20 listopada 2012

Kącik motywacji            Uczę się i umiem!Nauka, moje smyki, to grunt!
  (Henryk Sienkiewicz)


Jak się uczyć?  – pytacie często. Jak się uczyć, by jak najmniej się uczyć, a dużo się nauczyć i wiele umieć?

Najlepiej wyobrazić sobie, że nauka to dobra zabawa i podchodzić  do niej w dobrym nastroju. Słowa: „muszę się uczyć” zamienić na: „chcę i mogę”. Obniżamy wówczas negatywną motywację i wyzwalamy w sobie silną energię efektywnego uczenia się, co nie oznacza wcale, że nie musimy  włożyć w naukę wiele wysiłku. Jeżeli brak nam poczucia sensu, to zwykle też brak nam chęci do nauki. A wtedy podejmowane przez nas próby są nieefektywne. Należy pamiętać, że każdy posiada wrodzone zdolności do uczenia się, trzeba je jednak odnaleźć w sobie i wydobyć na zewnątrz. Sztuka uczenia się polega na wykorzystaniu wrodzonych zdolności.
Można się nauczyć tego, jak efektywnie się uczyć!

O wszelkich tajnikach skutecznego uczenia się możemy się dowiedzieć, korzystając z podanego linka.
http://1lo.com.pl/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna-82/wychowanie-i-profilaktyka-146. Pod tym adresem znajdziecie interesującą prezentację multimedialną :”Jak się uczyć”, a w niej odpowiedzi na podstawowe pytania. Jak się uczyć? Gdzie? Kiedy? Jak notować? Jak sprzedawać wiedzę? Jak czytać?
 
Oprócz tego, biblioteka szkolna dysponuje biuletynami CKE  współfinansowanymi przez EFS. Są tam takie tytuły, jak: „Uczę się i umiem”, „Jak skutecznie zarządzać swoim czasem”, „Stawianie celów. Co warto o tym wiedzieć”. Biuletyny są napisane bardzo ciekawie i podane przystępnym językiem. Dostosowane do naszego poziomu.
W biuletynach CKE znajdziemy dodatkową literaturę przedmiotu, gdybyśmy pragnęli jeszcze bardziej zgłębić problem.

Zapraszam oraz  życzę  powodzenia. 

Blogerka

Grafika:
http://atalaya.pl/wp-content/uploads/2016/07/edulab-jak-sie-uczyc-450x310_wer2.jpg

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza