUsuń