6 września 2014

Moje hobby, mój świat

                                                                                                       

   Patrz oczyma, fotografuj sercem

                                                                   Fotografia nie jest związana  z patrzeniem,
lecz z czuciem.
Jeśli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz,
nigdy nie uda Ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.
(Don McCullin)


Prawdopodobnie najwięcej zdjęć robimy sobie nawzajem. Twarz i postać człowieka od narodzin po starość fascynowała pokolenia fotografów i widzów. Obecnie, w przeciwieństwie do naszych pradziadków, możemy sfotografować przełomowe dla nas wydarzenia wiedząc, że możliwe będzie zarejestrowanie ich na błonie światłoczułej lub, co bardziej prawdopodobne, w postaci zapisu elektronicznego, który będzie odtwarzany przez następne pokolenia. Kiedy mówimy o portrecie, który ma obejmować głowę i ramiona, mamy na myśli zdjęcia szkolne, na których wychodzimy nienaturalnie i to sprawia,  że wolelibyśmy być wszędzie, byle nie przed obiektywem. Jest to smutne, ponieważ twarz ludzka jest bardzo interesująca. Twarze młode i stare, gładkie oraz szorstkie wyrażają wiele emocji oraz mówią wiele o człowieku. Mogą wyrażać zaskoczenie, smutek  i radość, a także rozpacz i szczęście. Uchwycenie takiej chwili jest jednym  z najbardziej satysfakcjonujących aspektów fotografii. 

Oprócz portretów obejmujących głowę i ramiona są również fotografie całej postaci ludzkiej. Proces tworzenia fotografii powinien odbywać się w luźnej i przyjaznej atmosferze. Powodem, dla którego fotografujemy całą postać, jest zazwyczaj chęć pokazania jej ubioru i charakteru. Często robiąc sobie zdjęcia, staramy się wyglądać jak najlepiej, chcemy się zaprezentować z dobrej strony. Światło dzienne jest dla nas naturalnym źródłem oświetlenia, dlatego nawet nie zauważamy, że  posiada wiele barw i zmienia się jego charakter.  Fotografie robione  w słoneczny dzień sprawiają,  że osoba, którą fotografujemy,  jest   wesoła, pełna życia i energii. Przeciwieństwem tego będą zdjęcia robione  w pochmurny, deszczowy dzień, gdyż dominują wtedy smutek i melancholia. Podczas zachodu słońca światło jest ciepłe, oddaje nastrój romantyczny, tajemniczy. Fotografia  to inaczej malowanie światłem. Za pomocą światła zatrzymujemy chwilę w kadrze, którą możemy przekazywać z pokolenia na pokolenie. Zdjęcia są jak wspomnienia, oglądane po kilku latach wywołują u nas po raz kolejny uśmiech oraz dają możliwość cofnięcia się w czasie i przeżycia niesamowitych chwil po raz kolejny.

Fotografią interesuję się już od bardzo dawna. Często robiłam zdjęcia, nie zdając sobie sprawy, że mogą się komuś podobać. Uczęszczałam na zajęcia rozwijające moje zainteresowania i umiejętności. Otworzyły mi one oczy na wiele istotnych spraw oraz nauczyły, że fotografia powinna być połączona z pasją, a nie z drogim aparatem. Fotografując staram się pokazać to, czego beze mnie nikt by nie zobaczył. Najłatwiej jest dobrze ująć w kadrze rośliny, można je przedstawić z różnej perspektywy i w dobrym oświetleniu. Wyzwaniem jest jednak  człowiek. Żeby stworzyć dobry portret, trzeba mieć wielkie umiejętności oraz dużą precyzję. Jak już wspominałam wcześniej, twarz ludzka może wyrażać wiele emocji i zadaniem fotografa jest wychwycić  je jak najlepiej. Robiłam wiele zdjęć koleżankom oraz rodzinie,  ale jeszcze nigdy nie udało mi się stworzyć portretu,  z którego mogłabym być dumna. Często spotykam się z komentarzami osób, dla których fotografia to nic trudnego i żeby zrobić zdjęcie, wystarczy wcisnąć spust aparatu. Tak naprawdę, żeby zrobić dobrą fotografię, potrzebna jest ogromna wiedza, którą się nabywa przez całe życie. Dzięki zdjęciom chcę pokazać,  jak postrzegam świat i na co zwracam uwagę. Na razie dzielę się tym z rodziną  i znajomymi, lecz mam nadzieję, że przyjdzie taki moment, gdy  moje zdjęcia zobaczy szersza publika.

Karolina

Grafika:
Własne zdjęcia

83 komentarze:

 1. Też interesuję się fotografią! Ten post otworzył mi oczy na niektóre, oczywiste sprawy. Mam nadzieję Karolino, że ukarzesz swoją pasję całemu światu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy post.Również jestem zainteresowana fotografią,ale jeszcze nie podjęłam żadnych kroków,by w jakiś sposób rozwinąć moją pasję.Mam nadzieję,że w najbliższym czasie znajdę koło zainteresowań,które pozwoli mi "rozwinąć skrzydła" :) Niesamowitym uczuciem jest oglądanie zdjęć zrobionych przez siebie i ogromna duma,że wyszły piękniej,niż byśmy się tego spodziewali.W fotografii amatorskiej "sprzęt",jaki mamy,jest sprawą drugorzędną.Aby uwiecznić chwile,nie potrzebujemy bowiem super-nowoczesnego aparatu.Wystarczy wziąć telefon komórkowy w dłoń.Przecież liczy się to,by "fotografować sercem".Apeluję:RÓBMY ZDJĘCIA :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę Ci żebyś mogła rozwijać swoją pasję i mogła się cieszyć coraz piękniejszymi zdjęciami :)

   Usuń
 3. #Jul
  Fotografia to wspaniała sztuka, niesamowite jest to jak pięknie można ująć zwyczajne przedmioty czy to w jak inny sposób ukazać na pozór przeciętną osobę. Mam nadzieję, że niedługo twoje marzenia się spełnią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Doskonale Cię rozumiem. Dobre zdjęcie wymaga czasu, prób... Czasem żeby uzyskać to jedno dobre zdjęcie trzeba zrobić kilkaset słabych, nieudanych, by zobaczyć piękno tego jednego. Nie każdy to rozumie, bo przecież zdjęcie to zdjęcie, każde jest takie samo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wierzę, że wszystko jest możliwe, jeśli się ciężko pracuje. Jedno źle wykonane zdjęcie daje mi motywację do zrobienia pięciu lepszych :) Życzę Ci coraz większej ilości dobrych zdjęć ! Pozdrawiam.

   Usuń
 5. Karolina fotografka-jasne, o tym wiedzialam od dawna:)
  Karolina-dziennikarka, to zaskakujace;) Ciekawy artykul, intrygujace spojrzenie na temat:) Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Życie bez pasji jest zwykłą rutyną dlatego warto,mieć swoje hobby do którego możemy odskoczyć i schować się przed szkolną codziennością.Z całą pewnością nie łatwą sztuką jest znalezienie swojej pasji,wiąże się to przecież z odkrywaniem,wciąż na nowo świata,ale również odkrywania samego siebie.Trzeba mieć cechy odkrywcze,dzięki którym będziemy mogli poznawać coraz więcej.Uważam,ze hobby kształtuje ludzki charakter,a przecież nie kosztuje nas nic.Cieszę się,że masz tą swoją małą fotografię i mam nadzieję,że będziesz ją rozwijała,żeby rosła i rosła do miana tej dużej,która może się z pasji zamienić na całe Twoje życie. PS: Świetny tekst! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Robisz świetne zdjęcia. Miałam okazję zobaczyć kilka z nich :) Mogłabyś zostać zawodowym fotografem. Przy okazji ukazałaś swoje hobby w bardzo interesujący sposób, gratulacje ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. +Raven
  Nie bardzo interesuję się fotografią, ale podziwiam ludzi, którzy się tym zajmują. Nie mam do tego cierpliwości, ani umiejętności. Dobrze jest oglądać ładne zdjęcia, lecz zrobienie takich to już prawdziwa sztuka ;p

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz bardzo ciekawe hobby, które warto rozwijać. Myślę jednak, że jesteś w stosunku do siebie zbyt krytyczna. Robisz świetne zdjęcia! Trochę więcej wiary w siebie, a na pewno odniesiesz sukces. :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow ładne zdjęcia, Widać że kochasz fotografię i nie masz zamiaru z tego hobby zrezygnować. Powodzenia :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Często ludziom wydaję się, że robienie zdjęć to nic trudnego.. Pokazałaś ile tak naprawdę trzeba włożyć w to pracy, a przede wszystkim pasji.. Dobre zdjęcie wymaga dużo umiejętności i doświadczenia.. Zazdroszczę talentu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za bardzo miłe słowa, dają mi dużo motywacji ! Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Bardzo dobrze powiedziane! Życzę powodzenia w dalszej pracy!

   Usuń
 12. Świetne zdjęcia! Podziwiam cię za twoją pasję i wytrwałość, mam nadzieję, że uda ci się kiedyś pokazać swoje prace szerszej publice.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jesteś bardzo utalentowana, życzę ci spełnienia marzeń o wystawie :*

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja również bardzo lubię robić zdjęcia, jednak ostatnio nie mam na to za dużo czasu. Nadrobię w przyszłe wakacje! :) Dla mnie prawdziwym wyzwaniem jest zrobienie zdjęć dzieciom, które jak się można od razu domyślić - są zawsze w ruchu! Życzę Ci dalszego rozwijania swojego hobby i zadowolenia z samej siebie. Zawsze znajdzie się ktoś lepszy od nas albo gorszy, należy robić swoje i spełniać marzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nigdy nie interesowałem się fotografią, jednak lubię oglądać zdjęcia wykonane przez innych, bardziej utalentowanych ode mnie, szczególnie kiedy przedstawiają naturę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem zdania, że każda dziedzina wymaga pewnego rodzaju wysiłku, nawet fotografia. Mam wśród znajomych amatorskich fotografów, którzy mają dobry sprzęt i chęci, ale niewielu z nich potrafi z codziennego przedmiotu wykrzesać coś więcej, i sprawić, że rzeczy banalne, zobaczymy w zupełnie innym, interesującym świetle.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ktoś mi kiedyś powiedział , że fotografia to umiejętność dostrzegania magi świata i zdolność zatrzymania jej na całe wieki :) Gratuluje talentu oraz ciekawego sposobu przedstawienia twojego hobby.

  OdpowiedzUsuń
 18. Piękne zdjęcia ! :) Moja przyjaciółka uwielbia robić zdjęcia i muszę przyznać, że wychodzi jej to naprawdę świetnie i widzę, że to jest jej prawdziwą pasją. Czasem zamiast kupić sobie jakiś kosmetyk czy bluzkę, ona kupuje książkę o fotografii, którą wręcz pochłania! Zazdroszczę ludziom z taką pasją ! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Fotografia to bardzo ciekawe hobby :) Życzę sukcesów w dalszej kontynuacji twojej pasji ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Napisałaś bardzo ważną rzecz, bardzo trudno jest zrobić dobre zdjęcie człowieka, takie, które w pełni wyrażałoby jego emocje...
  Jeśli dalej będziesz starała się pokazać w fotografii swoją wizję świata i będziesz rozwijała swoją pasję, to zobaczenie twoich zdjęć przez szerszą publikę jest tylko kwestią czasu. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Adenozynotrifosforan6 września 2014 11:29

  Warto zauważyć, że kiedyś (tzn. za czasów naszych dziadków) zdjęcia robiono tylko w specjalne okazje. Liczyła się wówczas każda klatka, dlatego też nie pstrykano bezmyślnie zdjęć, co w dzisiejszych czasach, niestety, jest zjawiskiem baaardzo popularnym (zakładam, że przez tę galopującą wręcz technologię niektórzy są uzależnieni od robienia sobie 89 zdjęć dziennie :|). Karolinie natomiast gratuluję ciekawie napisanego postu i życzę samych sukcesów na polu fotografii (i nie tylko). :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. Świetny post. Ciekawie przedstawiłaś swoją pasję. Życzę udanych zdjęć. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo ciekawy post. W dzisiejszych czasach nie doceniamy siły fotografii, ponieważ w dobie smartphonów stała się ona dla nas czymś powszechnym. Robiąc setki zdjęć dziennie zapominamy o ich pierwotnej idei, jednak po chwili refleksji bardzo trudno jest wyobrazić sobie świat bez nich. Życzę Ci pomyślnego realizowania się w swojej pasji :)
  Pozdrawiam i czekam na kolejny wpis.

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam w gronie fotografów :) też trochę fotografuję. To sama przyjemność ujmować ulotne chwile, czy przeżycia innych osób. Mam nadzieję, że kiedyś to nas zaprosisz na swoją wystawę, życzę Ci tego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za motywujące słowa ! Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 25. Fotografią interesuję się w kategoriach jakże kreatywnego: "Wow, ale ładneee...". Więc, dla kogokolwiek, kto robił te zdjęcia: "Wow, ale łądneeee...". Pozostańmy oryginalni, prawda? ;)
  Przechodząc do tekstu: Niezwykle zaciekawiło mnie "malowanie światłem". Brzmi to jakoś poetycko i może trochę tajemniczo, a ja jakoś nigdy nie myślałam o fotografowaniu w takich kategoriach. Mam nadzieję, że będzie więcej takich "perełek", które przykują moja uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 26. Bardzo podoba mi się drugie i ostatnie zdjęcie, są takie naturalne i autentyczne! :)
  Gratuluję talentu, mam nadzieję, że spełnisz swoje marzenia, bo to naprawdę piękna pasja.
  Pozdrawiam serdecznie! :*

  OdpowiedzUsuń
 27. Fotografowanie to bardzo ciekawe zajęcie. Osobiście uwielbiam stać po obu stronach obiektywu . Uważam ,że zdjęcia są czymś bardzo ważnym ,gdyż pozwalają nam niektóre chwile uchwycić dla siebie na zawsze . Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Fotografia to naprawdę trudne hobby, ale dające wiele satysfakcji i radości. Pięknie opisujesz swoją pasję. Trzymam kciuki za Twoją dalszą karierę fotografa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ślicznie dziękuję za miłe słowa pod moim adresem :) Pozdrawiam !

   Usuń
 29. Robisz świetne zdjęcia, jeśli Ci coś nie wyjdzie, nie zniechęcaj się! Robiąc to co robisz, oddajesz przysługę również innym, miło popatrzeć na coś dobrze wykonanego :) Życzę Ci samych sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
 30. #summertimesadness7 września 2014 07:35

  Widać,że fotografia to twoja pasja. Nigdy nie rezygnuj z tego. Życzę sukcesów w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Bardzo ciekawe podejście do tematu, moja siostra również trochę interesuje się fotografią. Kiedy robiliśmy zdjęcia zawsze zadziwiało mnie, że nawet prosty kubek, któremu zrobi się odpowiednie zdjęcie wygląda jak coś niezwykłego. Dobre podejście do tematu jest, pasja jest- teraz wystarczy już tylko ćwiczyć i zgłębiać wiedzę.
  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 32. Widać , że na prawdę się tym interesujesz . Myślę , że w przyszłości Twoje zdjęcia będą na prawdę sławne. Jesteś w tym dobra i lubisz to , to widać , i tego się trzymaj ;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył. - Robert Bresson
  Niesamowita pasja i piękne zdjęcia ! Życzę powodzenia w rozwijaniu hobby i wielu sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Też lubię fotografować, ale niestety nie robię tego zbyt często. Naprawdę ładne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Ja osobiście nie interesuję się fotografią, jednak bardzo podobał mi się twój tekst o niej. Szczególnie fragment o tym, że fotografia to malowanie światłem. Jestem pewna, że kiedyś stworzysz portret którego będziesz naprawdę dumna :) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 36. Robisz świetne zdjęcia, widać, że poświęcasz się dla swojego hobby. Zgadam się z tym, że nie sam dobry sprzęt robi zdjęcia, lecz człowiek, który posiada jakąś wiedzę w fotografii. Sama zajmuję się fotografią przyrodniczą i wiem jaki należy zadać sobie trud, aby uzyskać dobrą fotografię. Ale nie jest to uciążliwe, ponieważ jest to hobby, które nas interesuje, jest pasją oraz aktywnym i atrakcyjnym spędzeniem wolnego czasu. Możemy wiele poznać robiąc zdjęcia, np.: przyrodzie, zwierzętom... Fotografia portretowa to również świetna dziedzina fotografii,nawiązujemy więzi z ludźmi, staramy się obiektywnie na nich patrzeć, aby jak najlepiej wyszli w kadrze. Życzę powodzenia i sukcesów w fotografii :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Królowa Elżbieta7 września 2014 10:00

  Powodzenia, Karolino! Podziwiam Twoje zaangażowanie,bo sama nigdy nie robię zdjęć. Wolę je oglądać. Pstrykaj dalej, bo nie każdy to potrafi :).

  OdpowiedzUsuń
 38. ๓คlเภ๏ฬค*7 września 2014 11:07

  Choć na ogół nie mam do czynienia z fotografią,to wiem,że to bardzo trudne zajęcie i podziwiam Cię za wytrwałość, bo żeby zrobić naprawdę dobre zdjęcie trzeba dużego doświadczenia i cierpliwości.
  Mam nadzieję,że spełnisz swoje marzenia...Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 39. herbu Z*ielona Pi*etruszka7 września 2014 11:15

  Kiedyś interesowałam się fotografią, ale to był mały epizod. Wiem jednak, że jest to niezwykła pasja, z której nie tylko fotograf jest zadowolony :)
  Życzę Ci, aby Twoja pasja nie zanikła no i oczywiście powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Nie mam pojęcia, czym wyróżnia się to jedyne idealne zdjęcie na tle pozostałych i co sprawia, że akurat ono jedno mi się podoba. Po prostu w jednym zdjeciu jest to coś, a w drugim nie. Nie da się dokładnie określić, co powinno zawierać dobre zdjęcie. I to też jest piękne. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię- są tylko dobre fotografie"-Ansel Adams
   Każdy ma swój indywidualny sposób patrzenia na świat więc to powoduje , że każde zdjęcie jest wyjątkowe .

   Usuń
  2. Dla mnie chyba to jest najbardziej ujmujące w fotografii. Pozdrawiam i życzę Ci, Karolino, kolejnych tak pięknych zdjęć w Twoim portfolio. :)

   Usuń
 41. Świetne zdjęcia! powodzenia w rozwijaniu pasji i przede wszystkim sukcesów! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fotografowanie to naprawdę świetne hobby ;) sama uwielbiam uwieczniać ulotne chwile, a potem z przyjemnością oglądam swoje dzieła. Twoje zdjęcia są naprawdę świetne! Powodzenia w rozwijaniu pasji ;D

   Usuń
  2. Życzę Ci coraz więcej wspaniałych wydarzeń , które będziesz mogła uwieczniać oraz jak najlepszych efektów swojej pracy. Pozdrawiam :)

   Usuń
 42. To prawda, że aby zrobić dobre zdjęcie trzeba umieć inaczej spojrzeć na otaczający nas świat. Jest to bardzo trudne, ale jeżeli ktoś to umie to można o nim powiedzieć, że jest prawdziwym artystą.

  OdpowiedzUsuń
 43. Ze zdjęć, które umieściłaś w poście, najbardziej podoba mi się to ostatnie. Nie jestem ani znawcą, ani pasjonatem fotografii, ale lubię oglądać zdjęcia osób, które się tym interesują. Według mnie fotografia to piękna pasja, która wymaga poświecenia i czasu.
  Życzę Ci powodzenia w dalszym fotografowaniu! :)

  OdpowiedzUsuń
 44. Bardzo spodobał mi się Twój post. W dzisiejszych czasach, dzięki aplikacjom do robienia zdjęć, kazdy może się poczuć, jak prawdziwy fotograf. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę jest to sztuka, która wymaga uruchomienia wyobraźni i której celem jest uzyskanie jak najlepszego efektu artystycznego. Po Twoich zdjęciach widać, że naprawdę masz talent. ;) Pamiętaj, że wspaniale jest mieć pasję, ale cudownie jest też dzielić się nią z innymi. Współczesnej fotografii idą z pomocą aplikacje tj. Instagram, Google Picassa, a nawet Facebook, ktore pozwalają na dzielenie się zdjęciami z całym światem. Nie dostarcza to jednak tak wielu emocji, jak wystawa "na żywo", która ma o wiele większą siłę przekazu i wyrazu. Zatem, czekam na Twoją wystawę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisząc ten post nie spodziewałam się, że dotrę aż do tylu osób. Jest mi bardzo miło, że mogłam się podzielić ze wszystkimi moim poglądem na temat fotografii. Bardzo dziękuję za tak miłe słowa i docenienie mojej małej pracy :)

   Usuń
 45. Nigdy nie patrzyłem na fotografię w ten sposób. Dzięki za rozwinięcie tego tematu i opisanie go. Mam nadzieję, że wkrótce uda Ci się zrobić naprawdę piękne zdjęcia osób.

  OdpowiedzUsuń
 46. Fotografia jest to wspaniała dziedzina, w której możemy uwieczniać najważniejsze chwile w swoim życiu. Osobiście nie znam się na fotografii, ale wiem jaka jest to ciężka praca, żeby zdjęcie, które zostało zrobione było jeszcze bardziej idealne. Życzę Ci Karolino sukcesów w tym jakże ciężki, lecz wspaniałym i fascynującym zawodzie.

