12 września 2014

Moje hobby, mój świat


          Motocykle  to pasja


Motocykl-to nie tylko pusty  dźwięk, 
to życie pisane snem, co piękne jest,
to zabawka, która pomoże Ci przetrzymać okropne dni, 
gdy czułości zabraknie  Ci... 
(Mateusz "Malina" Łukaszek)

Motocykle są moją pasją już od dzieciństwa. Wszystko zaczęło się, kiedy mój brat dostał pierwszy motocykl. Od tamtej pory wspólnie dzielimy tę pasję: oglądamy programy motoryzacyjne, naprawiamy motocykle i składamy modele. Moim marzeniem jest to, aby zdobyć prawo jazdy i kupić motocykl. Mogłabym się zapisać do Zamojskiej Grupy Motocyklowej i razem z jej członkami pasjonować się motocyklami.

Wszystko zaczęło się od dwukołowego pojazdu. W 1895    roku    Gottlieb    Daimler   i Wilhelm Maybach wyposażyli go w opracowany wspólnie silnik benzynowy. Pradziadek obecnych pojazdów miał 0,5 KM i osiągał 12 km/h. Pierwszy motocykl świata powstał w 1895 roku. Pod koniec sierpnia Gottlieb Daimler złożył wniosek patentowy, który opisywał kombinację drewnianego roweru z silnikiem spalinowym. Pierwszą jazdę na protoplaście współczesnych motocykli odbył Wilhelm Maybach. Niemiecki inżynier pokonał kilkukilometrową trasę z Cannstatt do Untertürkheim w tempie 12 km/h. Drewniana konstrukcja okazała się gwoździem do trumny Reitwagena. Maszyna została strawiona przez ogień w 1904 roku. 
Polskie motocykle. Polskie motocykle zaczęto produkować na początku lat dwudziestych przez Henryka Choińskiego. Pomimo skromnych warunków, w jakich powstały,   były na tyle udane, że sprawdzały się w roli motocykli prowadzących kolarza w popularnych wówczas wyścigach sztajerów. Taki był początek polskich motocykli. Po wojnie, w latach rozkwitu PRL-u, powstało wiele nowych marek polskich motocykli , ale nie było to już to samo, co przed wojną.
Lech. To pierwszy produkowany seryjnie motocykl. Wprawdzie łączna produkcja w latach 1929-32 nie przekroczyła kilkudziesięciu sztuk, lecz wysoka jakość i interesująca konstrukcja sprawiły, że cieszył się dużym uznaniem, potwierdzając swą sprawność w imprezach sportowych. Pomimo profesjonalnego podejścia wytwórców i dobrych warunków produkcji w zakładzie znajdującym się w Opalenicy Wielkopolskiej, produkcja Lechów została wstrzymana wobec piętrzących się trudności gospodarczych w kraju.

Inne polskie konstrukcje to:
Sokół                                                                    WFM

SHL                                                                 WSK
W późniejszych latach do Polski zostały sprowadzone zagraniczne marki motocykli, które w Polsce zdobyły wielką popularność. Zaliczamy do nich m. in: Simsony i MZ.
W XXI wieku w Polsce popularne stały się: Suzuki (zwane przez motocyklistów jako Suzi), Kawasaki (Kawa), Honda (Hanka) i Yamaha. Jest to tak zwana ,,wielka czwórka''.
 

Będąc przy tym temacie, chciałabym zwrócić jeszcze uwagę na czterech muszkieterów na mechanicznych rumakach, czyli na historię stunterskiej rodziny z Zamościa - FRS Zamość. Grupa powstała w 2006roku  i od tamtego czasu ciągle doskonali swoje umiejętności jazdy ekstremalnej, rywalizuje na zawodach, walcząc o jak najlepsze pozycje oraz wykonuje pokazy na różnego typu imprezach masowych. Członkowie grupy wszystko robią  z wielkim zaangażowaniem   i profesjonalizmem. Każdą wolną chwilę poświęcają na treningi i doskonalenie techniki jazdy, aby ich pokazy zachwycały i pozostawały na długo w pamięci widzów, a zarazem były maksymalnie bezpieczne.  Obecnie grupę tworzą trzy osoby: (kiedyś należał jeszcze Hubert Raptowny) Sebastian Bełz (zawodnik, koordynator grupy); Łukasz Bełz (zawodnik); Kamil Bełz (zawodnik). 

Hymn motocyklistów.
Podobno czymś zwykłym twór ludzki jest zgoła,
Chwała jednak temu, kto wynalazł koło.
Miast czterech wystarczą nam tylko te dwa,
Radości w dodatku z nich więcej świat ma.
Rumaka kopnięcie czujesz, gdy dasz gaz,
To horda szaleńców w swej największej z szarż.
Na stalowych osłach mkniemy dziś przez kraj,
Sławiąc imię tego, kto dał nam ten raj.
Krzyk opon wibruje, to bieżnika jęk,
Tak właśnie być musi, tego właśnie chcę!
Kolano przy ziemi, tygrysi to skok,
Gdy z radosnym rykiem silnika mkniesz w mrok.
Od zera do setki w sekundy rwiesz trzy,
Runęły granice, pędzisz ile sił...
Zuchwale zakrzyknąć aż wtedy się chce:
"Me ciało jak umysł jest szybkie, czyż nie?"
Dlaczego w skrajnościach szczęścia szuka człek?
Dlaczego czas traci na ryzyka wdzięk?
Niektórych głębin nęci nieskończona toń,
Drudzy o stromą skałę oprzeć pragną dłoń,
W niepogodę następni krążą pośród fal,
Kolejnych zaś nieodparcie wzywa nieba dal.
Na motorze rzecz prostą cała zdaje się:
żadne zbędne koncepcje nie dogonią cię.
Intensywność sprawia, że myśli i sny,
Zostawią cię w spokoju, nie zaszkodzą ci.
Przeżycie jest tak silne, że spoczywasz w nim,
Podczas gdy srebrna strzałka za "dwusetką" lśni.
Gdy wszystko wokół przepływa, sztuka cała w tym,
By spocząć właśnie w chwili,
Bo chwila to TY.
           
Na zakończenie chciałabym wspomnieć o opiniach innych ludzi na temat motocyklistów. Dużo osób twierdzi, że motocykliści to szaleńcy i dawcy organów, którzy jeżdżą tylko dla ,,szpanu''. Dla nich to nie jest zwykła jazda - to miliony wspomnień, tysiące przygód, niezapomnianych chwil  i kilkaset zwiedzonych miejsc. Dla nich to po prostu PASJA. Jeden z motocyklistów powiedział: Jazda motocyklem to niebezpieczna gra, która nie zna słowa strach. To tylko chwila, czysta adrenalina...Dziś zamiast krwi, ona płynie w moich żyłach! Ja nie szukam śmierci...ja gonię swoje marzenia.

Kinga 

Grafika:
http://m.onet.pl/_m/4d8cb1e0585ebe56134bb1ebaf17de8b,0,1.jpg
http://naszglospoznanski.pl/wp-content/uploads/motocykl-opalenica.jpg
http://www.sokoly.com.pl/images/articles/rt_sokol_art_01.jpg
http://polskajazda.pl/db/images_thumb_585032_526_396_adaptive.jpg
http://ogloszenia.motocyklowe.info/sprzedam-shl-m11-motocykl-zabytkowyi-2097-d-0.jpg
http://www.historia.swidnik.net/sites/default/files/imagecache/640x480f/images/WSK%20M06.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f9/Simson_s51.JPG
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/MZ_ETZ_125-150_on_grass.jpg
http://www.v10.pl/archiwum/motocykle/suzuki/gsx_r750/Suzuki%20GSX-R%20750%202007.jpg
http://www.motocykle-gdynia.pl/katalog/kawasaki_ninja_zx-10r.jpg
http://www.motor.com.co/files/article_main/uploads/2015/05/25/55635ccd27aa1.jpeg

93 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy temat postu :D. Wiele ludzi uważa jazdę motocyklem za coś nierozsądnego, jednak ja podzielam zdanie autorki. W sumie nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak żargon odnoszący się do motocykli :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również tak uważam. Jednak dalej należy pamiętać o tym, że niektórzy przesądzają z brawurą.

   Usuń
 2. Mój dziadzio jeździł na motocyklu, pewnie był to potomek Lecha. W ogóle nie sądziłam, że motocykliści mogą mieć swój hymn, niesamowite...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesujący post, można dowiedzieć się kilku przydatnych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. WOW! Motocykle to naprawdę ryzyko. Podziwiam Twoją pasję, jako że jesteś dziewczyną. Zaciekawił mnie Twój post. Każda osoba powinna mieć swoją pasję, która sprawia, że czujemy się odprężeni i wolni. Kinga-szacun! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Motocykle to wspaniała pasja, chociaż bardzo niebezpieczna.
  Tak jak autorka napisała, większość ludzi uważa motocyklistów tylko za tzw. ,,dawców" ale dla nich oprócz motocykli nie liczy się nic więcej, dbają o nich jak o nikogo innego.To wspaniali ludzie ze znakomitą pasją. Podziwiam ich za odwagę i zazdroszczę adrenaliny.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że powstał taki artykuł, bo właściwie podzielam zdanie Kingi, o tym, że motocyklistów źle się traktuje. Z góry społeczeństwo zakłada, że osoby, które jeżdżą motocyklami mają na celu wygłupy i wariactwa na drogach, ale to przecież pasja jak każda inna. Osobiście bałabym się sama jeździć motocyklem, ale chciałabym kiedyś przejechać się Harleyem. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie również zawsze interesowały motocykle, jednak na swój własny jeszcze się nie zdobyłam.. Ale w przyszłości.. Kto wie ? Uważam że to niezwykle ciekawa pasja.. Kocham adrenalinę i jestem pewna, że jazda motocyklem na pewno sprawiłaby mi frajdę :) Życzę Ci, abyś nadal " goniła swoje marzenia ". Powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 8. #goodrefrections12 września 2014 11:56

  Nie wiedziałam, że motocykliści mają swój hymn ;) Osobiście bałabym się kiedykolwiek przejechać motocyklem ;)
  Trzymam kciuk, żeby spełniło się twoje marzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Podziwiam i gratuluję ;-) Naprawdę warto mieć swoją pasję bez względu na to co mówią o niej inni.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję Ci takiej pasji, szczególnie że jesteś dziewczyną. Życzę Ci spełnienia marzeń o swoim własnym motocyklu oraz znalezienia się w Zamojskiej Grupie Motocyklowej. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeden z ciekawszych postów jakie tu znalazłam ! Świetny naprawdę :) Przypominasz mi moją przyjaciółkę, która tak jak Ty kocha motory i ciągle nawija o swojej pasji :) Życzę Ci abyś zdała prawo jazdy i miała swój wymarzony motor :) !

  OdpowiedzUsuń
 12. Motocykle to nie tylko pasja dla wielu to drugie życie ,inny wymiar. Wiem coś o tym przez ostatnie 3 lata wiele się o nich dowiedziałem. Wspaniała pasja :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszyscy mówią, że wypadki są winą motocyklistów, a przecież aż 90% wypadków motocyklistów jest z winy kierowców samochodów! Czasem trzeba się zastanowić co jest bardziej niebezpieczne ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Szczerze mówiąc znam się na motocyklach, jak" wilk na gwiazdach" i do tej pory myślałam w duchu, że są nieciekawe, a tu takie zaskoczenie- Twój post naprawdę mnie zainteresował. Dowiedziałam się paru ciekawostek, dzięki którym będę mogła zabłysnąć w towarzystwie moich kolegów, którzy interesują się motoryzacją :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zawsze gdy słyszę w oddali rozpędzony motocykl, to mam ciarki na całym ciele. Kiedyś byłam na festiwalu, na którym odbywał się zlot motocyklowy. Moment, w którym wszyscy odpalili swoje maszyny był niesamowity! Mam nadzieję, że kiedyś i mi będzie dane poczuć taki zastrzyk adrenaliny.

  OdpowiedzUsuń
 16. Post jest interesujący i ciekawy. I chciałabym zwrócić uwagę na to, że napisała go dziewczyna-Kinga, świadczy to więc o tym, że nie tylko mężczyźni znają się na motocyklach czy samochodach i mają pasje z tym związane, tak jak jest powszechnie uznawane :) Kinga też zwróciła uwagę na negatywne postrzeganie motocyklistów w społeczeństwie. Mam nadzieję, że kiedyś opinie negatywne, zmienią się w te pozytywne. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie miałam pojęcia, że motocykliści mają swój własny hymn.. Bardzo podoba mi się napisany przez Cb post oraz zdjęcia, które w nim umieściłaś, bo to pokazuje, że motocykliści nie są złymi ludźmi, tylko jak każdy chcą spełniać swoje marzenia, co również potwierdza wypowiedź motocyklisty, która zamieściłaś w swoim artykule: Jazda motocyklem to niebezpieczna gra, która nie zna słowa strach. To tylko chwila, czysta adrenalina...Dziś zamiast krwi, ona płynie w moich żyłach! Ja nie szukam śmierci...ja gonię swoje marzenia.

  OdpowiedzUsuń
 18. W przyszłości mam zamiar zakupić motor, ale byłby on przystosowany do Enduro ponieważ chciałbym czasem "pośmigać" po bezdrożach. :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo ciekawy post. Kto jest autorem hymnu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ๓คlเภ๏ฬค*15 września 2014 11:52

   Autorem hymnu jest Manfred Maier ;)

   Usuń
 20. Ależ się zdziwiłam, gdy pod koniec postu zobaczyłam imię dziewczyny... :D Znam kilku takich pasjonatów motocykli jak Ty. Mogą godzinami mówić o swoich zainteresowaniach związanych z motoryzacją. Myślę, że są motocykliści-szaleńcy oraz tacy, którym życie jest miłe, a motocykle to po prostu ich wielka pasja. Widzę, że Ty należysz do tych drugich. Tak trzymaj.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się zdziwiłam, gdy okazało się, że autor, a właściwie autorka postu to nie jakiś Michał, Piotrek czy Kuba, tylko Kinga :) Gratuluje pasji :)

   Usuń
 21. Kolejny świetny post :) Zaciekawiła mnie twoja pasja również interesuję się motocyklami. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Jeden z ciekawszych postów jaki czytałem. Bardzo fajny temat i nawiązanie do pogoni za marzeniami.

  OdpowiedzUsuń
 23. Zdziwiłam się, że autorką postu jest dziewczyna! Podziwiam Twoją pasję, ponieważ sama chyba bałabym się wsiąść na jakikolwiek motocykl. :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Mimo, że nie przepadam za motocyklistami i raczej nie postrzegam ich pozytywnie, historia polskich motocykli zainteresowała mnie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 25. A mnie nie dziwi to , że dziewczyna jest autorką tekstu. Często bywam na różnych zlotach motocyklowych i jest tam tak samo dużo kobiet jak i mężczyzn :) Interesujący post .

  OdpowiedzUsuń
 26. Znalazłam jeszcze jedną, myślę żę ciekawą wypowiedź motocyklisty:
  "Ile ra­zy słyszałem....
  Po co Ci mo­tocykl ?
  Za­bijesz się !
  Wa­riat !
  Niektórzy chcieli­by og­ra­niczyć nasze marzenia.
  Niektórych og­ra­nicza strach przed nimi.
  Mnie og­ra­nicza tyl­ko prędkość a pcha do przo­du miłość,
  którą zro­zumieją ludzie z pasją. "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ๓คlเภ๏ฬค*15 września 2014 11:54

   Zgadzam się z tymi słowami, bo tylko ludzie z pasją umieją dostrzec miłość i piękno jakie istnieje w motocyklach :)

   Usuń
 27. Mój wujek wręcz kocha motocykle. Ma ich aż 7. Za każdym razem, gdy mnie odwiedza opowiada o nich. Twój post doskonale obrazuje jego fascynację motocyklami. Świetny post.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ zbieg okoliczności, mój wujek również ma słabość do motocykli. I też ma ich aż 7 :)

   Usuń
  2. Może mówicie o jednym, tym samym wujku :D

   Usuń
  3. Może tak a może nie :D

   Usuń
 28. Motocykle to zdecydowanie nie moja bajka .Moja przyjaciolka rowniez je uwiwlbia ;) Dzieki niej mialam okazje sprobowac ile adrenaliny dostarcza jazda na motocyklu ,jednak mnie to nie wciagnelo .

  OdpowiedzUsuń
 29. Stary dobry komar najlepszy :) Ostatnio w Tomaszowie był zlot starych motocykli. Co to było za wydarzenie! Piękne stare motory coś wspaniałego :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Mój brat - tak jak większość - nie lubi motocyklistów. Denerwuje go to, że jeżdżą tak szybko, w szczególności przez miasto, gdzie pełno samochodów. Trochę się z nim zgadzam, niektórzy kierowcy motocyklów zachowują się bardzo nierozważnie na drodze, lawirują pomiędzy innymi pojazdami, pojawiają się znikąd. Może nie podzielam Twojej pasji, Kingo, ale rozumiem Cię - niektóre motory to cuda. Bądź ostrożna! Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Dosyć niebezpieczna pasja i nietypowa jak na dziewczynę, ale jak najbardziej życzę Ci powodzenia w spełnianiu marzeń! :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Kinga po pierwsze to chcę Ci podziękować za napisanie tego postu, bo również jestem dziewczyną i kocham motocykle. Może nie znam się na nich zbyt dobrze, ale uwielbiam ten ryk silnika to sprawia że mam ciarki na plecach, zawsze było to dla mnie coś ekscytującego i wiem że nigdy się to nie zmieni. Całym swoim sercem jestem oddana motocyklistom i kiedyś kto wie może dołączę do grona tych szczęściarzy lub jakby to można powiedzieć dołączę do grona "dawców narządów" ;) Genialny post, tak trzymaj Kinia :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Świeny post na tym blogu pojawia się coras więcej interesujących rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 34. Bardzo dobry post. W pełni oddaje Twoje zainteresowanie pasją :) Myślę, że motocykle to też dobre hobby. Nieco zdziwiło mnie to, że na końcu podpisała się dziewczyna, lecz nigdzie nie jest napisane, że ta motocykle są zarezerwowane dla facetów. Kobieta na motorze to rzadki, ale niesamowity widok. Życzę powodzenia w realizowaniu marzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Uważam że bardzo ciekawy temat postu.
  Motocykle są pasją wielu ludzi i uważam, że to co mowia ludzie, że motocykliści powodują dużo wypadków nie jest do końca prawdą, ponieważ jest to też w dużym stopniu wina kierowców samochodów. Ale trzeba pamiętać - wszystko z głową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam każdemu raz w życiu przejechać się jednym z "Wielkiej Czwórki " przeżycie nie do opisania

   Usuń
  2. +kocur

   Również cieszę się, że ktoś dodał post o motocyklach. Ogromny plus dla autora!

   Usuń
  3. ๓คlเภ๏ฬค*15 września 2014 11:56

   + Kanapka zgadzam się z Tobą, jazda na jednym z ,,Wielkiej Czwórki'' jest cudowna i jestem pewna,że każdy kto tego doświadczył nie żałuje :D

   Usuń
 36. Każdy ma prawo by spełniać swoje marzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Chciałabym się kiedyś przejechać na motocyklu ;-) Niech ktoś mnie zabierze na przejażdżkę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 38. Każda pasja nie jest zła :) i nie ważne kim się jest najważniejsze by sprawiało to przyjemność ;)

  OdpowiedzUsuń
 39. Ten post jest rewelacyjny !!! :)Moim marzeniem od zawsze było kupić sobie własny motocykl i mknąć w siną dal by poczuć wiatr we włosach.

  OdpowiedzUsuń
 40. Bardzo ciekawy post. Motocykl to coś co może oderwać nas od szarego, zwykłego życia i dodać trochę adrenaliny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ๓คlเภ๏ฬค*15 września 2014 11:59

   #Caroline dokładnie...jadąc na motocyklu człowiek nie myśli o problemach.Dla niego,liczy się wtedy tylko jazda,,gdy zakładam kask, zaczynam inaczej patrzeć na świat'' :)

   Usuń
 41. +niezapowiedziana14 września 2014 11:58

  Nigdy nie interesowałam się motocyklami, ale dzięki temu postowi dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na ten temat. Może mój stosunek się do nich zmieni.
  Życzę Ci spełnienia marzeń i planów związanych z Twoją pasją.

  OdpowiedzUsuń
 42. Każdy z nas ma jakąś pasję. Osobiście nie interesuję się motocyklami ale z miłą chęcią czytam takie rzeczy. Warto jest dowiadywać się czegoś nowego, nieznanego :)

  OdpowiedzUsuń
 43. "Ja nie szukam śmierci...ja gonię swoje marzenia."- Piękne słowa, widać że autor naprawdę kocha motocykle. Motocykle dla mnie to piękne maszyny. Cieszę się, że ktoś napisał o nich post i to w dodatku dziewczyna.

  OdpowiedzUsuń
 44. Motory to jest coś, w dwie sekudy do setki. Kto by nie chciał mieć motora. Podziwiam ludzi którzy jeżdzą na tych bestiach :3

  OdpowiedzUsuń
 45. Jazda na motocyklu jest wielką frajdą. Niegdyś również się tym interesowałem. Było to moje wielki hobby. Nigdy nie miałem okazji przejechać się WSKą. Jest to moje wielki marzenie.

  OdpowiedzUsuń
 46. Bardzo ciekawy post i piękne zdjęcia motocykli :)

  OdpowiedzUsuń
 47. #summertimesadness14 września 2014 13:25

  Bardzo ciekawy post ;) Nie wiedziałam, że motocykliści mają swój hymn ;D

  OdpowiedzUsuń
 48. Stare motocykle mają dusze, nowe zaś nie posiadają tego. Pochodzą z fabryk i palą bez problemu lecz nie urzekają swą historią każdego.

  OdpowiedzUsuń
 49. Super post. Sam osobiście zamierzam kupić jakiegoś jednoślada typu cross. Czekam na równie ciekawe posty jak ten :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Naprawdę ciekawy post, a pasja jeszcze lepsza ;) Kinga, podziwiam za odwagę, tylko zastanawia mnie, czemu nie dołączyłaś do Zamojskiej Grupy Motocyklowej. Dbaj o swoje hobby ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ๓คlเภ๏ฬค*15 września 2014 12:02

   mam zamiar dołączyć jak kupię sobie motocykl, czyli najprawdopodobniej w następnym roku :)

   Usuń
 51. wow, to jest super. Jednak, że jestem osobą raczej spokojną i bojaźliwą, przerażają mnie. Kiedyś spotkałam się z cytatem "Po za tym motocyklem nie mam nic, jeśli cos zacznie trzymac mnie na ziemi, nie martw się- zwolnie" Jednakże nie uważam ich za dawców (nawet w razie wypadku mają tak zniszczone organy, że nie nadają się na przeszczep :)) tylko za osoby, które spełniają swoje marzenia. Przecież czy ktos skacze z samolotu, gra w piłkę nożną czy jeździ motocyklem to to samo- pasja. A bez niej nasze życie nie miałby sensu :)

  OdpowiedzUsuń
 52. Super, ślicznie zdjęcia. Interesujący artykuł. Uwielbiam motocykle !

  OdpowiedzUsuń
 53. Sam mam MZ etz 251 i wiem jaki to wspaniały okaz . Też się pasjonuje motocyklami :)
  Wspaniała pasja.

  OdpowiedzUsuń
 54. Bardzo interesujący artykuł. Zdjęcia aż oko cieszą. Najfajniejsza WSK :)

  OdpowiedzUsuń
 55. Marzy mi się zielony kawasaki... ^.^
  Zrobię na nim rundkę po Europie

  OdpowiedzUsuń

 56. Niesamowity temat! Nie sądziłam, że motocykle mogą tak jednoczyć ludzi. Uwielbiam, jak ktoś ma pasję, która w całości go pochłania.

  OdpowiedzUsuń
 57. Naprawdę ciekawy artykuł . Z tego co wiem, gdy raz ktoś zacznie jechać motorem nie chce przestać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ๓คlเภ๏ฬค*15 września 2014 12:05

   Dokładnie Mike :) Pierwszy raz usiadłam na motocyklu w wieku 9 lat i do tej pory mnie to fascynuje :D

   Usuń
 58. Bardzo ciekawy temat.
  Każde słowo połykałem i każde kolej coraz lepiej smakowało.
  Motocykle to moja pasja.
  Miło że wiele ludzi też lubi motocykle.

  OdpowiedzUsuń
 59. Mam nadzieję , że uda zrobić Ci się prawo jazdy i kupisz wymarzony motocykl. Po za tym motocykle to przepiękna pasja.

  OdpowiedzUsuń
 60. Bardzo ciekawy post. Miło, że podzieliłaś się z nami swoją pasją. Mało które dziewczyny interesują się motocyklami. Nie wiedziałam że motocykiści mają swój hymn. :)

  OdpowiedzUsuń
 61. Masz bardzo oryginalną pasję i bardzo ciekawie ją opisałaś. Jestem pewna że jazda na motocyklu to wspaniała przygoda, jednak ja bym się bała. :)

  OdpowiedzUsuń
 62. Genialny temat! Oby więcej takich artykułów :)

  OdpowiedzUsuń
 63. Kocham motocyklistów. Cudowna pasja, cudowni ludzi i miliony cudownych chwil.

  OdpowiedzUsuń
 64. Też jestem wielkim miłośnikiem motocykli :) Miło wpaść na taki post. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 65. Uwielbiam motocykle. Tak samo nie mogę się doczekać kiedy zrobię prawo jazy i kupię sobie mój pierwszy motor.

  OdpowiedzUsuń
 66. Motocyklisci sa bardzo intrygujacymi ludzmi :P ! Zazdrosze takiej pasji, ktora potrafi pochlonac Cie i rozkochac w sobie!

  OdpowiedzUsuń
 67. ๓คlเภ๏ฬค*15 września 2014 12:15

  Wszystkim bardzo dziękuję za miłe słowa :) Mam nadzieję,że tym postem uświadomiłam niektórym osobom,że motocykliści nie są ,,dawcami organów'' lecz ludźmi z wielką pasją :)
  Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie czemu tyle osób zdziwiło się,że jestem autorką tekstu,jeżeli już od dawna wiele dziewczyn gra np.w piłkę nożną czy jeździ samochodami :D
  Mam również nadzieję,że kogoś zachęciłam, by pogłębiał swoją motoryzacyjną pasję(pamiętajcie, motocyklistów i motocyklistek jest naprawdę dużo :D )

  OdpowiedzUsuń
 68. Jeszcze nie miałam okazji jeździć motocyklem ale na pewno kiedy taka się nadarzy, to z niej skorzystam! To niesamowite jak bardzo te "dzisiejsze" motocykle różnią się od tych, którymi jeździli nasi dziadkowie.

  OdpowiedzUsuń
 69. Motocykliści to ludzie z wielką pasją i odwagą. Podziwiam ich, bo mi również w pewnym stopniu "podobają" się motocykle i szybka jazda. Artykuł jest świetny! A wszystkim motocyklistom życzę przyczepności i niech będzie z wami Pan.

  OdpowiedzUsuń
 70. Uwielbiam motocykle i już planuję zrobić prawo jazdy na ten pojazd,a artykuł świetny!

  OdpowiedzUsuń
 71. Też uwielbiam motocykle! :) Mój brat zaraził mnie tą pasją, on sam należy do Zamojskiej Grupy Motocyklowej. Mam nadzieję, że zapracuje kiedyś na swój własny motocykl :) Lewa w górę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 72. Piękna pasja! Uwielbiam patrzeć na motocykle i słuchać głośnego ryku silnika! Chciałbym kiedyś przejechać się jakimś szybkim motocyklem, jednak myślę, że nie zdecydowałabym się nigdy na prowadzenie tego typu pojazdu. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 73. Ja również uwielbiam motocykle,a Kawasaki to w szczególności. Oby więcej takich artykułów ;)

  OdpowiedzUsuń
 74. Uwielbiam ludzi z pasją.
  Powodzenia w spełnianiu marzeń. :)

  OdpowiedzUsuń
 75. M jak Maszyna dostarczająca wszystkim szczęście
  O jak oktany, których wciąż trzeba więcej
  T jak turbina, świszcząca zamiast serca
  O niczym olej, smarujący wnętrze mojego dziecka
  C Jak cylindry, rzędowo bądź w układzie V
  Y jak yoshimura, wywołująca szał
  K jak kooperajca, Człowieka z motocyklem
  L niczym lewarek, który nacisnę zanim zniknę
  Teraz dwa sprawne ruchy, Przepustnica na maxa
  Muśnięcie lusterkami, wyprzedzając dwa auta,
  Ja pomiędzy liniami, bo tam jest moje miejsce,
  Redukcja, tylni hamper, kolano, ziom coś jeszcze ?
  To uzależnia bardziej, niż sex czy narkotyki !
  Przez motocykle bracie, ja mam nerwowe tiki,
  Gdy siedząc, w nudnej klasie usłyszę, dźwięk sześć sety
  Automatycznie się uśmiecham, wyglądam jak kretyn

  Ref:
  Żyje by jeździć, jeżdżę po to by żyć
  Nie oddam tego za nic ja nie chce zmieniać nic
  To moje życie i mój świadomy wybór
  Nie oddam moje pasji, za parę nędznych wygód/x2

  Od wielu ludzi słyszę, że mam nasrane w głowie
  Że jeżdżę jak idiota i śmierci się nie boje,
  Często i bez powodu łapie mnie skurcz nadgarstka
  Odkręcam pełną pizdę, i zaczyna się jazda,
  14 centymetrów dzieli mnie od zderzaka,
  środek ciężkości nisko, więc nagle się wyłaniam,
  W lusterku osobówki, pojawiam się i znikam,
  Na drodze niczym ninja, Robię za wojownika
  Mówisz dawca organów, Ja w pełni się z tym zgodzę
  Lecz strzeż mnie od wypadków i pobłogosław Boże
  mój odcinek specjalny: Lutcza - Korczyna tutaj bije rekordy w baku świszczy benzyna
  8 tysięcy i więcej obrotomierz szaleje czuje prace silnika
  Lecz wiem może być lepiej dlatego ziom redukcja
  Manetka do oporu Mamo powoli wracam więc zaraz będę w domu

  Ref:
  Żyje by jeździć, jeżdżę po to by żyć
  Nie oddam tego za nic ja nie chce zmieniać nic
  To moje życie i mój świadomy wybór
  Nie oddam moje pasji, za parę nędznych wygód/x2

  Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż potrafi latać
  Widocznie mój, zapierdala na dragach, Tak
  Zakładam kask i świat staje się piękny,
  Kocham ten stan i jestem zdrowo pierdolnięty
  Na punkcie rapu, prędkości, motocykli
  Oddany im bez reszty, zaczynam brat kolejny wyścig
  To jest choroba, z której się nie wyleczę nigdy
  Pozdrawiam Lewa w Górę, Jesteśmy braćmi wszyscy.
  Życie to wyścig, ja żyje po to by wygrywać,
  Urodziłem się po to by swe życie zdobywać
  Odkrywam swe talenty, niczym Pan Dural braki
  W mym pojęciu o Polskim, wierszach no i czymś takim
  Chodź i to jest potrzebne by wstać i się pozbierać
  Nie będę nigdy szmatą nie dam się poniewierać
  Ja mam swoje zasady, poglądy przekonania
  Nie wmówisz mi baranie, że śnieg jest ciepły nara
  Rób zawsze to co kochasz nie oddaj tego za nic
  Zapamiętaj te słowa, W twym życiu nie ma granic
  Wystarczą tylko chęci, Zacięcie i marzenia
  A Ogarnie Cię siła i zaczniesz wszystko zmieniać
  Rozwijaj ziom swój talent, chodź inni są przeciwni
  Wszędzie się czai zazdrość, lecz ty popierdol wszystkich
  Postępuj, zgodnie z sercem, a będzie ci brat dane
  więc kończę już te wersy widzimy się na trasie

  Ref.
  Żyje by jeździć, jeżdżę po to by żyć
  Nie oddam tego za nic ja nie chce zmieniać nic
  To moje życie i mój świadomy wybór
  Nie oddam moje pasji, za parę nędznych wygód/x2


  Nie chcę Cię obrażać, ale większość ludzi ten teks uważa za hymn. Pozdro 600 na rejonie LwG

  OdpowiedzUsuń
 76. Motocykle to nie moja pasja i nie lubię ale post bardzo ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 77. Rzeczywiście wiele osób widząc na ulicy motocyklistę z góry zakłada, że jest on kolejnym nierozsądnym kierowcą, który swoją jazdą może bardzo zagrozić innym ludziom. W rzeczywistości jednak zdecydowana większość motocyklistów to bardzo rozsądni ludzie, którzy potrafią kulturalnie zachować się na drodze, a motocykle są dla nich wielką pasją, która prowadzi ich przez życie.

  OdpowiedzUsuń
 78. Świetny post, szczególnie dla mnie interesujący, ponieważ uwielbiam polskie klasyki. Mam sentyment do WFM-ek, ponieważ dziadek miał taki motocykl, a legendarny Sokół, to chyba moje najbardziej odległe, niedoścignione marzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 79. herbu Z*ielona Pi*etruszka27 października 2014 14:26

  Ciekawy post, chociaż sama za motocyklami nie przepadam. Jednak uważam, że tak zakorzeniona w naszej kultury maszyna stała się nieodłącznym elementem naszej kultury. Mam jednak nadzieję, że mój przyszły mąż nie będzie mi ciągle mówił, że z synkiem będzie jeździł do wesołego miasteczka :)

  OdpowiedzUsuń
 80. Post świetny, musiałeś się napracować przy jego przygotowywaniu. Genialny!

  OdpowiedzUsuń