2 grudnia 2012

Co w trawie piszczy?

     Chwycić dwie sroki za ogon
Błogosławiony ten,
co nie mając nic do powiedzenia,
nie obleka tego w słowa.
(Julian Tuwim)


Czasem dostajemy od czytelników sugestie dotyczące naszego bloga. Staramy się je zawsze uwzględniać. Ostatnio zaproponowano nam, abyśmy wprowadzili rubrykę dotyczącą nowinek (ciekawostek) naukowych. Najpierw pomyśleliśmy: czemu nie? Potem jednak przyszła refleksja. To nie jest nasz świat i – przede wszystkim – nie znamy się na nim.

Nie możemy brać na siebie tak dużej odpowiedzialności. Pozostaniemy więc przy tym, co nas naprawdę interesuje i w czym się poruszamy pewniej. Niech już tak zostanie, że nasz blog jest „humanistyczny”.

Sugerujemy jednak, aby w szkole, w której jest przewaga klas matematycznych, ktoś się podjął prowadzenia bloga „naukowego”. Matematyków i fizyków mogą wesprzeć biologowie i chemicy oraz wspólnymi siłami pokazać kolegom piękno swoich dziedzin naukowych. Zachęcamy do tego i trzymamy kciuki. Zapewniamy, że prowadzenie blogu jest pasjonujące.  Sami też chętnie zajrzelibyśmy do takich zapisków, aby się trochę podkształcić
Czy ktoś podejmie to wyzwanie?

Blogerzy

Grafika:
http://www.birdwatching.pl/uploads/gallery/381/KC7TeYIDoaEYmXcfMhI8k2Kl7MmCC7YzGfsbB14O.jpg

2 komentarze:

 1. Tutaj pisze bo nie wiem jak się z wami skontaktować
  inaczej. Jako że jest to blog o charakterze humanistycznym proponuje zacząć dodawać posty o charakterze politycznym. Jeśli byłaby by taka możliwość stworzyć ankietę o poglądach. Mam nadzieje że wiele osób zacznie się włączać w dyskusje .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli znajdziemy odpowiednią osobę,która by się znała na polityce i chciałała nią zająć, to czemu nie? Pomyślimy o tym.

   Usuń