  OdpowiedzUsuń
 47. Ja również bardzo interesuję się fotografią, ale niestety nie wychodzi mi to tak dobrze jak Tobie, gratuluję talentu.:)
  P.S. Świetny post.

  OdpowiedzUsuń
 48. Bardzo ciekawe i trudne zajęcie. Cieszę się że starasz się uchwycić na zdjęciach rzeczy, których ludzie nie mogą zobaczyć. Chociaż nie siedzę w tym na co dzień jestem zdania, że to jest główne zadanie fotografa.

  OdpowiedzUsuń
 49. Karolina dobry artykuł i śliczne zdjęcia. Powodzenia w dalszej realizacji swojej pasji :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Fotografia jest moim drugim hobby! Jest nierozłączną częścią mojego życia. Pomaga mi przypominać o np: widokach wartych zapamiętania na całe życie. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
 51. Bardzo fajne zdjecia licze na więcej fajnych zdjeć

  OdpowiedzUsuń
 52. Według mnie fotografia odzwierciedla rzeczywistość jak lustro, jak powierzchnia wody, jak łyżka... odbija ją jednak i zatrzymuje. Uwielbiam zdjęcia robione z zaskoczenia, gdy gesty, reakcje, mimika, uśmiech są naturalne, wyjątkowe.

  OdpowiedzUsuń
 53. Powodzenia przy rozwijaniu tej pasji. :)

  OdpowiedzUsuń
 54. Wspaniale jest mieć swoją pasję i rozwijać ją. Pstrykaj dalej bo masz talent i fajnie się ogląda Twoje zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 55. Sama interesuje się fotografią, jest to bardzo relaksujące zajęcie. Życzę powodzenia przy dalszym rozwijaniu tej niezwykłej pasji! :)

  OdpowiedzUsuń
 56. Świetny artykuł! :) Tak trzymajcie! ;))

  OdpowiedzUsuń
 57. Fotografia to bardzo interesujące hobby, które zmienia nasze patrzenie na świat, a czasem nawet i podejście do życia- skłania do głębszych refleksji, zwolnienia w życiu i do podziwiania (dostrzegania) piękna. Napisałaś bardzo ważną rzecz, że niezwykle trudno jest zrobić dobre, idealne zdjęcie człowieka, takie, które w pełni wyrażałoby jego uczucia i emocje... Powodzenia w dalszym rozwijaniu pasji!

  OdpowiedzUsuń
 58. Fotografia to przepiękna pasja, do której niestety nie każdy ma talent.

  OdpowiedzUsuń
 59. Świetny artykuł! ;)

  OdpowiedzUsuń
 60. Kocham fotografować, może razem coś zaplanujemy? Wspólna sesja? :-)

  OdpowiedzUsuń
 61. Fotografia pozwala nam wrócić do wydarzeń z przed laty , do osób których już nie pamiętamy ...

  OdpowiedzUsuń
 62. Oglądając fotografie możemy przypomnieć sobie o zabawnych zdarzeniach czy też o ciekawych ludziach

  OdpowiedzUsuń
 63. Fotografia mi osobiście przywołuje wspomnienia. Piękne chwile i to jest cudowne . Całkowicie popieram tą pasje.

  OdpowiedzUsuń
 64. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że fotografia powinna być połączona z pasją. Bez wkładania serca w fotografowanie, nie zdziałamy zbyt wiele.
  Bardzo ciekawy artykuł. Pozdrawiam ; )

  OdpowiedzUsuń
 65. Jakie piękne są Twoje zdjęcia! Zazdroszczę Ci talentu. Widać, że jesteś rozeznana w swojej pasji i wiesz co dobre. Powodzenia i jak najlepszych zdjęć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 66. Bardzo ciekawy reportaż. Widać, że fotografia jest twoją pasją. Sama lubie fotografować, ale to nie moje hobby, bardziej dla zabicia czasu lub sfotografować chwilę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 67. Piękne zdjęcia :) Zazdroszczę ci takiego talentu :)

  OdpowiedzUsuń
 68. Zgadzam się z tym, że fotografia powinna wiązać się bardziej z pasją niż z posiadaniem drogiego aparatu. Niestety wiele ludzi w naszym wieku o tym zapomina...

  OdpowiedzUsuń
 69. Bardzo ciekawy post i piękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń